Gremlini (1984)

Dobrá somarina, ale tie potvorky boli tak očarujúce, že pre každú z nich (myslím "vedúcich" gremlošov) dávam jednu hviezdičku :)))) Výstižne to napísal genetique. Blbosť ako hrom ale aj tak fun :)

Lolita (1962)

Neviem presne kde sa stala chyba, zrejme prinajmenšom v tom, že som videla novšiu Lolitu s Ironsom a Swainovou a ich výkony sa mi páčili a film ma vtiahol do deja. Najmä Jeremy Irons, ktorému sa v každom pohľade zračilo všetko to peklo ktoré prežíval zároveň s rozkošou... Kubrickova Lolita ma nechala chladnou ako psí čumák, citová odozva z mojej strany sa rovnala prakticky nule. Možno nie som stavaná na precítenie takto starých filmov, ale nevedela som sa dočkať konca. Bolo to tak akosi..... nijaké.... Tak 2,5*.

Simplemente María (1989) (seriál) odpad!

Toto je pramatka všetkých telenoviel. Už len to slovo vo mne budí emócie, ktoré sa nepatrí navonok ventilovať verbálne. Tento seriál, či ako to nazvať, spustil lavínu, ktorá otupuje mysle, zabíja čas žien sediacich pred TV a nechajúcich sa manipulovať idiotizmom vesmírnych rozmerov. Sociologický fenomén nad moje chápanie...

Přátelé (1994) (seriál)

Jop, zase budem naprosto inverzna, ale nikdy som nevidela pokope viac nesympatických ľudí, ako ponúka tento seriál. Dve hviezdičky za to, že som sa občas zasmiala. Inak nesmierne americké a dosť afektované. Asi som z inej planéty, sorry :)

Ulička zázraků (1995)

Skvelý film, niečo tak bláznivé som už dávno nevidela. Škoda niektorých momentov, ktoré mi tam trochu vadili, mohlo to byť za 5*. To, čo ma rušilo neviem presne pomenovať, ale bolo tam akési "šumenie", ktoré som nedokázala prehliadnuť. Snáď možno ta teatrálnosť...? Každopádne vynikajúci film, ktorý má šmrnc! :)

Láska a jiné zločiny (2008)

Made in bývalá YU. Sladkobôľne, melodramatické, vyrátané na efekt, citovo vydieračské - hlavne ten koniec, ten je príšerný. Od reality beogradskih mafianov vzdialené na hony. Ale človek sa niekedy rád nechá vodiť za nos, ak to režisér dokáže tak, ako tento. Nuž a nedokážem tomu dať menej ako 5 hviezdičiek. Nech. Niečo na tom filme chytí za srdce. Hlavne tých, ktorý zažili aspoň kúsok..... PS: Nie je to komédia.

Můj život jako pes (1985)

Krásny film, miestami trochu sentimentálny, ale presvedčí a dojme. Príbeh chlapca, ktorý prežíva neľahké detstvo a život s ním nejedná v rukavičkách, no aj napriek tomu nestráca svoj sympatický naivne-detský pohľad na svet. a Hlavný hrdina podal veľmi slušný herecký výkon a film ovplýval výbornou atmosférou. Pekné pokukaníčko.

Armageddon (1998)

Jediné rozumné riešenie by bývalo z tohto urobiť komédiu. Toto je už trochu príliš mnoho hrdinstva a klišé. Ale ľudstvo by malo byť viac a viac presvedčené o tom, že dnes a denne existencia našej planéty závisí od priemerného Amerického občana (baník, policajt, letuška, ktokoľvek...), ktorý na rozdiel od nás všetkých dokáže zachrániť Zem na počkanie. Neviem, ako sa pri tomto dokázali tváriť vážne. A rozplakať ma :)))

Třetí generace (1979)

Veľmi nevšedný a zaujímavý snímok vynikajúceho nemeckého režiséra Fassbindera. V tomto snímku sa pán režisér prejavil ako ostrý a krutý karikaturista baviaci sa na prázdnom pozérstve hlavných protagonistov, z ktorých akoby ani jediná osoba v skutočnosti nieje tou, ktorou by "mala byť". Film je podaný trochu ťažšie stráviteľným spôsobom a vyvolával vo mne pocity uvoľneného pobavenia (nápisy z pánskych toaliet ako sociologická vsuvka zvonku) cez mierny zmätok (čo symbolizovala narkomanka? nebola len narkomankou, na rozdiel od ostatných postáv?) až po občasné mierne znudenie, keď sa dej vliekol (toho bolo minimum). Veľmi zaujímavá vec, iste si to pozriem znovu a nepochybujem že objavím ďalšie súvislosti. Cool :)

Sirotčinec (2007)

Nemôžem si pomôcť, ale plný počet, aj keď v tejto kategórii filmov s nimi obvykle skôr šetrím. Krásne dielko, ako po úchvatnej vizuálnej stránke, tak z hľadiska hereckých výkonov, zaujímavého príbehu a umne vytvorenej atmosféry. Nevyhlo sa to niekoľkým klišé, ale klady silne prevážili.