Learn English with Ricky Gervais (2012) (pořad)

Viděno pár dní od zveřejnění a k dnešnímu dni už jsem to viděl nejméně desetkrát. Ricky a Karl jsou úžasná dvojka...

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Expendables 2 jsou dárkem pro všechny milovníky akčních béček 80. let, prvoplánového humoru a trochu (pár kýblů) té umělé krve. S prvním dílem je to téměř k nerozeznání, ale přibylo pár kladů, které musím zmínit. Kameramanovi konečně někdo podal stativ, takže většinu akčních scén si můžete vychutnat, aniž by se vám po pár vteřinách dělaly mžitky před očima, nově přidané hvězdy (Norris, Van Damme a další) odvádí poctivou práci a kupodivu se opět dostalo na všechny postavy dostatečně filmového pásu (možná jen fanoušci Jeta Li budou lehce zklamáni). Příběh netřeba řešit, ten je na filmu to nejméně zajímavé. Užívejte si nepokrytě prvoplánové narážky na slavné trháky vašeho dětství z úst těch nejpovolanějších, příjemné akční scény (především úvodní sekvence je parádní) a bavte se. O ničem jiném Expendables 2 nejsou. Nutno však podotknout, že na některé hlavní představitele už je vážně trochu smutný pohled (Lundgren! Van Damme!!!). A neuškodilo by film tak o 20 minut zkrátit - to je ostatně důvod, proč jsem nakonec nedal plné hodnocení. Hluché scény tu bohužel jsou a není jich úplně málo... (((Cinema Pine, Sainte-Adéle, Quebec, Canada))) P.S.: Kdo neviděl (nebo neuvidí) v kině, jako by nebyl. Další z filmů, který byl pro velké plátno stvořený.

Být dýdžej (2011) (TV film)

Nosné téma dokonale zabité formou. Skákat z jednoho extrému do druhého, aniž by ukázali běžnou realitu drtivé většiny klasických klubů a diskoték je na pováženou. Jediná část, která se mi zdála být celkem dobře zmapována, byla komunita okolo Sound Systémů, ale pokud "proti nim" má stát extrém jako Jirka Neumann, pak to prostě není vyvážený dokumentární pohled...

Temný rytíř povstal (2012)

Jednoznačně nejslabší díl trilogie, ale přesto solidní zakončení, které bohužel ke konci ztrácí dech. Aspoň že po hudební a vizuální stránce není filmu co vytknout.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Ani jsem netušil, že se u třetího dílu průměrné huličské série tak pobavím. Parádní over-the-top nápady (Wafflebot + NPH scéna), tradičně výborný Trejo a celkově až nečekaně příjemná vánoční atmosféra. Toto se stane (nejen) mezi příznivci marihuany kultovním svátečním snímkem.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Příjemná nostalgie bez zbytečného sentimentu, kterého jsem se bál jako čert kříže. Maturitní ročník 1999 to rozjíždí jako zamlada a vy se bavíte celých 113 minut - především ve scénách, kterým kraluje neodolatelné hovado jménem Steve Stifler. Pokud máte rádi původní trilogii, tak tento (doufejme) závěr je více než důstojnou tečkou za jednou z ikon mládí naší generace. Plus vás čeká jedno cameo, které potěší hlavně seriálové fanoušky ;-). Jen dodatek ke kinopřekladu - nechat zajeté MCBP jako MILF je šlápnutím vedle. Spousta diváků u nás v kině ani výborné závěrečné "reunion" nepochopila.

Bastardi 2 (2011)

Nečekal jsem to, ale Bastardi 2 si s hodnocením polepšili na krásnou 1 hvězdičku. Oproti svému předchůdci, který mě akorát nas*al a nudil, se totiž konečně dostali do kategorie "tak blbý, až je to vtipný". Tento surrealistický zážitek si možná ještě zopakuji s partou přátel a notnou zásobou alkoholu!

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Zhlédnuto v premiérový den, nadšení po recenzích plných chvály na vrcholu, ale přesto zklamání. Od celovečerního prequelu OP jsem čekal mnohem víc. Miroslav Krobot je sice bezesporu výborný a jeho ztvárnění Pepika Hnátka mělo své kouzlo, ale ostatní postavy (snad s výjimkou "Jiřiny" Ondřeje Vetchého) neukázaly prakticky nic. A když, tak rozhodně pod úrovní lepších epizod seriálu. Všehovšudy se mi dostalo jen průměrného dílu televizní zábavy roztažené na 100 minut.

Tintinova dobrodružství (2011)

Přehnaná očekávání se nevyplácí. Tintina jsem jako capart školou povinný v komiksové podobě hltal a umím si představit, že v daném věku bych tomuto filmovému ztvárnění napařil plný počet bez delšího otálení. Jenže už mi bohužel není 10 let a tento počin od pana Spielberga mě za srdce nevzal. Po vizuální stránce není co vytknout. Prostě není. Ať už jde o samotnou grafickou stránku či originální předěly, vše je vyšperkováno do nejmenších detailů. Ovšem příběh a postavy, to je jiná story... Snad kromě psa Filuty vám žádná z postav nepřiroste k srdci a často jen působí jako výplň brilantně natočených akčních scén. Nejvíce mě to asi zamrzelo u dvojice detektivů s hlasem Pegga a Frosta, jejichž potenciál byl neuvěřitelně zabitý. Celkově je to příjemná jednohubka se snesitelnou stopáží, ale od filmové adaptace mé dětské lásky od jednoho z nejslavnějších režisérů historie jsem čekal mnohem, MNOHEM víc. Škoda...

VyVolení (2005) (pořad)

Čtyřhvězdičkové hodnocení mi tu visí už nějakou dobu, ale komentář jsem se odhodlal napsat až po zhlédnutí náhodného dílů naprosto otřesného Hotelu Paradise. VyVolení byla špička a i když byly následující dvě řady slabší, pořád byly minimálně o 5 tříd lepší než cokoliv, co přišlo po nich.