Hetalia - Axis Powers (2009) (série)

Velmi dobra parodia na svetove politicke dianie v obdobi druhej svetovej vojny. Japonci proste vedia jak na to :)

Hotaru no Hikari (2007) (seriál)

Hotaru no Hikari je JDrama vytvorena podla rovnomernej mangy od autorky Hiury Satoru. Hotaru je mlada 27-rocna zena, ktora najradsej vysedava doma v teplákoch, pije pivo a bez problemov sa vyspi aj pod novinami. V praci sa vsak z nej musi stat distingvovana, slusna a jemne posobiaca mlada dama, pretoze si to jej postavenie vyzaduje. Jediny kto vie o Hotarinej "uchylke- teda, ze patri k tzv. himono-zenam" je paradoxne jej sef. To vyvola rozne vtipne situacie a ked sa nam Hotaru zamiluje do svojho kolegu, je to jej sef, kto ju podporuje. Je to prijemne, mile, vtipne a zaujimave.

Code Geass: Hangjaku no Lelouch - R2 (2008) (série)

Absolútne výborný príbeh a koniec prekonal všetky moje očakávania. Priznávam sa tiež som uronila slzičky :) A čo dodať, snáď len jednoducho: ALL HAIL LELOUCH !!!

Inujaša - Kankecu-hen (2009) (série)

Kanketsu-hen sa vracia presne k mometnu, kde prva seria skoncila. Po dlhom čakani Rumiko Takahashi konečne dokončila mangu a netrvalo dlho a mame tu zaver aj v podobe anime. Inuyasha Kanketsu-hen zahrna volumy 36-56. Spociatku ma prekvapilo, že tvorcovia zvolili zhrnut zaver iba do 26 epizod, kedze predloha je naozaj rozsiahla. Nakoniec to, ale zvladli aj ked oproti povodnej serii, tempo deja vyzarne zvysili prave kvoli 26 dielom. Takze konecne mozeme povedat, a u mna i s nostalgiou, ze "stary" dobry Inuyasha nam naozaj skoncil.

Kobato. (2009) (seriál)

Nova manga od CLAMP-u sa dockala aj spracovania vo forme anime. Pekna, naivna a zaroven roztomila seria, ktora si jednoducho zasluzi stastny koniec.

Clannad - After Story (2008) (série)

After story pokracuje presne tam, kde Clannad skoncil.Opat tu mame Okazakiho i Nagisu, ktory sa postupne stavaju centrom celej serie. Dozvieme sa aj akym smerom sa ich vztah nadalej rozvija. Prilis emocionalne zameranu seriu, ktora ma v divakovi vzbudit snad lutost nad kazdou postavou, zaklincuje uplne sialeny koniec.

2012 (2009)

Taká "malá" katastrofická chuťovka s výbornými trikmi. Len škoda toho typicky amerického konca.

Cubasa Tokio Revelations (2007)

Výborne spracované OVA-čko. Konečne sa niečo dozvieme o hlavnom záporakovi, ktorý doteraz pôsobil len v úzadí. Viac deja predznamenáva aj plno zvratov a toto 3-dielne OVA je zaujímavejšie ako dve predchádzajúce série dokopy. Atmosféru, presne ako v oboch sériách dokresľuje hudba výbornej Yuki Kajiury.

Eurotrip (2004)

Typická americká komédia, bez hlbšej myšlienky. So zobrazením Bratislavy sa nestotožňujem a za dolár by si tam človek nekúpil ani suvenír, nie to ešte izbu v Hiltone xD.