• Krátkometrážní

Sharktopus (2010) (TV film) odpad!

Přesně ten typ filmu, který je jasný odpad!, ale celé je to takové mile zábavné, takže člověk má chuť tomu hodit i vyšší hodnocení. Je vidět, že tvůrci si byli vědomi, že točí strašnou blbost, takže smrti, kterých je zde plno jsou zábavné jak způsobem, tak provedením. Cormanovo cameo a úvodní písnička jsou taky fajn.

Piraňa 3D (2010)

Masakr. Je dobře, že se Aja utrhl ze řetězu, vážněji a méně brutálněji by to nefungovalo. Takhle je zde mnoho šťavnatých killů, včetně Richarda Dreyfusse, Eliho Rotha, Kelly Brook (hot as hell), Riley Steele, Vinga Rhamese a Gianny Michaels. I to laciné CGI k tomu nějak pasuje. 7/10

Sintel: Příběh draka (2010)

Působivý příběh s pěknou hudbou a animace neurazí. Škoda, že je to tak krátké. Rozpracovanější animák na 80 minut a bude to skvělé.

MR 73 (2008)

Film français pénale n'est pas mort.

Vraždy v Yorkshiru: 1983 (2009) (TV film)

Léta páně 1983 a zmizela další holčička. Tentokráte jsou hlavní postavy právník a jeden ze zkorumpovaných policistů, ve kterém se hnulo svědomí. Třetí díl se hlavně věnuje vysvětlování a ukončování dějových linek z roku 1974. Rok 1980 tu ani není zmíněn a tak, byť je to skvělý díl, působí trochu jako výplň. Zde se nám dostane vysvětlení, co bylo na počátku toho všeho, ale jak dopadnou všechny postavy, to už si musíme domyslet.

Vraždy v Yorkshiru: 1980 (2009) (TV film)

West Yorkshire o šest let později. Tentokrát je zde sériový vrah prostitutek a zde na Sever přijíždí policista Peter Hunter vyšetřovat tento případ od začátku, jelikož dosavadní vyšetřování nebylo moc úspěšné. Jak se ukáže, jedna z obětí do série zavražděných nepasuje a za toto zjištění Peter krutě zaplatí, jelikož i on je bezmocný proti zkorumpovaným policistům na nejvyšších místech. Opět temná atmosférá, daná tím, že je stále černě zamračeno, nebo prší (trochu Fincherovo Se7en hadr). Těším se na rozuzlení.

Vraždy v Yorkshiru: 1974 (2009) (TV film)

Hodně temné a těžce depresivní detektivní drama, kdy se mladý novinář pátrající po okolnostech smrti malých holčiček zjistí, že zde na neustále zamračeném Severu si můžou zkorumpovaní policisté mohou dělat co chtějí. A pokud se někdo s nimi zaplete, krutě na to doplatí.

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Opravdu brilantní a originální nápad s tajemným pokojem mimo realitu a předměty s různými paranormálními účinky a snad první seriál, kde jsem litoval, že má jen 6 dílů. Ten nápad má navíc. Ne, že bych chtěl, aby se to rozplizlo do několika sezón, ale takových laespoň 12 dílů by bylo lepší, jelikož je zmíněno, že v pokoji byla asi stovka předmětů, přesto blíže poznáme jen některé z nich. Navíc se nedozvíme úplně vše o pokoji a o tom, jak je to dále s Řádem a soupeřící Legií, protože zde to končilo otevřeně. opravdu by to chtělo ještě jednu sérii navíc. Proto jen 4*

Lovec kořist (2009)

Trochu zkrátit by neuškodilo, ale i tak velmi sympatické poloamatérské (ale to pouze vzhledem k rozpočtu) sci-fi s několika překvapivými zvraty. 7/10

Super Mac (2010)

Za trhání chřtánů a celer.