• Krátkometrážní

Global investigative news network (2013) (pořad)

Portál GINN Press bojuje proti korupcii, klientelizmus, rodinkárstvu a svojvôli úradníkov. Zasadzuje sa za ochranu verejného záujmu. Dbá na to, aby zákony platili pre všetkých rovnako. Je to nástroj na kontrolu štátnej správy a verejnej moci. Ide cestou budovania lepšej, spravodlivejšej a demokratickej spoločnosti. GINN nie je viazaný na žiadne politické strany či mimovládne organizácie, finančne ho podporujú radoví občania. Jeho zakladateľom je novinár Martin Daňo. GINN - Global Investigative News Network (Globálna investigatívna spravodajská sieť). *****

Tři sestry - Pomeranč (2018) (hudební videoklip)

Pieseň "Pomeranč" je záverečná, posledná, v poradí trinásta skladba z najnovšieho albumu českej hudobnej skupiny Tři Sestry. Natočili ho v roku 2018 v štúdiu Sono Nouzov a vydali pod značkou vydavateľstva Warner Music. Album nesie názov "Svobodu Ředkvičkám". Ku pomalému songu "Pomeranč", ktorý je aj druhým singlom z radového albumu, bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, v ktorom členovia kapely stvárnili pacientov psychiatrickej liečebne. **

Tři sestry - Letadlo (2006) (hudební videoklip)

Videoklip "Letadlo" je v poradí osemnásty titul zastúpený na dvd kompilácii "Tři sestry: Best off video", ktorá vyšla v roku 2010. Je to chronologicky zoradená kolekcia videoklipov českej hudobnej skupiny Tři sestry. Obsahuje dvadsať jeden titulov. Ku skladbe "Letadlo" bol v roku 2006 natočený viac menej amatérsky klip, v ktorom sa členovia tejto pub punkovej skupiny vyblbli vo vraku starého dopravného lietadla. "Hlavně žadný obavy, statistika mluví jasně, jestliže vás odbaví, nebojte se v naší kraksně". ***

Agnostic Front - Anthem (1989) (hudební videoklip)

Pieseň "Anthem" je v poradí piata skladba z tretieho radového štúdiového albumu New Yorkskej hudobnej skupiny Agnostic Front. Album vyšiel v roku 1987. Nesie názov "Liberty and Justice for...". V roku 1989 bol ku songu "Anthem" natočený oficiálny pódiový live videoklip, ktorý kapelu zachytáva počas živého vystúpenia v legendárnom klube C.B.G.B. Agnostic Front tam rozpútal poriadne peklo. Šialený stage diving a brutálne macho pogo. Skinheadská divočina na americký spôsob. ****

Agnostic Front - So Pure To Me (2008) (hudební videoklip)

Pieseň "So Pure To Me" je v poradí piata skladba z ôsmeho radového štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Agnostic Front. Album sa volá "Another Voice". Vyšiel dvadsiateho druhého novembra roku 2004 pod hlavičkou vydavateľstva Nuclear Blast Records. Ku songu "So Pure To Me" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, v ktorom sa Agnostic Front predviedol v zostave: Roger Miret - spev, Vinnie Stigma - gitara, Mike Gallo - basová gitara, Steve Gallo - bicie nástroje, Matt Henderson - gitara. Nie je to nič originálne, ale priaznivcov tejto New Yorkskej formácie to iste poteší. ****

Agnostic Front - The American Dream Died (2015) (hudební videoklip)

Pieseň "The American Dream Died" je v poradí druhá skladba z jedenásteho štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Agnostic Front. Nasleduje hneď po úvodnom intre. Album nesie rovnaký názov ako tento song. Vyšiel štvrtého apríla roku 2015 pod značkou vydavateľstva Nuclear Blast Records. Ku titulu "The American Dream Died" bol natočený čiernobiely anti-militantný protest videoklip v štýle klasického, ostrého New Yorkského Hard Core. NYHC! Agnostic Front!!! ****

Agnostic Front - Addiction (2008) (hudební videoklip)

Pieseň "Addiction" je úvodná, v poradí prvá skladba z deviateho štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Agnostic Front. Album nesie názov "Warriors". Vyšiel šiesteho novembra roku 2007 pod značkou vydavateľstva Nuclear Blast Records. Bol ku nej natočený vyjebane vymakaný mrazivo spaľajúci oficiálny videoklip, v ktorom sa Agnostic Front objavil v zostave: Roger Miret - spev, Vinnie Stigma - gitara, Mike Gallo - basová gitara, Steve Gallo - bicie nástroje, Joseph James - gitara. Total mega New York Hard Core! NYHC!!! *****

Pat a Mat - Pat a Mat nás baví (2018) (série)

"Pat a Mat nás baví"? No čo ja viem. Naozaj vás to ešte dokáže pobaviť? Mňa teda veru nie. Ja som nikdy nepatril medzi nadšených fanúšikov týchto dvoch nešikovných, popletených majstrov. No musím priznať, že to malo svoje čaro. Keď však definitívne prebral štafetu Marek Beneš po svojom otcovi Lubimírovi Benešovi, tak to je poriadne cítiť. Vytratila sa spontánnosť, vytratil sa humor, vytratila sa charizma. Zostali len dve síce kultové, ale úplne bezduché a nebojím sa napísať, že už aj dosť nudné figúrky. A je to celé v prdeli. **

Kauzy Jaromíra Soukupa (2017) (pořad)

Už viac krát som natrafil pri znudenom prepínaní televíznych programov na reláciu "Kauzy Jaromíra Soukupa", ktorá sa objavuje na obrazovke českej televízie Barrandov. Vždy som sa pri nej pristavil a započúval do nekonvenčných názorov, ktoré v nej prezentuje generálny riaditeľ Jaromír Soukup. V mnohom s ním do bodky súhlasím. Prekvapuje ma, že našiel odvahu takto verejne hlásať myšlienky, ktorým sa zapredaný mainstream zarputilo vyhýba. Hovorí pravdu, ktorej sa liberálni fašisti desia. Pán Soukup má moje sympatie. Bratia Česi, mali by ste ho pozorne počúvať. Je to múdry a prezrievavý muž. ***

INSTINKTY Jaromíra Soukupa (2017) (pořad)

Už viac krát som natrafil pri znudenom prepínaní televíznych programov na reláciu "Instinkty Jaromíra Soukupa", ktorá sa pravideľne objavuje na obrazovke českej televízie Barrandov. Vždy som sa pri nej pristavil a započúval do nekonvenčných názorov, ktoré v nej prezentuje generálny riaditeľ Jaromír Soukup. V mnohom s ním do bodky súhlasím. Prekvapuje ma, že našiel odvahu takto verejne hlásať myšlienky, ktorým sa zapredaný mainstream zarputilo vyhýba. Hovorí pravdu, ktorej sa liberálni fašisti desia. Pán Soukup má moje sympatie. Bratia Česi, mali by ste ho pozorne počúvať. ***