Dumbo (1941)

V jádru stoprocentně velmi silný příběh, který ale svojí váhy nevyužívá dostatečně. Animace sice obstojí v pohodě i dneska, ale zbytek v podstatě chybí. Neměl jsem absolutně žádný vztah k postavám a nulový zájem o to, co se bude dít dál. Chtělo by to prodloužit stopáž, nebo raději nahradit nikam nevedoucí scény něčím zajímavím, protože jsem se chvílemi zkrátka nudil a takové “opilecké“ hudební číslo jsem vyloženě prozíval. Asi je to prostě ve mně, ale tohle mě fakt minulo, přesto ale dokážu pochopit, že to někdo miluje. Třeba tomu ještě někdy dám šanci, ale zatím pro mě Dumbo zůstává nepochopen.

Návrat do budoucnosti (1985)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Příběh Mártyho a Doktora, který se točí okolo cestování časem, si musí zamilovat každý. Postavy jsou napsané přesně tak, aby nám hned přirostly k srdci. O Mártym se v prvních 20 minutách dozvídáme několik základních informací, které jsou klíčové pro pozdější části filmu. Každou další minutou je film zábavnější a zábavnější, až vygraduje k výborně napínavému finále. Navíc díky kupě praktických efektů film z roku 1985 vizuálně nezestárl. Jako rodinná komedie pro mě nemá ve svém žánru žádného konkurenta. Je to prostě nahláškovaná, rychlá, zábavná „oddechovka“, která pobaví i na dvacáté páté zhlédnutí. Status kultu je určitě oprávněný 10/10