Invaze (2005) (seriál)

Nějak mi není jasné, proč se tento seriál nějak zvlášť u nás v ČR nechytl (nebo mi to alespoň tak přijde). Co si já pamatuju, tak to byl první americký seriál rozumné délky, který byl o něčem, až potom přišli LOST a zbytek. A mě hrozně bavil. Skvělá atmosféra, skvělé herecké výkony (Kari Matchett, Eddie Cibrian, William Fichtner) tajemné, napínavé, jiné… Prostě nevidím důvod proč dát míň než plný počet. Někomu to možná může přijít málo akční a že se tam nic neděje, ale seriál si víc než na ze tmy vyskakujících ufonech zakládá právě na tom tajemnu a to se mi na Invazi vážně líbí. Navíc skončil kdy měl (což už se dneska ukazuje jako světlá vyjímka) a skončil opět – skvěle.

Šestý smysl (1999)

Kdo tvrdí, že mu bylo od začátku jasný, jaká je pointa, tak podle mě kecá :). Mě to teda vůbec nenapadlo. Tento film je podle mě potřeba shlédnou alespoň dvakrát. Poprvé s tím šokujícím, neočekávatelným, mistrovským závěrem a podruhé, sice už bez překvapení, ale můžete celý film sledovat jak vám režisér všechno perfektně připravuje na rozuzlení.. (a dodatečně si samozřejmě říkáte "Sakra, že mi to nedošlo!") K tomu všemu pak výkony jak Bruce Willise (standartně 100% výkon) ale i H. J. Osment, který je skvělý a nesmírně přesvědčivý. A ikdyž je na tomhle filmu fenomenální ten závěr, film samotný není o nic horší. Je to ponurý, je to děsivý, je to strašidelný. Je to skvělý.

O.C. (2003) (seriál)

Jen stěží uvěřitelný seriál.. Nebo to v té Americe vážně takhle mají?? Já nevím, ale myslím si, že takhle to normálně nechodí, a to ani v Americe. Herci jsou vybráni více méně dobře, co může dělá Adam Brody coby Seth Cohen a se Summer (Rachel Bilson) tvoří dobrou dvojku. Pár druhý – Ryan a Marrissa, tam už to trochu pokulhává, Ryanovi to jeho „grázlovství“ nějak nevěřím a k Mische – ta je mi prostě hrozně nesympatická. Jinak je to seriál, kde se v průběhu všech řad stále směřuje jenom k tomu jednomu (aby se všichni dali dohromady jak mají) a ono to stále ne a ne vyjít. Takže je jen otázkou jak dlouho to vydržíte, případně, jak dlouho vás to bude bavit. Seriál není ničím vyjímečným (no, vyjímečně dobrá je v OC vlastně hudba), ale dá se na to koukat. Alespoň na Brodyho. A na pana Ovsa :).

Pod povrchem (2000)

Ani po druhém shlédnutí mě Pod povrchem nezklamalo. Naopak, klidně se kouknu i po třetí. Dost možná jsem strašpytel, ale já se teda docela bála a napětí se u mě drželo od začátku do konce. A i těch pár vcelku očekávatelných lekaček zabralo. Stejně tak i děj se možná dal odhadnout, ale já teda byla po každém dějovém zvratu v šoku! Michelle Pfeiffer je skvělá herečka a Harrison Ford taky dobrý, nesouhlasím, že se do filmu nehodil.. Podle mě naopak. No a pan režisér? Tam není co řešit, Zemeckis prostě umí a hotovo. Pod povrchem je prostě jeden z těch lepších hororů, kde nehopsají nějaký stvůry, o život nepřijde každou minutu jeden chudák, všechno to, co vás vyděsí, se skrývá tak nějak... pod povrchem ...

Pomáda 2 (1982) odpad!

Ježiši to je tak příšernej film. A spojení s Pomádou, která je dost dobrá, tomu ještě hodně ubližuje. Dost špatné herecké obsazení, té Michelle je tu škoda, špatná hudba, trapnej příběh a hlavně nesmírně kýčovité podání. Takže ve výsledku nejde hodnotit jinak než odpadem. Důrazně nedoporučuju nad tímto filmem těch 115 minut strávit, nestojí to za to. A hlavně to nedoporučuji těm, co viděli první díl. A těm, co se jim ten první díl líbil. Pomáda 2 nemá s jedničkou vůbec nic společného, naštěstí. Proč tohle vzniklo, to teda nevím..

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Ryan Phillippe coby neskutečnej arogantní hajzl, kterej může mít (a má) každou, jeho podobně a ještě hůř zkažená a zákeřná sestra Sarah Michelle Gellar a jako protiklad milá, chytrá, nevinná Reese Witherspoon. Každý se na svoji roli přesně hodí a podává skvělý herecký výkon. Dřív to byl jeden z mých nejoblibenějších filmů, dneska stále hodně slušný nadprůměr. Délka filmu akorát, podle mě dost dobrý příběh, pár scén, které si budete pamatovat navždycky, slušný český dabing a skvělá(!!) hudba - stoprocentně jeden z nejlepších filmových soundtracků. Závěr pak dost nečekaný a rozbrečí mě vždycky, ikdyž jsem to viděla už opravdu hooodněkrát. Cruel Intentions jsou zkrátka velmi povedeným dílkem a patří do základního filmového rozhledu :) (mimochodem, starší "známosti" jsem neviděla, takže nemám srovnání).

Alexander Veliký (2004)

Hrozně se mi líbí tahle doba, kdybych se mohla do nějaké přenést, tak do téhle. Taky se mi hrozně líbí historiická postava Alexandra Velikého. Něco jsem o Alexandrovi přečetla, takže vím, že film není nijak zvlášť nepřesný a drží se známých faktů dost obstojně. Akorát, stejně jako většina historických filmů (hlavně původem z ameriky) se snaží, aby to bylo zajímavé i pro diváky. A to mu nemůžete vyčítat. Podání je velmi dobré, pro mě to zajímavé bylo a stopáž tak akorát obsáhla Alexandrův život. A hlavní role? Colin Farrell je skvělý herec a ani za tento výkon se vůbec, ale vůbec nemusí stydět. Ale fakt je, že Alexandrův vzhled mě taky trochu překvapil. Celkově moc dobrej film a rozhodně lepší než Trója.

Pokoj 1408 (2007)

Hodnocení 65%? To mi přijde docela málo.. Už to, že je to podle knižní předlohy Stephena Kinga mě ujistilo, že to nebude pod 3 hvězdičky, o to, že by příběh nebyl dobrej, jsem se bát nemusela.. Takže šlo o to, jak se s tím popere tvůrčí tým a jak se vyšvihne John Cusack, protože u takovýchto flmů, kde je tam hlavní hrdina 90 minut z 94 to s ním stoupá i padá. Ale nezklamal mě ani náhodou, John Cusack do toho filmu zapadá úplně přesně, parádní výkon.. a tvůrci? Výtečných scén je tam dost a budu si je pamatovat ještě dlouho (šachta, římsovka, hřbitov, zrcadlení...) a mezitím chudáka Johna dusí pokoj 1408.. Nevím jak moc je to horor, ale lekačky nechybí a vylekají vás určitě. A tradičně mi nevadila stopáž, já se nenudila ani chvilku.

Akta X (1993) (seriál)

Absolutní duchařská špička. Seriálek co pobaví i postraší. A výborně hrající a sympatická ústřední dvojice - věčně při zemi se držící Dana a těžce duchařsky založený Fox. Seriál se znělkou, ze které mě pokaždé mrazí. Mám Akta x ráda, v televizi jsem sledovala každý díl a kromě příběhů v epizodách jsem s nadšením očekávala, jestli se teda Dana s Foxem dají dohromady nebo ne-e :). Ke konci seriálu mě pak docela vyděsilo, že Mulderův únos se trochu protáhl a na Foxovo místo přišel nový agent a já čekala, jestli se ho teda ještě dočkám nebo co, jakmile byl Mulder pryč, tak jsem se ani nechtěla dívat (vždyť co jsou Akta bez Muldera??), ale byla by to škola, protože ty chvíle bez Foxe nový agent Dogget zvládá a ty díly se povedly. Asi jedninou slabou stránkou Akt je kolísající kvalita epizod, což je ale na druhou stranu u takto dlouhých seriálů úplně normální. A těch dobrých dílů je daleko víc než těch slabších.

Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Kombinací tohoto dokumentu a seriálu Přátelé se ve mně jednu dobu objevila obrovská touha být paleontologem a všechno kolem dinosaurů mi připadalo hrozně zajímavý. Putování s dinosaury jsem si dokonce nahrávala a to už je co říct :). Moc se mi to líbilo a je mi upřímně jedno jestli ve skutečnosti měli o dva odstíny jinou barvu kůže nebo chodili v jiném sklonu, vážně. Tvůrcum totiž věřím, že se drželi vědeckých poznatků jak to šlo a zbytek doladili tak, aby to bylo atraktivní a zajímavé pro diváky. A výsledek je podle mě perfektní. O dinosaurech, myslím, ani nic lepšího natočeného nebylo.