Tak neváhej a toč! (1995) (pořad)

Když jsem byl ještě malý, koukali jsme na Tak neváhej a toč! celá rodina a hrozně se nám to líbilo. Sledovali jsme ho pravidelně a dokonce myslím, že se pořad tehdy vysílal i v primetimu. Po hodně dlouhé době jsem to viděl právě dnes a říkám si jen, čemu jsme se to tehdy tak smáli??!

Madagaskar 3 (2012)

Film s bezkonkurenčně nejlepším hudebním doprovodem za hodně, hodně let. Navíc klasická dávka humoru od všech našich známých hrdinů. Je to asi maximum, co jsem od třetího dílu Magadascaru mohl jen očekávat.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Rozhodně zajímavá verze možného, i když nepravděpodobného, důvodu války Severu proti Jihu. Průměrný film, se zcela normálním obsazením, kde vás nic nepřekvapí, ale ani neurazí. Nejvíc se mi líbil nestárnoucí a zásadový upír Henry. Neumím najít racionální důvod, proč se na tenhle film někdy do budoucna podívat znovu, ale té zkušenosti nelituji. 60%

Svět podle Prota (2001)

Pět hvězd si určitě zaslouží. Je to svým způsobem inovátor žánru scifi, nic podobného jsem předtím neviděl. Zase na druhou stranu to není film, na který by se člověk musel dívat vícekrát než jednou. Kevin Spacey opět potvrdil, že je dobrým hercem a že si své ocenění právem zaslouží. 85%

Andělé a démoni (2009)

Jen na málo filmů se dokáži dívat víckrát, ale Andělé a démoni jsou pro mě výjimka, která potvrzuje pravidlo. Když jsem ten film viděl poprvé, musel jsem jej vidět ihned znovu. A to mi vydrželo do dnes. Nevím proč, ale vždycky se na tento snímek rád podívám, znovu a znovu, i když ho už znám skoro nazpaměť. Dokonalá hudba, vynikající scénář, famózní obsazení. 95%

Apollo 13 (1995)

Výborně zpracovaný film, po právu oceněný cenou fimové akademie. Skvělý scénář podle skutečné události podtrhuje výborné herecké obsazení. Je zajímavé, že Tom Hanks má ve své sbírce tolik velkofilmů. Jak to jen dělá?? 90%

Moje letní prázdniny (2012)

Určitě nejlepší film Mela Gibsona za posledních 10 let. Uznávám, že není moc z čeho vybírat, ale byl jsme mile překvapen, že i jeho film může být stále opravdu dobrou podívanou. Postava profesionálního zloděje mu byla šita na míru.

Pan Bobr (2011)

Trochu absurdní téma pro fimový scénář, ale o to lépe zpracované. I když jsem chtěl párkrát film předčasně ukončit, neudělal jsem to, a nakonec jsem byl rád. Závěr byl nečekaný a líbil se mi. Všechno dobře dopadne, jako v pohádkách. I tak těžce psychicky narušený člověk dokáže rozeznat co vlastně chce. Bobr byl pro něho z počátku pouze zástěrka, věc, za kterou se může schovat. Když se ale bylo na čase bobra zbavit, šlo to těžko. Oceňuji, že to hlavní hrdina nevzdal. 70%

S ledovým klidem (2012)

Čekal jsem klasickou akční Willisovku, i když hodnocení moc valné nebylo. Ale jakmile po 20. minutě božský Bruce umírá, bylo mi hned jasné, že zde něco nehraje... Ono by to ve finále zase tak špatné nebylo, kdyby se tvůrci zdrželi nekonečných a alespoň pro českého diváka odpuzujících a nudných španělských slyntů. Obsazení bylo dobré, přestože nechali hned na začátku umřít mého oblíbence, hlavní záporačka Sigourney Weaver byla opět úžasná. Takže shrňme to. Rada pro příště zní: Chce to trochu víc akce a hlavně! méně kecání, které je zoufale nudné - možná proto, že jako většina lidí, ani já neumím španělsky... Pak to bude hned minimálně na 3 hvězdičky, takhle bohužel jen 2.