Bílí muži neumějí skákat (1992)

"White Men Can't Jump is not the truth anymore". Wesley Snipes prekvapivo herecky ziari, a zatienuje i take herecke eso ako Woody Harrelson. Kanonada neuveritelnych verbalnych vtipov a podvodov vsemozneho typu dala vzniknut takmer kultovej sportovej komedii z ranku nigga vs. whitey. Prostredie get devatdesiatkovo pritazlive, basketballove zapasy zmaknute a odkukane na vybornu. A chemia medzi rivalmi Snipes/Harrelson na rozdavanie plus priklad pre dnesnych vyhoretych filmarov ako robit treskuco vtipne, nostalgicke zalezitosti.

Titans - Série 2 (2019) (série)

Citelne zhorsenie od predchadzajucej sezony. Trpi to zbytocnou prekombinovanostou, tych postav tam pribudlo az privela a divak si tym nalezite nevychutna ich charakterovy progres. Naproti tomu to ma ovela viac cool zaporaka v podoba Deathstrokea vo vychutnavkovom podani charizmatickeho Esaia Moralesa. Linia s WonderGirl takmer az neznesitelna, Hawk s Dawn upozadeni a skomplikovani, Batman Iaina Glena uz otravne filozofuje, Robin sa hlada, druhy Robin rebeluje a SuperBoy je vyborny... V tretej sezone ocakavam zlepsenie a navrat k decentnosti prvej serie.

Projekt Power (2020)

Tak skvele, dychvyrazajuce finale, a tak nezazivny, podradny predchadzajuci dej (mlada cernoska kompletne na Razzies). Foxx s Levittom sa vyrazne na placi nudia a reziseri im vobec nedovoluju sa rozohrat. Snimka posobi dojmom pilotu k niecomu vyraznejsie epickejsiemu. Napad je to sofistikovany, ale zamurovany narychlo zlatanym scenarom (zaporacka linia je jedna otrava) a neskusenou, az skolackou reziou (Netflix urobil krok vedla angazovanim rutinerov k slubnej latke ako je tato, ktori zlepili len malo vyrazne pokracovania Paranormal Activity a podradne Australian Psycho). Nuda "jako" tyzden medzi Vianocami a Novym Rokom!

Vychováni vlky (2020) (seriál)

Bohaty scottovsky apokalypticky vizual, nevyvazeni hrdinovia (vyborna a hlavne sexy Amanda Collin, naopak prkenny a odpudivy Travis Fimmel) a nastrelenie silnych motivov (prezitie ludskej rasy, skazonosna viera). Bojove schopnosti Nekromancera/Mother su chutnym okorenenim tejto filozoficky/nabozensky zameranej zabavy. Zaver je potom intenzivne WTF s prislubom velkych veci do buducna. PS: Amanda Collin ma tak tesne priliehavy oblecek, ze jej je minimalne v dvoch zaberoch poriadne medzi nohami nieco vidiet!

Chitty Chitty Bang Bang (1968)

Jeden z najblystivejsich prikladov ultra-patetickych disneyovskych gycov stareho Hollywoodu (neskor Willy Wonka verzia '71). Tri aspekty mi nedovoluju ist pod priemerne tri hviezdy vzhladom k tomu, ze som viac filmovy formalista: 1.vypiplane dekoracie a kostymy, 2.schopne muzikalove cisla a 3.naozaj, ale naozaj krasna kamera-nasnimanie anglickeho vidieka a vsetkych tych starych, patinou pachnucich hradov, zrubov a zamkov. Naproti tomu su tu tri aspekty, ktore sa s predchadzajucimi nesmierne biju a to: 1.preafektovane, teatralne herecke vykony (hroza, na toto museli mat nie dramaturga, ale vysoko plateneho teatralistu), 2.zrychlene sceny pri nahanackach a inych typoch unikov (dalsia Flemingova adaptacia, ktora to obsahuje - je to uz v starych bondovkach a bytostne to nenavidim) a 3.priserne zadne projekcie (tie triky zasluzene zostarli a su smiesne, rovnako ako 90 % produkcie tohto obdobia, ktora ich obsahuje - cest vynimkam ako Kubrickova Odysea etc.). PS: Sally Ann Howes panensky krasna.

See (2019) (seriál)

Vizuálna nádhera obklopená scénaristickymi sračkami. Jason Momoa nie je herec a uz vobec nie charakterny. Je to pozer... a osemdielna miniseria potrebuje v hlavnej ulohe charakterneho herca. Tie investovane prachy od Apple-u je tu naozaj vidiet (paradna kamera a dekoracie), ale ak je najlepsou scenou kratke napinave stretnutie s medvedom, kde ide o zivot batolatam a velmi dobre vieme, ze sa im nic nestane, tak potom je nieco sakramenstsky zle. Herecky prepalene, scenaristicky odflaknute, vizualne nadherne, bez potencialu zhliadnut dalsie serie.

Om Shanti Om (2007)

Typicky otravny roztancovany a rozospievany Bollywood s mega-prestrelenou stopazou a najgycovejsim herectvom spoza Himalaji. Shahrukh Khan je velky sympatak a dnes uz legenda indickeho filmu, ale herec je to preafektovany so silne exhibicionistickymi sklonmi. A to ja nerad! 80 minut sa vo filme prakticky nic nedeje, az potom to chyti solidnu iskru, ktora vsak stale nuti sledovat cas do konca.

Cesta do Ameriky 2 (2021)

Zbytocne pokracovanie, ktore robi svojmu legendarnemu predchodcovi hanbu a nie nostalgicku medvediu sluzbu. A Craig Brewer nie je John Landis... Je to opat produkcne pekne zaopatrene - kostymy, masky (bohaty Amazon), ale tento vyplod spisali asi pravdepodobne na hajzli po nejakej drogovej party. Eddie Murphy sa chce snazit ako za starych cias, ale vsetko naokolo (hrozna omladina) mu to (cielene?) znevazuje. Jedinou zaujimavou a zabavnou scenou je potom "levia nebojacnost". PS: Wesley Snipes awkward a mlade cernosske herecky krasne.

102 dalmatinů (2000)

Tri hviezdy za rozpravkovu vypravu a prespekulovane kostymy, dve za prehravajucu, ale ikonicku Glenn Close, jedna za strasneho Depardieua a odpad za myslienku urobit pokracovanie.

Tenet (2020)

Tenet je naplastou Christophera Nolana za Bonda, ktoreho asi nikdy nenatoci. A aj keby, tak Skyfall by mal pruser ako druha najlepsia bondovka vsetkych cias. John D. Washington prijemne minimalisticky, Pattinson konecne charizmaticky a friendly, Kenneth Branagh chirurgicky presny zaporak, ale Elizabeth Debicki najprirodzenejsia a najvhodnejsie obsadena vo svojej roli. Neuveritelne vizualne efekty (implozie namiesto expolzii, prepadnutie kamiona, letisko...), hratky s casom (sexi backwards) a najlepsi film covidoveho roka. Nolan si ma opat omotal okolo prsta.