Horské příšery (2013) (seriál)

Na zabitie nočných hodín keď nemáte čo robiť a nechce sa vám spať, tak je to celkom fajn. A možno pri tom aj zaspíte. Tento dokument, či reality show či čo to je, sa tvári seriózne v tom zmysle, ako keby to bol výpravný dokument za nejakými príšerami, ale skôr či neskôr prídete na to, že je to všetko len hrané. Proste niečo ako Blair Witch.

Most přes řeku Kwai (1957)

Jeden z filmov, ktorý som si chcel pozrieť už dávno. Podobné filmy z vojnového prostredia nie sú mojou parketou, tak som nemal veľké očakávania. Film je teda z môjho pohľadu skôr priemerný, miestami takmer nezáživný, ale posledných 20 minút bolo predsa len lepších a zdvihli hodnotenie. 60%

Godzilla vs. Kong (2021)

Pozor komentár obsahuje spoilery: Bola jedna Godzilla o ktorej si najprv mysleli, že je zlá, ale nakoniec bola dobrá. Potom bol jeden Kong o ktorom si tiež mysleli, že bol zlý a čuduj sa svete, nakoniec bol tiež dobrý. A potom dobrá Godzilla a dobrý Kong sa stretli v tomto filme, ale o tej dobrej Godzille si začali zrazu dobrí ľudia myslieť, že predsa len je zlá a zavolali si na ňu dobrého Konga. Ale potom sa ukázalo, že zlá Godzilla nie je taká zlá ako si dobrí ľudia mysleli, to len zlí ľudia chceli, aby si dobrí ľudia mysleli, že je zlá, lebo chceli zostrojiť svoju vlastnú Godzillu, ktorá by bola dobrá, ale niečo sa posralo a z ich dobrej Godzilly bola zrazu zlá a zo zlej Godzilly, ktorá bola pôvodne dobrá, sa zrazu zase stala dobrá, lebo spolu s dobrým Kongom sa pustili do tej zlej Godzilly, ktorú si zostrojili zlí ľudia. Ak vás táto zlátanina zaujala, pozrite si film.

Tísňová linka - Paranormal 911 (2019) (seriál)

Podobné seriálu Haunted Hospitals aj tu sa môžete stretnúť so zvláštnymi úkazmi na hrane paranormálnych javov, ktoré zažívajú záchranári. Niektoré udalosti sú fakt dosť nepríjemné.

Strašidelné nemocnice (2018) (seriál)

Niektoré epizódy resp. skôr paranormálne udalosti v nich, sú dosť husté.

Směr hrůza (2019) (pořad)

Celkom fajn, niektoré skúmania strašidelných budov sú zaujímavé a husté. Hlavne tie staré podzemné priestory ako pivnice, suterény, no prespať tam sám, asi by to bolo dosť náročné. Ale keby som ja mal robiť vedu z každého šuchnutie či buchnutia, čo začujem niekde v diaľke, tak ja tých duchov som musel postretávať už veľa.

Výprava za yettim (2019) (seriál)

Niekedy mám pocit, že keď už majú jetiho objaviť, tak spravia všetko preto, aby ho neobjavili a tak mali dôvod natočiť ďalších 40 epizód o tom, ako hľadajú jetiho. Niektoré epizódy sú zaujímavé, ktoré prinášajú napätie a zaujímavé okamihy, ale väčšinou je to stále o tom istom.

Podivná těla (2013) (seriál)

Jigsaw by povedal: "Value your life". Po zhliadnutí tohto dokumentu mu dáte za pravdu.

Záhady muzeí (2010) (seriál)

Čo skrývajú rôzne artefakty v múzeách? Čo stále za ich vznikom, na čo odkazujú? Mystických udalostí tu nájdete veľa.