Thor: Láska jako hrom (2022)

Na tenhle film jsem šel s prakticky nulovým očekáváním s tím, že recenze připomínající periodickou funkci, která má maximum někde v 8 a minimum v 1, mi taky moc nepomohli a musím říct, že z kina jsem odešel velice spokojen. Věděl jsem, že tento film se nebude brát vážně a taky, že ne a zrovna tady mi to moc nevadilo, naopak Thorovi to jednoduše sedí, to ale neznamená, že vážné momenty zde nejsou, když nastanou, tak nejsou rušeny přihlouplými vtípky jak je u MCU zvykem. Tady bylo ale vtípků požehnaně, některé byly jednoduše trapné, ale většina byla dosti solidních a vždy jsem se musel alespoň pousmát. Zápletka je samozřejmě dost jednoduchá, a k tomu příběh ubíhá vážně rychle. Také tady už trošku vidím snahu vybočit z klasické MCU šablony, ale ještě to není úplně ono. A třešničkou na dortu je za mě samotný záporák Gorr, který, když má prostor, je naprosto úžasný, děsivý a bravurně zahraný. Tento film není žádný oscarový snímek, ale i tak jsem si tento film užil více než třeba nového Strange, doporučuji!

Banda (2019) (seriál)

Všichni jsme už kompletně přesycení a hlavně znudění klasickými, šablonovitými, superhrdinskými filmy a seriály, a proto působí The Boys tak úžasně. Tento seriál nemá žádné zábrany, žádné hranice, skvělý a poutavý příběh o tom, jak by superhrdinové SKUTEČNĚ vypadali, kdyby se objevili v našem světě a lepší herecké obsazení jsem už vážně dlouho nikde neviděl, vlastně tady uvidíte hodně věcí, které jste nikde neviděli, ale proto je to tak úžasné, je to surové, brutální, zábavné..., no jednoduše Fucking diabolical!

Nikdo (2021)

Film, ve kterém se "Saul Goodman" vydává na brutální cestu ve stylu Johna Wicka, při níž se krví, zbraněmi a hlavně skvělou a poměrně realistickou choreografií nešetří. No nezní to jako něco skvělého? Taky, že je, místy je to samozřejmě trošičku přitažené za vlasy, ale například oproti právě Johnu W. je to o dost přízemnější a realističtější. Příběh tady taky není kdoví jak komplexní, ale popravdě to vůbec nevadí, právě naopak.