Blade Runner (1982)

Tenhle film je zvláštní. Není jako všechny ostatní, odehrávající se v (blízké či daleké) budoucnosti. Řekla bych, že na to, kdy je natočen je doslova nadčasový. Velkou roli tady nehrají dialogy, ale předevsím hudba Vangelis a jednotlivé obrazy. Asi na sledování tohoto filmu musí mít člověk náladu, ale mě se to líbilo moc...

Poslední výstřel (2004)

Nemůžu to úplně zatratit, ale naopak to nemůžu ani vynachválit. Několik vtipných pasáží střídaly poněkud trapné situace, jenž měly pravděpodobně vyznít dojemně, ale i přes to všechno musím přiznat, že jsem se občas i bavila. Líbil se mi filmově nadšený policista FBI v podání Aleca Baldwina a hlavně Matthew Broderick, který mi ve své roli malinko připomínal mě samou a můj "sen" stát se režisérem... Shrnuto několika slovy (jak chytře postřehla moje drahá matinka): "Tohle je nenáročný film, vyžadující minimální počet mozkových závitů!" ;)

Mafiáni (1990)

Mafií se malinko zabývám, ale musím říct, že jsem čekala něco jiného. Jistě, skvělí herci, dobrý příběh, ale stále mi tam něco chybělo. Možná více akce, nebo složitosti-sama netuším. Asi jsem si moc přivykla na to pravé období 30.let.- Lucky Luciano, Bugsy Siegel a podobně...

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Bezkonkurenčně nejlepší díl Star Wars! Temná strana na vás dýchá ze všech stran a ač některé vtipy ve filmu působí spíš jako parodie, stejně jen sedíte zaraženě v křesle, nebo na sedačce a ani nedutáte. Navíc dokonalý závěrečný souboj Anakina a Obi-Wana!!! Efekty, souboje křižníků, exploze a nakonec jediný zvuk, na který skalní příznivci Star Wars čekali celou dobu...nádech Darth Vadera!

Alexander Veliký (2004)

Existují filmy některými kritiky přeceňované, ale taky podceňoavné... Alexander není historický film plný chlístanců krve, ale především film o největším člověku všech dob! Hrdinovi, vojevůdci. Osobě s vysokými ambicemi a sny, jaké si v té době nemohli panovníci ani dovolit! Alexander bojoval se slony, když o nich ještě nikdo nevěděl, během své vlády dosáhl až do Pákistánu a o kom můžete z historie říct, že se mu tohle povedlo? Snad nikomu! Tenhle fantastický film je navíc dalším přímým důkazem toho, že Colin Farrell je skutečně excelentní herec prvního formátu a že v roli Alexandera ho jen nehraje. On jím doopravdy JE!

Rukojmí (2005)

Říkají, že to tam Bruce Willis trochu přehnal, já si to ale nemyslím. RUKOJMÍ je strhující drama o tom, jak je práce policejního vyjednavače těžká a ukazuje co všechno se v ní může přihodit. Kdyby vám někdo unesl rodinu a vyhrožoval, že ji zabije, asi by jste neměli pusu od ucha k uchu, ne? Navíc jedna hvězdička je za efekty.

Trainspotting (1996)

„Vezměte nejlepší orgasmus, jaký jste kdy měli, znásobte ho tisícem a stejně se k tomu ani nepřiblížíte,“...co se na tohle dá říct? Konečně nějaká opravdu vtipná komedie o feťácích a jejich ne/všedních problémech.

Telefonní budka (2002)

Vím, že by názory měly být objektivní, ale já nemohu napsat nic jiného, než že tenhle film je nejlepší thriller, jaký jsem kdy viděla! Je v něm akce, každá minuta vás drží napnutého, jako strunu v kytaře. Nevíte co se stane, co si ten sniper zase vymyslí a jak se na to zachová chudák vystresovaný Stuart. Podle mě je tohle zároveň nejlepší herecký výkon Colina Farrella (ještě s Alexandrem Velikým). Ještě nikdy jsem neviděla nikoho tak přesvědčivě zahrát strach, úzkost a bezmoc. A když se pak Stu ve filmu vyznává ze svých hříchů, i to mě trhalo na kusy. Navíc si myslím, že role Kiefera Sutherlanda, jakožto odstřelovače není ve filmu až tak záporná...svým způsobem to totiž byl on, kdo Stuartovi zachránil manželství.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Až budete před zažehnutím pohonu nepravděpodobnosti poslouchat vogonskou poezii, tak pochopíte, že Stopařův průvodce vlastně vůbec není tak špatný, jak jste si mysleli! ;)

Klub rváčů (1999)

Těsně před tím, než jsem si tenhle film půjčila ve videopůjčovně, jsem četla knihu, podle které byl natočen. Musím říct, že mě hodně překvapila vysoká věrnost knižní předloze a to i do nejmenších detailů, jako je sebrání flašky vodky ze stolu. Jediné, co mě ale šokovalo, bylo rozdílné ukončení. V knize hlavní postava skončí v blázinci, ve filmu se zraní a ukončí tak existenci svého druhého já. All'n'all poslední věta, která mě u sledování filmu napadla, byla : „A žili šťastně až do smrti!“