Mr. Jones (2013)

Ako jeden z prvých záberov si pamätám náhľad do výstrihu hlavnej protagonistky. Prvá tretina mi evokovala pocit vypni to. Prostredná časť ma absolútne nezaujala a ako kažký tu píše, tak posledná tretina ma skoro unudila k smrti. Škoda, že som nedal na prvý pocit.

Strážci Galaxie (2014)

Ale áno, bavilo. Príjemné komediálne marvelovské haló. Jednoduchý príbeh (silne mi to pripomínalo nejaký iný film, aj keď si nespomeniem, ktorý), veľmi príjemné sympatické postavy, parádna grafika. Presne to som potreboval na odreagovanie. Vďaka :D

Mischief Night (2013)

V USandA zase prepne niekomu v hlave a začne len tak pre srandu a fetiš vraždiť. Iný zmysel som nepochytil. Do toho slepá-neslepá holka s utrpenou traumou, ktorá sa ďalšou traumou má akože vyliečiť. Ďakujem, stačilo.

Lost Place (2013)

Jednu hviezdu som pridal za (aj keď nie úplne korektnú) propagáciu geocachingu. Inač nuda prenuda.

Jimmy (2013)

Mentálne pomalší Jimmy po nehode s biologickou mamou vo vani je tým, čím je. Fotografická pamäť, neschopnosť klamať a jednuduché vystupovanie mu často pôsobia problémy. Okrem iného ešte vidí imaginárne osoby - Strážcov, ktorý mu našeptávajú, pomáhajú. Rodina ho miluje a vďaka chorľavému dedkovi prekonáva prekážky a strach.

Exterminátor (2013) (TV film) odpad!

Čo sa mi na tomto masterpiece páčilo najviac? Že ma netýral moc dlho. Dementné chovanie postáv, scenár z kocúrkova, typická americká nevedomosť...(útok na US samozrejme Capitol; v Moskve to bolo tesne vedľa, ale prečo by mali ničiť chrám svätého blaženého, keď hneď vedľa boli vyššie vežičky rezidencie pán Putina; Paríž, tak to musel byť jasný jediný záchytný bod, ktorý poznali - obrý hromozvod, kde možno tak miesto vládnucich patrónov boli milióny turistov. Viac svetových monumentov asi nenašli v americkej encyklopédii sveta), a prečo by vlastne mali mimozemšťania útočiť na tieto body? veď pri sile tej zbrane to mohli zhodiť kamkoľvek. Ešte spomeniem pekný záťah profesionálneho tímu vojakov, ktorý sa asi učili plížiť a obsadzovať miestnosti len v nejakej detektívke z 50tich rokov. Áno a krásne PET zásobníky na ich útočných puškách(asi gumidžús na občerstvenie), a z akého dôvodu boli biele? :] Ešte mi tak napadlo, že takto nejako by vypadalo SG-1 po 40 letech :D Máme tu chrazmatického veliteľa, ktorý si postaví špalíček na sekanie dreva vo voľnom priestranstve 20 metrov od domu a nie niekde, kde ho môže rovno odkladať na kopičku. premúdrelu vedkyňu, ktorá odháňa sperejerov BB brokovnicov. akože černocha tí elka, ktorý hrá rád konzolu u mamičky v pivnici jeden ďalší mal análnu sondu a ten posledný mi nestál ani za to, aby som si ho zapamätal

In the Blood (2014)

Revenge movie, tentorkát v mladosti týraná slečna si ide pre svojho uneseného manžela doslova hlava nehlava. Pozerá sa na to tak divne, miestami hraničiaco s nezáujmom. Aspoň, že postavy sa nechovajú ako tupci.

Event 15 (2013)

Trojica post-traumatizovaných militárnikov je experimentálne liečená novými práškami, a bez ich vedomia aj in-field experimentom. Pri odchode od zdravotného posudku sa stretávajú vo výťahu, v ktorom po pár minútach zostanú uväznení. Nastáva druhá časť experimentu, navaliť na tieto zostresované obete vojny ešte väčší stres a sledovať, čo sa s pokusnými myškami stane. No čo asi... preskočím im.

Drones (2013)

Plagát má s filmom asi toľko ako bowling so šípkami. V zásade ide o psychologický pohľad na pilotov bezlietadlových drónov a aké to majú USA strašne ťažké brániť svoju krajinu.