Pozadí událostí (2022) (seriál)

Takhle jsem se nechal nachytat! Pod vlivem komentářů (kritických) tria Klíčová, Zabloudilová & Fila celý natěšený jaký to bizár asi Hřebejk natočil a ono je to všechno jinak! Ne, Čvančarová nehraje děkanku Slovákovou, zneužívání moci starých páprdů nad nesvéprávnými studentkami není bezbřeze oslavováno. On si ten geront Hřebejk jenom dovolil natočit jiný film, než jaký si doba žádá... Další všeobecné nepochopení - výkon Kubiošové, Vančury ad. není anomálie v seriózním díle, ale gró! Copak nepoznáte, že se díváte na grotesku? (Takže hlavní mínus, že takových scén není víc.) P.S.: úctyhodný seznam 6 obsazených zpěváků z trilogie Nejsvětější trojice (Budař, Winterová, Kyšperský, Nebřenský, Kalina a všudybyl Toader) se rozrůstá Katarzií, Ventolinem a Ostrouchovem na neuvěřitelných 9!

Všechno, co miluješ (2022) (seriál)

Vůbec jsem to nepobral? To se autoři lekli, aby hlavní antihrdina nebyl až moc sympatický? Nebo proč se ke všem chová jako totální zmrd? A proč tenhle jakože nejschopnější a nejinteligentnější z nácků v Evropě pokaždé někomu začne heilovat do ksichtu, místo aby používal sofistikovanější metody propagandy? A opravdu je hlavní škodlivou náglovskou činností posílání memíků s tančícím Hitlerem? A proč se ta holka imrvére hryže do pysku? NE-RO-ZU-MÍM.

To (2017)

Kdybych nečet předlohu, řeknu si: jó, jako solidní teenage dobrodružství / průměrný horor. Když si ale vezmu, jaké by to mohlo být... takové mrhání potenciálem je normální zločin.

Český Slavík 2022 (2022) (pořad)

To jsem se zas jednou chtěl dozvědět, co nového v té naší české popík-kultůře a všechno je v pořádku, od roku 2008 se totiž nezměnilo vůbec nic (včetně, tyvole, neustálého vyvolávání ducha Karla Gotta). Co mě jediné překvapilo a zároveň připravilo o poslední iluze, to byl vrchol celé taškařice - šumavský wannabe McFerrin aka Bárta z Wishe. Pokud tenhle Dykův pseudointelektuální kýč považuje tolik lidí za jakože "vysoké umění", tak to svědčí o velmi rozšířeném dědičném zatížení kretenismem.

Krtek ve snu (1984)

Futuristické post-apokalyptické naturistické opus magnum.

Díra u Hanušovic (2014)

Vypínání vody, opékání buřtů, třetí kurva v řadě - to jsou scény, které mi v českých filmech chybí. Říkám, dost bylo svěrákovského udyndaného hlazení po srsti! Jo a kdo si myslí, že jde o absurdní zesměšňování české vesnice, tak ať si zajede na exkurzi do Údolí dutých hlav.

Karel, já a ty (2019)

Karel, já a ty? Spíš Bohdan, já, možná ty, hlavně Bohdan a ještě Bohdan... Tyvole, já nejsem a priori proti filmům o zmatených filozofujících mileniálech, ale proč filozofujou tak plytce a instantně? Ovšem jedna převratná myšlenka se přece jen najde - označení manželky "stará" je vlastně pochvala.

Vlastníci (2019)

Nejlepší je stejně Veškrnová-Havlová po letech hrající zase naprostou dylinu. Kéž by to skončilo po 45 minutách, neměl bych si na co stěžovat, jenže ono ne a pak už se vše jen opakuje a konec vyloženě antifilmový.

Staříci (2019)

Několik dokonalých scén, až se chce člověku plakat. Jenže! Dušek se bál z toho udělat větší komedii (rozumím: "z takových věcí si nemůžeš dělat srandu!"). A taky odmítl z toho udělat větší tragédii a natočit závěr podle skutečných událostí. Jenže! Hledat zadostiučinění a pomstu na filmovém plátně mi přijde zbytečné a dětinské.

Yesterday (2019)

První "monster-what-the-fuck": co to jako je za pitomá milostná zápletka. Počkejme si na titulky. Jo, on to napsal Curtis! Tak teď už je mi to jasné! ... Druhý trochu menší "hele-jako-vážně": nikdy nebude mít stejný úspěch jouda bez charismatu (i když s dobrou písničkou) jako perfektně sehraný dokonale složený boyband (terminus technicus, ne nadávka). Zatřetí: nejsou Beatles, nejsou ani Oasis..? Jasně, a není ani nic dalšího. Samozřejmě, že je celá populární hudba jinak. Tyvole, už mě nechte, to není možné tohleto... Napočtvrté je třeba říct, že jsem mezi lety 2006 až 2016 nesledoval mainstreamovou hudbu, takže bez nadsázky neznám jediný song Eda Sheerana. Jakože vůbec. Takže kdyby náhle celý svět zapomněl, že existuje Sheeran, a přišel ňáký jouda a začal hrát jeho písně, tak... Tak mu asi řeknu, ať zahraje něco pořádného, třeba od Beatles.