Akta X - Krvavá krása (1996) (epizoda)

Silné nechutný diel, ktorého nechutnosť veľmi dobre funguje a patrí už k legendárnym častiam.

Akta X - Pole, na kterém jsem zemřel (1996) (epizoda)

Slabší diel, síce zapamätateľný, ale tuctový. Pričom samotná téma náboženských fanatikov by pre Akty X mohla byť ideálna a vhodná. Škoda premrhanej šance.

Muž, který stál v cestě (2023)

Štyri hviezdy najmä za to, že ľudí, vlastencov  ako František Kriegel si treba pripomínať čo najčastejšie. Či už vo forme spomienkových akcií,  kníh alebo filmov. Lebo neohli chrbát, nepoľavili zo svojho presvedčenia a ideálov ani pod hrozbou smrti (aj keď zjavne predtým, ako nepodpísal Moskovský protokol, bol kovaný komunista). No a potom tu boli ľudia ako Biľak, ktorý kolaboroval so Sovietmi alebo Dubček, ktorý bol slabý a oportunistický. Alebo Husák, ktorý priateľa Kriegla napokon bez váhania zradil a po smrti aj zaprel a neumožnil jeho verejný pohreb. Je zaujímavé, ako sa dejiny opakujú, ako sa nevieme poučiť z vlastnej histórie. A kolaborantov tu na Slovensku ako keby zhadzovali zhora zase, aj v 21. storočí.

Rodina Sopránů - Příboj (2002) (epizoda)

Výborné, emotívne zakončenie štvrtej série. Silný a ťažký diel, ktorý nechá naplno vyznieť herecké umenie Edie Falco a Jamesa Gandolfiniho pri manželskej hádke o Tonyho neverách. Až z toho mrazilo.

Rodina Sopránů - Elois (2002) (epizoda)

Opäť výborný diel. Tony rieši spor s Carmine a zdá sa, že nikto neustúpi. Takže to bude treba definitívne vyriešiť. Carmela je rozhodená z odchodu Furia naspäť do Talianska. Furio spravil to, čo asi mal, inak by sa pod Tonym nedožil veľa ďalších dní

Rodina Sopránů - Volání o pomoc (2002) (epizoda)

Pre mňa trošku slabší diel, v ktorom si Tony rieši svoje psychické problémy tak, že ukončí spoluprácu s psychiatričkou. Smútok Bobbyho Bacalu je už trochu otravný a konečne zjedol tie Karenine zity. 😃

Sedm psychopatů (2012)

Toto je film, na ktorý musíte mať náladu a správne rozpoloženie. Ako pri Pulp Fiction alebo Bullet Train. A potom to funguje,  ako má. Mne to poskočilo pri hodnotení z 2 až na štyri (4!) hviezdičky. Druhýkrát fakt pobavilo.

Hacker (2015)

Moje očakávania boli veľké,  veď ide o Michaela Manna. Žiaľ,  tie sa vôbec nenaplnili. Nápad to nebol zlý, ale Chrisovi Hemsworthovi som dokopy neuveril nič a aj celkové herecké obsadenie bolo slabé a nezáživné. A ešte k tomu tá prepálená stopáž...

Collateral (2004)

Jamie Foxx a Tom Cruise tu spolu fungujú vcelku fajn. Ale napriek tomu, že Michael Manna považujem za top režiséra a najmä jeho The Heat za vrchol krimi thrillerov vôbec,  ako celok si ma Collateral nezískal. Možno to chce ďalšie pozretie. Uvidíme.

Akta X - Domov (1996) (epizoda)

Kultový diel a určite jeden z najlepších. Rodinka úžasných Peacockových nemá chybu, ale teda za susedov či rodinných známych by ste ich rozhodne nechceli.