Rychle a zběsile 5 (2011)

Tenhle film šlape. Dwayne Johnson vs. Vin Diesel to už je slušnej nářez. Určitě jeden z nejpovedenějších dílů série. Jako vždy nereálné ale kulervoucí scény na silnici i mimo ni :)...a o to tu jde především! Docela jsem si to užil.

Rudý baron (2008)

Dalo se na to koukat, ale od filmu o nejlepším stíhači 1.sv. války bych minimálně čekal více leteckých soubojů. Celý film bych čekal možná více realističtější. Nebylo jednoznačné, jestli režisér chtěl točit biografii, válečný film nebo nějakou slaďárnu. Bylo to něco tak trochu mezi tím a moc se to úplně nepovedlo úplně zkombinovat. Chtělo by to odvážnější přístup a možná i lepší rozpočet. To by si film o von Richthoffenovi určitě zasluhoval. Jinak určitě to stojí za shlédnutí, nejen pro milovníky letadel. Víceméně souhlasím s názorem Enšpígla. Protože mám pro letadla slabost, tak dávám 4, ale objektivně to je tak na 3.

Firefly (2002) (seriál)

Neotřelý, na nic si nehrajícící, originální, vtipný,...tohle mě opravdu dokázalo pobavit. Takhle si přesně představuji něco lehkého před spánkem (pokud není k dispozici jedno dobře vychlazené:)

Centurion (2010)

Kdo má rád rádoby historické akční filmy toho jistě Centurion neurazí. Kouká se na to pěkně, akčních scén je dostatek s dostatkem stříkající krve :). Jediný, co mi narušovalo dobrý dojem, byla vyšlechtěná modelka Olga Kurylenko v roli krvelačné Keltky, která hravě zvládne rozsekat i několik elitních římských vojáků bez mrknutí oka a smytí makeupu.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Lars je mírně nadprůměrný snímek, který je zajímavý především díky výbornému výkonu Goslinga. Ukazuje normální život jednoho "lehce" nenormálního kluka. Žádná těžká psychologie. Prostě nenáročný film, který ale určitě stojí za shlédnutí.

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Nezklamalo. Po prvním filmu jse se trochu bál, ale rozhodně to nešlo kvalitou dolů. Zase opět perfektní muzika, animace, atmosféra, prostě majstrštyk!!! Jediný, co mi tak trochu chybělo byla hlavní postava Motoko ve fyzické podobě. Možná by to mělo větší šťávu. Přesto neotřesitelných 5 hvězd :)

Ghost in the Shell (1995)

Nevěděl jsem do čeho jdu, ale tohle dílo veškerá moje očekávání předčilo. Soundtrack to je něco neuvěřitelnýho. Film má povedenou animaci a vše podtrhuje atmosféra se silnými filosofickými momenty. Není to jenom tupá střílečka. Po shlédnutí Kōkaku kidōtai jsem skouknul i výborný GIS 2 Innocence a pustil jsem se i do SAC, 2nd GIC a Solid state society. Nedá se to srovnávat. Mamoru Oshii prostě dokázal dát do GIS daleko hlubší filosofický a existenciální podtext nežli je v SAC. Ještě se časem chystám na GIS 2.0, abych to mohl porovnat s původním snímkem. Kdybych mohl dám 6 hvězd :)