Ošklivka Betty (2000) (seriál)

Až na ty trapárny okolo musím říct, že jsem se zasmála, tak alespoň za to dvě hvězdičky. Určitě to není taková hrůza jako ostatní novely. Ten příběh je docela zajímavý a fakt -sranda.

Já a mé přízraky (2001) (TV film)

Musím uznat, že se mi tento snímek moc líbil, protože mi ukázal, jaký život měla tato talentovaná hvězda. Jsem ráda, že jsem do něj mohla nahlédnout. Viděla jsem, jak to probíhalo v zákulisí filmů, které jsem viděla. Prošla jsem si celou její kariéru. Její hlas je nezapomenutelný! Díky tomuto filmu jsem mohla pochopit a poznat i jinou stránku jejího života, než jen tu filmovou. Na tenhle film se nemůžete dívat, aniž byste znali Judy Garland aspoň z filmů, protože je jasné, že Vás pak takový film nemůže vůbec zaújmout.

Summer Stock (1950)

Celý příběh filmu je podle mě dost originální a parádně propracovaný. Moc se mi líbí už ta myšlenka. Dvě sestry vyrostly na farmě a jedna z nich - Abigail se věnuje umělecké dráze - točí filmy atd. Druhá sestra Jane (Judy Garland) se stará o farmu a vede dost stereotypní život. To se však změní, když má její farma sloužit jako místo pro natáčení show. Abigail s sebou doveze celý štáb a mnoho herců, (mezi nimi je i Gene Kelly - Joe, který celou show režíruje) a aniž by o tom Jane něco věděla přijede domů do šíleného zmatku... Muzikální stráka - hudba a tanec je hodně dobrá, ostatně, kdo by čekal něco jiného v takovém obsazení. Prostředí je doslova nacpáno mladými nadějnými hvězdami. Určitě je na co se dívat!

Pirát (1948)

Zase jeden z těch klasicky pohodových muzikálů, kde výkony hlavních herců jsou prostě úžasné. Na Gena (?) Kellyho a Judy Garland je radost se dívat! Dost se mi líbil také děj, i když bych si jej dokázala představit propracovaněji. Nechybí ani dobrý vtip a samozdřejmě vynikající zpěv a taneční kreace!

Velikonoční přehlídka (1948)

Moc příjemný a krásný muzikál v podaní skvělých herců. Úžasné taneční kreace a výborný zpěv Judy Garland a Freda Astaira si můžete v tomto muzikálu vychutnávat každou chvíli. Je to úžasně pohodový filmík se skvělým humorem.

Paříž, když to hoří (1964)

Musím říct /napsat/, že film je spíše pohodový. Líbil se mi moc humor, který prolíná vlastně dva děje. Všechny ty narážky na zmáné filmy a herce jsou zábavné a skvělé. Je to jeden z filmů, které nemůžete brát vážně, ale každopádně se pobavíte.

Deník Anny Frankové (1959)

Je těžké hodnotit Deník Anny Frankové jako film, protože se nejedná o nějaký vymyšlený příběh, ale o životní zkušenosti. Myslím, že tento film by měli viidět všichni (a hlavně také Ti, kteří nečtou moc rádi). Příběh několika málo lidí, kteří nechtěli zemřít v koncentračním táboře, a proto se skrývali přes neuvěřitelné dva roky v malém prostoru. Tady se odvíjí život dospívající dívky, která si v tomto období píše deník, a my můžeme díky němu do tohoto období nahlédnout. Popisuje krutost války a Hitlera, ale také všechny své pocity - jaké je to skrývat se a nemoct se nadechnout čerstvého vzduchu. Po celou dobu příběhu je tady stále naděje, že jednou bude dospělá a bude moci dělat vše, co chce. Je tu naděje, že válka skončí, a že všichni budou osovobozeni. Dokonce, i když jsem podle knížky a začátku věděla, jak vše dopadne, pořád jsem naivně doufala, že tento příběh bude mít svůj happyend. Je to jeden z mála silných filmů, ze kterého jsem měla husí kůži - je neuvěřitelné, že mohly koncentrační tábory vůbec existovat...

Sirotčinec (2007)

Jeden z těch hororů, na který nezapomenu.

Komu zvoní hrana (1943)

Od takto známého díla - Komu zvoní hrana - jsem toho očekávala více, navíc s tímto obsazením. Teď jsem spíše zmatena tím, co mělo být filmem řečeno. Jestli mělo být spíše poukázáno na to, jaká byla válka, nebo na vztah dvou hlavních hrdinů, (který byl místy opravdu přeslazený). Trochu jsem se v tom neorientovala. Musím ale říci, že mě moc okouzlily modré oči Coopera a Ingrid Bergman s krátkými vlasy - zajímavá změna. Herci byli skvělí, jen děj trochu pokulhával. Neříkám však, že film nestojí za shlédnutí.