Miluju cizince (2012) (TV film)

Láska nebo vypočítavost? Možná jsem až moc opatrná, ale ani jednomu z mužů jsem tu lásku nevěřila. Nebo je to jen můj předsudek, že dva lidé z tak moc rozdílných kultur těžko hledají společnou řeč a všechny ty nástrahy vztahu jsou o tolik devastační? Tento dokument mi mé uvažování bohužel nevyvrátil.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Dokumenty, které se ohlížejí za nějakým filmem, který mě baví, skutečně zbožňuji. Ráda nahlédnu pod pokličku natáčení, ráda se dozvím pocity lidí, kteří se skrývají za hrdiny mého dětství. Tohle bylo moc fajn.

Podvodník z Tinderu (2022)

Simon ve mně vzbudil rozporuplné pocity, samozřejmě bych se s takovým člověkem nerada kdy v životě potkala a jeho činy jsou ohavné a odsouzeníhodné. Na druhou stranu je fascinující vymyslet takhle propracovaný podvod, aby to člověku tolik let procházelo. A ač jsem člověk soucitný, nějak se mi nepodařilo vytvořit si ke slečnám takový vztah, abych je litovala. Ano, láska je slepá čarodějka, ale zamilovat se tak rychle a v zaslepení lásky platit a platit, jak to, že se neprobraly dřív? Každopádně skvělý dokument, zas mi dal nahlédnout do lidského chování, které je mi na hony vzdálené.

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Kate je jako vždy výborná a ještě lepší je tentokrát její dcerka ve všech věkových podobách. Příběh sám o sobě je strhující. Chytrá a odvážná žena, tak slepě milující matka a milenka. Tohle mě fakt bavilo.

Angela Black (2021) (seriál)

Dávám spravedlivé tři hvězdy. První tři díly byly super napínavé a zbylé tři díly přešly spíš do psychodramatu. Jako celek to na mě zapůsobilo lehce zmatečně, v jakém žánru se to vlastně pohybuji. Ale čert to vem, protože ve finále to mělo i pointu. A bohužel docela předvídatelný konec. Nelituji, že jsem to viděla, ale znovu si seriál v dohledné době nepustím. A btw Joanne jako vždy skvělá!

Odvrácená tvář krásy (2022) (seriál)

Tohle by měla vidět každá žena. Je fuk, že je to cílené hlavně na zámoří, myslím, že problém škodlivého složení kosmetiky je celosvětový problém. Kdyby ženy věděly, jak je může kosmetika ohrozit, dostaly by volbu při nákupu těchto produktů. Takhle sahají po něčem, co je tajemné jak hrad v Karpatech a přitom se to tváří jak největší poklad na světě.

Ebola: Sirotci (2016) (TV film)

Vidět příběhy pár lidí, potažmo sirotků, je pro mě přínosnější, dojemnější a naučnější, než kdyby byl dokument zaměřen více na fakta. Informace o ebole si mohu přečíst, ale vidět na vlastní oči život v Sierra Leone během a po epidemii, je dar, kterého si velmi vážím.

Strnadovi (2017)

Jako vždy od paní Třeštíkové jsem s její prací spokojená. Možná jen ta poslední půlhodinka byla taková trochu plochá. Život Strnadových ukazuje, jak nás čas mění. Já nevím, ale měla jsem pocit, jak kdyby hlavní aktéři trochu nasazovali masku když se dostali před kameru, hlavně o panu Strnadovi nevím co si myslet. POZOR SPOILER! Možná že s vyšším věkem přichází více prožitků a emocí, ale ty plačtivé okamžiky... nemůžu si pomoct, ale měla jsem z nich (ne nutně pokaždé) dojem, že nejsou až tak upřímné. Ale tím samozřejmě neříkám, že to tak je, v pánových botách nechodím. Jen jsem si u tohoto dokumentu nebyla úplně jistá, zda vidím kousek z toho, co se opravdu děje za zavřenými dveřmi...

Mallory (2015)

Opět silný a zajímavý dokument. Já si ale nějak k Mallory nenašla cestu, abych ten její příběh prožívala nějak emotivně.

Marcela (2006)

Těžký osud, smutný životní příběh...