Život Davida Galea (2003)

Obyčejný thriller se zajímavým příběhem. Žádný z herců výrazněji nevyniká, což je u Kevina Spaceyho (který ve svých filmech běžně vyniká jako nikdo) trošku škoda – proč mi jen připadá, že jeho roli by zahrál každý? Zvraty a překvapení v ději sice přijdou, na druhou stranu se nejedná o nic u čeho by člověk zůstal stát s pusou dokořán. Film, který neurazí, ale ani výrazněji nepotěší. Co mě na celém filmu nadchlo snad nejvíc, byla skvělá hudba u závěrečných titulků.

Vyjednavač (1998)

Luxusní střetnutí dvou hereckých velikánů v podání Samuela L. Jacksona a především Kevina Spaceyho. Ač se může z prvního pohledu jednat o obyčejný scénář, film od počátku neskutečně graduje a nabere ještě vyšší rychlosti s příchodem Spaceyho na scénu. Člověk začně místy pochybovat nad vším – nikdy nevíte čemu a komu máte věřit, situace se mění, přijdou zvraty v ději. V době kdy už si myslíte, že je vše v normálu, opět se něco stane a film se žene kosmickou rychlostí dál.

Úžasňákovi (2004)

Ne. Kouknul jsem na film už potřetí a furt mě Úžasňákovi nebaví (byť asi o něco víc než předtím). Grafický stránce asi není moc co vytknout, příběh špatnej není, ale u animáků (tím spíš těch od Pixaru) jsem zvyklej na víc vtipu, možná víc barev, víc roztomilosti, víc hudby, nevím, čeho všeho ještě víc. 😄 Asi z filmu nejsem úplně zklamanej, ale spíš tak nějak znuděnej. K hlavním postavám jsem si žádnej velkej vztah nevypěstoval a tak mi bylo vlastně celou dobu trošku jedno, jak to s nima dopadne.

Příšerky s.r.o. (2001)

Klasická Pixarovina – hezký, byť trochu jednodušší příběh, roztomilá grafika a tuna humoru. Spolu s Auty nejlepší animák od Pixaru. :-)

Annie Hallová (1977)

Film jsem viděl poprvé a říkal si "nuda, žádný děj, nebaví mě to". Shlédl jsem jej za pár měsíců podruhé, abych se ujistil, zda jsem se nesplet – i podruhé mi přišel film nezáživný. Nevím proč jsem se po čase odhodlal na třetí pokus. Bohužel ani potřetí ve mě dobré pocity nezachal. Ale světe div se – já mám chuť se na ten film podívat zas a znovu a ani vlastně nevím proč. :-) Něco na tom jablku je.

M*A*S*H (1972) (seriál)

I přes velmi negativní prostředí a "barevnou jednotvárnost" je možná právě MASH seriálem, který můžete vidět několikrát za sebou aniž by omrzel. Kompletně jsem ho viděl snad čtyřikrát a teď (při pátém sledování) se stále dobře bavím.

Dogville (2003)

Důkaz toho, že film nepotřebuje výborné vizuální zpracování ani milardový rozpočet, aby mohl být dokonalý. V Dogville poutá především děj a herecké výkony.

Ajťáci (2006) (seriál)

První série byla dobrá a svým způsobem originální, nicméně druhá i třetí už hodně vaří z vody... ITC má hrozně jednoduchý (az skoro stupidni) humor a to zrovna není šálek mého čaje... Zatímco The Big Bang Theory, How I Met Your Mother, MASH nebo Přátelé mají hodně inteligentní dialogy, které prostě člověku přijdou tak nějak přirozeně vtipné, ITC se diváka snaží rozesmát hodně uměle.

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Jeden z nejlepších dětských animáků vůbec. Byla to sranda, bylo to napětí a byla to i samotná Willyho elegance, které způsobily, že jsem se na seriál mohl dívat znovu a znovu a neomrzelo to. Dodnes slyším úvodní znělku. :-)

Ukradené Vánoce (1993)

Roztomilý příběh, velmi vkusná hudba, přiměřený humor, vhodná délka. Skvělé na pobavení i odreagování. Nejen o Vánocích. :-)