Dobrodružství ježka Soníka (1993) (seriál)

Dobrá vzpomínka na mladší časy. Tenhle seriál má komediální formát, narozdíl od toho druhého seriálu (SatAM). Ale hodnotím to pouze z pohledu sedmiletého kluka, jelikož mi sedm už není dlouho.

Sonic: Vánoční dobrodružství (1996) (TV film)

Epizoda ze seriálu Adventures of sonic the hedgehog (Dobrodružství ježka Sonica). Díl který má komediální formát, a určen pro mladší děti. Takže toto hodnotím pouze ve stylu, kdyby mi bylo 7, bohužel já už sedm let nemám, takže tohle není pro mě.

Dobrodružství Ježka Sonica (1993) (seriál)

Tenhle seriál, původním názvem Ježek Sonic (Sonic the hedgehog, SatAM), je něco nemožného. Tvorba robotů z lidí v pilotním díle je naprosto depresivní představa, postavy jsou dobře udělané, Sonic se neustále chválí, Chvostík někdy citlivý (jelikož Dr. Robotnik udělal z jeho rodičů cyborgy), Sally Acornová prostě jako Mobianská princezna, Antoine Depardieu také super, i zajda je super. Postava Robotnika a jeho synovce jsou dobře záporácké, A hlavně je to napínavý seriál. Seriál se podobá hodně videohře, a tohle je prostě povedené. Tento seriál byl u nás v Česku pojmenován stejně jako seriál Adventures of sonic the hedgehog, Dobrodružství ježka Sonica, který má komediální formát. Podle mě je lepší tento s vážnějším formátem, a pro mě suprová vzpomínka na mladší časy. Dnes na 4*

Kripozoidi (1987)

Společnost Řitka Video, co tento film u nás vydala v Česku na DVD, tak to díky ní je to tak uražené. Kdyby ani ten název Pomsta Vetřelce u toho nebyl, tak na tento film nikdo neřekne o urážce ani slovo. Kripozoidi jsou typické béčko osmdesátých let, herci jsou takoví průměrní. Sice to k Vetřelcovi má daleko, ale je to super.

Halloween III (1982)

Tento film si pokud si dobře pamatuji, tak jsem ho naposledy viděl před asi 3 lety. Teď v roce 2024 jsem si tento film pustil znovu, a úplně jsem změnil pohled na tento film. Ano, je sice pravda, že už předtím tu u mého hodnocení leželo 5*, ale recenze nestála za nic, a nebyla prakticky nijak informativní. Tento film, i když jaksi nemá vliv na první a druhý díl, tak já ho i přes to považuji za právoplatné pokračování prvních dvou Halloweenů. Co bych měl o tom filmu říct? No, hlavně to, že je to dost deprimující film, ale tak to k hororu prostě patří. Je taky hodně napínavý, a má skvělé jak hrdiny, tak záporáky (Ano, neběhá tam pouze jeden cápek s maskou a nožem v ruce). Co je pravda tak trochu úsměvné na tomto filmu, tak je počátek, kdy je jeden prodejce škrcen chlapem, a ten chlap je pak lehce zabit autem. Ale jinak tu je podle mě vše naprosto perfektní. I když přemýšlím, jestli těch 5* není moc, ale nemyslím si. Protože kromě té jedné věci mi tu nic nevadilo, a vše se mi líbilo. Možná by jenom Dan Challis mohl v telefoně..... Ne, zase vám to tady nechci spoilerovat úplně. Mě se ten film prostě líbí, ale nedoporučuji ho lidem trpící epilepsií, protože je tam dost blikajících záběrů. (Týká se to televizních reklam na Halloweenské masky)

Halloween (2007)

Nechi být vulgární, ale komuhle se tohle líbí? Jasně, herci jsou fajn, a konec je i napínavý. Ale tohle je urychlený děj původního filmu, a já urychlené děje fakt nemám rád, prostě rychle Maryško rychle. Jenom šup šup šup, urychlit co nejrychleji děj, opravdu level co nejvíc urychlit děj, a nejen to. autoři si asi myslí, že to musí být film pouze o vraždách. A já horor ve kterém jen je samá krev fakt nechci.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

I když trochu toho Ramba tady chybí než v ostatních dílech, tak ani tak neurazí. Stallone je výborný herec (slabé slovo, napsal bych něco mnohem víc, ale nevím co) a tak to asi zůstane. Jak říkám, děj o proti předchůdcům slabší, ale jméno předchůdce tento film nešpiní.

Rambo: Poslední krev (2019)

Já dávám pouze jednu hvězdičku za dobré herecké výkony. Z Ramba se stal Vrah, a ne vraždící voják. Pouze vrah. Tento díl Ramba je nejhorší díl série. (Já si nepamatuju, že by mě Rambo nebavil. Vždy mě bavil, ale tenhle díl ne). Tento díl mi příjde jako líná kopie druhého dílu, a tím pádem tento díl je akorát pošpiněním jména druhého dílu, i celé série. Tento díl je jenom o vraždění. Sorry Rambo, ale tohle se mi nelíbí.

Vraždící perníček vs. zlý Bong (2013)

Tohle a hororová komedie? Chachacha! Stejně jako u trojky vražedného perníčka už toho perníka ani nedabuje Gary Busey. Jen se tu objeví pár záběrů z předchozích dílů s ním, ale perníka nenadabuje (Hrozně mě zajímá proč perníka v trojce i v tomto filmu nedaboval. Už vím, asi mu štáb dal málo peněz.) . A co Zlé Bongo? (Evil Bong) To jsem viděl taky celé, ale perník je lepší. Tenhle film už postrádá hůmor. Jediná dobrá scéna ve filmu je, jak perník rozseká sekerou dveře, a pak ho odkopne týpek (jménem Larnell), který bude napodobovat Jeana-Claude Van Damma. Perník se v celém filmu (pokud nepočítáme záběry z prvních dílů) objevil asi na 15 minut. Těch patnáct minut jsou druhá dobrá věc filmu. Asi nedoporučuji. Leda, že by jste se chtěli podívat, jak hrozné to je. Jediná věc, co by se dalo o tomhle filmu říct je ta, že tenhle film je celý pouze o tom jak lidi mezi sebou obchodují.

Vraždící perníček (2005)

No teda!!! Co Charlese Banda nenapadne! V jeho studiu Full Moon to je nejprve série o vražedných loutkách mistr loutkář, pak to je Shadowzone, Pak Démonické Hračky. Pak je to Robot Wars, a nakonec tohle!!! Horor s komediálním perníkem, jehož hlas mu dal samotný Gary Busey. Nejprve se ocitáme v kavárně, pak v nějakém pekařství, kde perníček zabije pár lidí, a nakonec je snězený jedným týpkem, al eto neznamená, že je po všem. Duše sériového vraha se ocitne přímo v samotném týpkovi, kterého pak upečou, a je po všem. NENÍ. Pak se objeví několik perníčků, které v druhém (O dost lepším) pokračování neuvidíme. Vražedný Perníček z roku 2005 je Dost dobrý film, který by neměl nikomu uniknout.