Ať vejde ten pravý (2008)

Tak hrozne moc roztomilý film! Umelecký dojem výborný.... jedným slovom, krása. PS: nie je to naozajstný horor, báť sa nebudete, ale ako film je to čarovné :)

Mala noćna muzika (2002)

Suhlasim s Ekserom, totálna volovina ale človek sa nasmeje :) Nech žijú úchyláci :) Dobrá oddychovka, hodnotenie znižujem kvôli vulgárnosti, miestami pripomínajúcej americké komédie.

Člověk bez osudu (2005)

Myslím, že som od tohto filmu čakala viac.... Vizuálne krásny film, asi až príliš krásny, povedala by som. Je to celé akési uhľadené, akési zdvorilé. Áno, myšlienka nádeje a šťastia za všetkých okolností je povznášajúca a krásna, ale tých ale tam bolo viac. Verím, že kniha šla viac do hĺbky a asi bola silnejším zážitkom..... ale knihu si dám až keď vyrastiem a naučím sa konečne po maďarsky.

Nouzový východ (2008)

Fantastická Kate, vynikajúci Mendes, ktorý šlápol presne do ..... stredu problému. Hĺbková sonda do duše ženy, ktorá sa nedokáže klamať a má silu pozerať sa pravde do očí. Veľmi zrelý film s perfektne vykreslenými postavami, včetne "blázna", ktorý sa popri Kate javí ako najnormálnejšie uvažujúca postava v celom filme. A nemá výpoveď muža v poslednej scéne dovŕšila pôžitok z tohto diela.

Mary a Max (2009)

Úžasné.... a predsa jeden z najsmutnejších filmov, aké som kedy videla.... Musím s odstupom času napísať, že z akéhosi dôvodu ma tento film zasiahol hlbšie, než som tušila. Natoľko, že pocity z tohto filmu neviem sformulovať. Pre mňa malý animovaný zázrak.

Valčík s Bašírem (2008)

Dala by som niečo medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami. Musím priznať, že sa mi to chvíľami vlieklo, naopak, chvíľami film bral dych. Veľmi zvláštne na city pôsobí netradičné spracovanie.... tento film si pozriem ešte raz.

Mrtav 'ladan (2002)

Síce už pekne odbohraná téma, ale natočené svižne a vtipne, výborná oddychovka. Vrele odporúčam.

Taxikář (1976)

De Niro tu podal naprosto neskutočný herecký výkon! Celkový dojem z filmu ešte nemám úplne ujasnený, tiahne ma to k piatim hviezdičkám, len to chce ešte uležať. Dalo by sa komentovať a popísať toho naozaj moc, preto to utnem radšej hneď na začiatku. Vážne vynikajúci film.