Hříšný tanec (1987)

Nemožno hodnotiť bez sentimentu :)) V istej dobe mal tento film svoje čaro. Zhliadnuť ho až teraz, trónil by mi na tvári ironický úškrn, avšak skutočnosť, že som ho videla kedysi dávno (a dojem ním vyvolaný) sú silnejšie než tento pocit. Menej ako 4* v žiadnom prípade :)

Zajatci (1994)

Dobrý príbeh, ale mám pocit, že by sa z neho dalo vykresať oveľa viac. Dala by som 3*, nebyť skvelej Julie Ormonde, takto si zaslúži minimálne 3,5 :)

Zamilovaná zvířata (2007)

Jediná úchvatná sila, ktorá neprestane nikdy dojímať, prekvapovať, roznežňovať, šokovať ..... Matka príroda v hlavnej úlohe. Úžasné! :)

Honem! Honem! (2000)

Tak mňa tentokrát Škandinávia sklamala a poriadne. Z tohto filmu na mňa nafungovalo nič. Pretieklo to okolo mňa bez zanechania akýchkoľvek pocitov, okrem mierneho znudenia. Mám pocit že tie 3 hviezdičky dávam tak nejako zo súcitu.

Sex a Lucía (2001)

Tento film si budem musieť pozrieť ešte raz, aby som mohla pridať ďalšiu hviezdičku, mám pocit, že si ju zaslúži.......

Zkažená mládež (2007)

Ohavný film. O ľudskom plemene hovorí až príliš a sú to samé nepríjemné veci. Tvrdá, odporná realita...

Goro, bílý pes (1980) (seriál)

Tak kruté citové vydieranie ma poznačilo na celý život :) Neviem, či by som bola ochotná a mala odvahu pozreť sa na to znova :)

Zachraňte Willyho! (1993)

Škoda ako lacno, vypočítavo a hlúpo sa dá spraviť film na tak vážnu tému ako je oblasť zvierat, ich ochrany a všetkého, čo s tým súvisí. Pozitívum môže byť v akejsi podpore lásky k zvieratám, ale všetko v tom filme je tak zjednodušené a priamočiaro gýčové, že to pôsobí ako nie film pre deti, ale pre idiotov. Predstavujem si ich ako sedia doma/v kine na doch stoličkách pojedajúc desiaty hamburger toho dňa zalievajúc ho litrami coca-coly a na konci si vravia že každý problém tejto planéty u nich vyrieši kdejaké dieťa, takže bezstarostne prepnime kanál...

Anna ze Zelených vršků (1985) (TV film)

Ach áno, keď som mala 9, alebo 10 rokov, bola to najkrajšia knížka na svete :) A film nesklamal tak, ako by som bola čakala, hlavná hrdinka bola roztomilá sympaťáčka verná knižnej predlohe, takže 4 a pol *.

Umění plakat (2006)

Krajne nepríjemný náhľad do mikrosveta jednej rodiny, kde je "dobrým" zvykom neliečiť vážne duševné poruchy , ktoré postupne dokážu urobiť peklo zo života niekoľkým generáciám. Zvláštne pojatie príbehu očami malého chlapca (ktorý ma celý čas nesmierne iritoval akýmsi neuveriteľne "naivným manipulátorstvom") s výborným hereckým výkonom tohto detského predstaviteľa. Film dokáže naprosto bezpečne znechutiť, vyvolať paletu nepríjemných emócií od ľútosti po chuť niekomu poriadne fyzicky ublížiť (otcovi rodiny) aj keď je jasné, že to je duševne chorá osoba. No nič príjemné, každopádne svojim spôsobom výborný film. Fuj.