Tokyo Vice - Season 2 (2024) (série)

Famózní. Extrémně atmosférická, podmanivá a nádherně nasnímaná jízda, která sice nemá vždy vyloženě smrtící tempo, za to ale využívá svůj veškerý čas naplno a když dojde na lámání chleba, jste štěstím bez sebe. Hlavně je to ale fakt parádně napsané a výborně zahrané. Člověka sice zamrzí, že se občas postavy zachovají nelogicky a nepochopitelně, nebo že tomu občas přeci jen chybí silnější tah na branku, ale jako celek to funguje prostě skvěle. A to finále, to je přímo dokonalé. 8,5/10

Lakers: Vzestup dynastie - Série 2 (2023) (série)

“Fuck Boston“ Fenomenální práce. Řemeslně naprosto dokonalé, se svým vlastním výrazným stylem, ale hlavně perfektně napsané. Tu interakci jednotlivých postav je zkrátka radost sledovat, každá je navíc obsazená a zahraná úplně dokonale. Je to extrémně vtipné, dramaticky strhující a emocionálně plně funkční. Prožíval jsem každý pád a každý pocit euforie. Je až k nevíře, jak moc mi ty postavy přirostly k srdci. Bude mi to hrozně moc chybět - Zrušení tohoto skvostu je nesmírně smutné, škoda, že to mělo tak nízkou sledovanost. 3. série o roku 1985 by byla určitě dokonalá.

BoJack Horseman - Churro zdarma (2018) (epizoda)

Nejlepší seriálová epizoda všech dob, ve které tvůrci dokazují svoje scénáristické mistrovství. Geniální a hlavně naprosto zničující monolog, který nemá obdoby. Brilantní.

Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série)

Rozhodně nejslabší série, ale v rámci žánru je to stále extrémně vyspělé, svěží a přirozené, že nakonec s odstupem času převládla spokojenost. Jasně, je tu nespočet problémů, které mi to málem zničily. Proč dávat tolik prostoru novým postavám, má to být sakra vyvrcholení ne? Proč dostávají některé postavy repetitivní linku?... Mohl bych pokračovat, ale ve výsledku mi je to úplně jedno, když na konci brečím, jak želva. Není to finále, které jsem si vysnil, doteď nechápu některé tvůrčí rozhodnutí... Zároveň ale beru v potaz, jak to měli tvůrci vzhledem k okolnostem těžké - proto odpouštím více než normálně. A i přesto, že to ve finále nedopadlo úplně nejlépe, stejně to hrozně miluju. 7/10

Jízda smrti (2023)

Cameo Stewyho ze Succession a mnohonásobné použití slova drive jsou rozhodně vrcholy filmu. Jinak je to tragédie.

Medvěd - Série 2 (2023) (série)

Jedna z nejlepších televizních sérií vůbec. Rozehrála se tu perfektní dramatická linka opepřena komediálními momenty, která zkrátka nemá obdoby. Ten vývoj jednotlivých postav je až k nevíře a na konci si nemůžete pomoct nebrečet ať už štěstím, dojetím, či smutkem. Nemůžu se dočkat další série, ale zároveň si nedokážu představit, jak by se tomu mohli vyrovnat, natož to překonat. Jedná se zkrátka o dokonalý seriálový pokrm, který ve vás bude rezonovat ještě hodně, hodně dlouho po dokoukání. 10/10

Mr. Robot - Ahoj, Elliote (2019) (epizoda)

"Come on, this only works if you let go too." - Nejlepší finále všech dob.

Mr. Robot - Série 3 (2017) (série)

Absolutní masterpiece. Nevím, jestli se dá vůbec slovy vyjádřit ta dokonalost, kterou nám Sam Esmail naservíroval. Wow. 11/10