Miamská sopka (2011) (TV film)

Čím déle jsem film sledoval, tím víc se zdál být děj zábavnější. Což ovšem nelze brát jako kompliment.... 20% Dalo se to dokoukat ... a poté si jen s úsměvem na tváři říci "To byla ale blbost...!"

Projekt X (2012)

Pseudodokument o jednom narozeninovém večírku. Pouze prodloužená verze a "trochu" větší účast na mejdanu než v jakékoli jiné teenagerské komedii. Jaksi nechápu to vysoké hodnocení a některé nadšené komentáře. Nic tak originálního, zajímavého nebo mimořádně zábavného jsem na filmu neshledal. Zřejmě je ideální pustit si film na nějaké party pro náctileté, dát si čtvrtou vodku s džusem a říkat si "jo, tam bych teď taky rád byl..." - potom to může vypadat jako super film. Za střízliva nikoli. ### 2*/40%

Signál (2012)

Čerstvé dojmy po shlédnuutí? Nakonec nejlepší na filmu byla píseň od Nightwork (ale celý song je až v závěrečných titulcích). Ústřední dvojice zprvu navnadí či připomene svěží letní komedii Bobule. Žel, chyba lávky - Signál komedie není. Je to spíše společenská satira a humoru je opravdu jen poskrovnu. Jako komedie s dramatickými prvkym či spíše drama s "komediálními" prvky, to příliš nefunguje. Pokud by tvůrci dali přednost čistému žánru (ztřeštěné) komedie, výsledek by mohl být mnohem stravitelnější. Velká škoda, příběh na to má a herecké osazenstvo hrát umí. 50%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Dvojka Expendables mne mile překvapila. Více akce a mnohem více humoru (až na hranici parodie) než v jedničce. Pokud jste navíc byli nadšenými videomaniaky již když Sly, Arnie, Dolph, Chuck, Jean-Claude i Bruce Willis natočili v druhé polovině osmdesátých let své největší akční pecky, budete se bavit ještě o trošku víc (či jinak), než Ti, co byli odkojeni až Jasonem Stathamem a novodobou akční vlnou! Nenáročná, ale výborná akční zábava takřka na 100% (kino, DVD)

Box (2009)

První polovina filmu je velmi solidní, ale pozdějším vývojem děj ztrácí na přehlednosti a zbytečně se zamotává do žánru sci-fi. Hodnocení: tři hvězdy s dosti odřenýma ušima.

Obchoďák (2012) (seriál)

Je smutné vidět, jak se spousta lidí chce "zviditelnit" tím, že hodnotí filmy či seriály dříve než je začnou vysílat (nebo dokonce filmy, které ještě ani nevznikly) a stačí jim, že to vysílá jejich (ne)oblíbená televizní stanice... Ubohé! ### Po několika dílech: 20% stačilo ochutnat, netřeba se přejídat...

Sherlock - Unaired Pilot (2010) (TV film)

Tento pilotní film jsem viděl až následně (v podstatě ihned) po shlédnutí první oficiální epizody seriálu. Což byla tak trochu má chyba. První epizoda je v podstatě do dokonalosti dovedený, vyšperkovný, lehce přepracovaný (jiné scény, poupravený děj) a prodloužený tento Unaired Pilot. Vzhledem k tomuto porovnání, Sherlock-Unaired Pilot pro mne vyzněl jako nedodělaná, beta verze. Což ona více-méně (více než méně) je. # 85%

Sherlock (2010) (seriál)

Sherlock Holmes 21.století. Originální styl podivínského detektiva a jeho spolupracovníka mne dostal. To nemá smysl komentovat, to se musí vidět! (1. a 2. série=6 dílů /1-3 česky, 4-6 anglicky s cz tit/) # 100% # PS: Viděl jsem i druhou sérii v cz verzi a musím pochválit práci grafiků, když velkou část důležitých nápisů na cedulích a třeba i titulků v novinách nahradili českým ekvivalentem. Cz dabing je fajn...než to uslyšíte ve výborném orginálním znění... EDIT 1/2014: Servíruji si třetí sérii. Předkrm (minidíl S03E00) a první díl třetí série působí jako vynucené diváky a vše se tu víceméně točí jen kolem záhadného Sherlockova comebacku v komediálním stylu. S03E02 na mne působil jakoby roztříštěně, ale Sherlock vše v závěru slepil rafinovaným způsobem dohromady. Závěrečná (?) epizoda S03E03 je však vskutku brilantní, temná jako batmanův "Dark Knight" a dává do souvislosti i neobjasněné situace z předchozích dílů. * Po prvních dvou sériích jsem si přál, aby tím (i když otevřeným koncem) seriál skončil a stal se tak bezchybným dílem a nejlepším seriálem. A za tím si po třetí sérii stojím. 3.série mi přišla trochu nevyrovnaná, ačkoli stále výborná. 95%

Akta X (1993) (seriál)

Snad až legendární fantastický konspirační seriál. Pro zachování vysoce pozitivního dojmu je však třeba včas s jeho sledováním skončit, neb -jak se bohužel u většiny seriálů stává smutným pravidlem- s nastavovanou kaší ubývá kvalita. 75-90%

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Překvapivě vydařené, vzhledem ke 13 letem od prvního dílu. Znalost alespoň prvního dílu se předpokládá. Ještě, že dorazil ten starý Stifler... :-) ...a nesklouzlo to jen k nostalgii bez vtipu jako Sněženky po 25 letech... 75%