Truman Show (1998)

Výtečný námět a velmi dobré zpracování. Jen to vyvrcholení  a jeho vztah s Lauren by bylo možné vytěžit mnohem víc, případně tomu dodat i nějaký epilog z "druhé strany" jako tečku. Prostě mi to přišlo na konci příliš uspěchané. Jinak ale naprostá klasika! Docela by mě zajímalo jak by vypadal remake/sequel s dnešního digitálního světa.

Yellowstone - Season 1 (2018) (série)

No nevím, asi jsem čekal trochu víc. Největší problém mám s přístupem k postavám. Těch tu není zas tolik a je jim věnováno dost času, ale přesto se jim nedostanete dost hluboko na to, abyste k nim "přirostli". Samotný příběh taky není dostatečně zajímavý na to, aby utáhnul takovou stopáž. Nicméně výprava je fantastická a na ty dechberoucí scenérie je radost se koukat.

BANGER. (2022)

Tak tohle vypadá spíš jako kdyby celý štáb včetně režiséra natočili celý "film" podobně sjetý, jako hlavní postavy, a scénář/příběh vymýšleli za pochodu. Natáčení roztřeseným mobilem s mizernou kvalitou videa, který strkají celý film "hercům" přímo před obličeje to už jen korunuje...

Harley Quinn (2019) (seriál)

Bláznivé eskapády nejen Harley Quinn, ale především i božské Poison Ivy, a ostatních záporáků Gothamu. Je to dospělý, bere se to z nadsázkou, neštítí se tu sprostých slov a vůbec jakýchkoliv témat, je to dokonale napsané a má to fantastickou animaci.

Smrtící ticho (2020)

Nadšení ze slibného tématu začnou velmi brzy podrážet nohy bizarní a těžko pochopitelné zvraty, které pomalu ale jistě začnou uždibovat z uvěřitelnosti příběhu, až do chvíle, kdy z ní příliš nezbude. Ve výsledku je toho tu tolik, že vám to spolehlivě zkazí zážitek z filmu. Takže chytrou temnou krimi od toho rozhodně nečekejte, a jděte radši o dům dál. Slabé dvě.

Na nože: Glass Onion (2022)

Nepochybně dobrá detektivka, která sice nedosahuje kvalit a atmosféry prvního dílu, ale stále je to solidní filmařina se skvělými herci a schopností strhnout divákovu pozornost.

Nevyjasněné záhady - 3. svazek (2022) (série)

Vetšina dílů nabízí velmi zajímavé příběhy, které jsou skvěle uchopené a nabízí komplexní pohled ze všech možných úhlů, včetně odposlechů hovorů, kamerových záznamů a dostatečné množství zainteresovaných mluvících hlav. Tahle série mě hodně baví, a doufám, že se v budoucnu dočkáme úspěšného vyřešení některých záhad.

Stopař se sekerou (2023)

Vskutku bizarní příběh, dobře uchopené s poctivou gradací.

Johnny vs. Amber: Americký soud (2022) (seriál)

Nechápu proč nám tu HBo servíruje dvě rozkouskované série, místo toho, aby to všechno spojili do jedné série, a dali tomu zajímavější pojetí a trochu širší kontext. Jinak tenhle dokument nepřináší nic nového ani zajímavého.

Miliardy - Série 5 (2020) (série)

Pro mě Billions už od čtvrté série nekompromisně upadá a tahle série je toho důkazem. Seriál v současné podobě je totálně vytěžený a vyčpělý, tvůrcům už došli všechny nápady jak to někam posunout, a místo toho začaly vymýšlet úplné kraviny...