• Krátkometrážní

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Vzácný případ, kdy D2DVD pokračování je lepší, než první film točený známým režisérem. Ale tady platí, že pokud máte takové řezníky jako Scotta Adkinse a Michaela Jai Whitea a režiséra, který dokáže přehledně a s adekvátním množství střihu, natočit bitky, tak je skoro vyhráno, jelikož příběh tady opravdu nemá cenu řešit.

Red (2010)

"Ok, vezmu pašíka a jdeme."

Fortune Cookie (1991) (studentský film)

Každý nějak začínal, a tak se i u pro mne dosud neomylného Darrena objevilo něco, co nedosahuje jeho pozdějších kvalit. Hrozně levný obraz omlouvá stáří snímku, plus domácí výroba a to, že se jednalo o VHS rip. Nicméně mne překvapilo velké množství fucků, dost velké přehrávání nebo naopak nehraní postav a záchodová scéna, kterou bych u Darrena nikdy nečekal. Jediným přínosem je zde první nesmělý pokus o rychlou střihovou sekvenci, kterou pak dopiloval k dokonalosti v Pi a Requiem For A Dream.

Neporazitelný (2002)

Takové suché s vlastně jen jedním pořádným fightem a to je ten finální. Ten na začátku je moc krátký. Zbytek filmu je jen klasické klišé vězeňských filmů.

Doom (2005)

Doom není nijak sofistikovaná hra, takže to nelze ani čekat od filmu, proto se vlastně jedná o celkem věrnou adaptaci. Lekačky a napětí v temných cohdbách celkem fungijí, gore tu je a monstra jsou poctivé, tedy žádné CGI. Závěr je hodně dobrý, akce, first-person view a solidní fight. Viděna rovnou DC verze, takže netuším, co v kině chybělo.

Nebesa smrti (2010)

Nevadí mi létající lovecraftova chobotnice v oblacích, i to jakž takž vysvětlení, odkud se vzala, ale to, že se zde objeví jen v pár krátkých záběrech. A pak hlavně obsazení, protože takovou nesympatickou skupinu mladých fracků těžko pohledat a jejich chování mne nutilo přát si, aby co nejrychleji nějakým způsobem vypadli z letadla. Jessica Lowndes je sice neskutečná kočka a v závěru po vzoru podobných hrdinek se propracuje až na tílko, ale pilotku jsem ji nevěřil ani náhodou. Škoda, námět byl slibný. 3,5/10.

Ong Bak 3 (2010)

Ale toto je nepříjemné. Příběhově ještě větší slátanina, než dvojka, na kterou přímo navazuje, takže jsem nepochopil vůbec nic. Soubojů je míň, mají i horší choreografii a jsou hůře natočené. Závěrečná bitka není souboj, ale exhibice s úmyslem si nijak neublížit. Navíc co tam měly znamenat ty digitální triky a magie. Jediné, co bych pochválil je hudba.

Ong bak 2: Pomsta (2008)

Tony jako režisér rozhodně co se týče soubojů nezklamal. Dynamické a přehledně sestříhané, souboj střídá souboj, kde se u každého mění zbraň a technika. Bohužel scénáristicky a celkové je film jen sled scének, a to ne dobře navazujících a tady pravé Tony jako režisér selhává, což se ostatně projevilo produkčníma potížema, překročením rozpočtu, kdy Tony utekl do džungle, aby se pak vrátil a film dokončil. Navíc nechápu smysl pojmenovat film Ong bak 2, když s jedničkou nemá nic společného. To Tom Jun Goong měl být Ong bak 2. Ale s přimhouřením očí jsem tohle mírně prominout, protože ty souboje opravdu stojí za to v čele s naprosto nářezovým finále. 7/10

Pilíře Země (2010) (seriál)

Dvě překvapivé věci. Ta první je, že až do nedávné doby pro mne totálně neznámá TV Starz přichází po vynikajícím Spartacovi s dalším výtečným seriálem. A ta druhá, že je to údajně celkem věrná adaptace 1000 stránkové knihy, o které jsem taky nikdy neslyšel, přitom je na západě velmi oblíbená a ceněná. A soudě dle kvality této minisérie i podařená, takže v budoucnu si na ni snad najdu čas. Casting se povedl, kde nad všemi ční zlotřilý záporák Ian McShane a jako protipól klidní Matthew MacFayden a Rufus Sewell. Kulisy nevypadají papundeklově a soundtrack si taky přidám do sbírky, takže jsem ochoten odpustit někdy trochu méně povedené triky a někdy téměř žádné stárnutí charakterů, když se děj táhne přes desetiletí. 9/10