Azumanga daió: The Animation (2002) (seriál)

Typicke slice of life anime. Obcas az trochu nudne, ale nasla som som si aj zopar skvelych scenok, na ktorych som sa zasmiala. Co sa tyka postav, pre mna jednoznacne najlepsie prepracovana Chyio a Osaka, ale ani Sakaki s tym svojim fetisom na vsetko kawai nebola na zahodenie ;)

Tada, kimi o aišiteru (2006)

Nie som moc velky fanusik az prilis sladkych romantickych pribehov, ale tento si ma ziskal. Krasny a dojemny pribeh jednej mladej lasky.

Šinobi (2005)

Trochu ine spracovanie vyborneho anime Basilisk. Ten koniec mi velmi nesadol, preferujem skor ten z anime ;)

Dragon Half (1993)

Napriek tomu, že animácia je staršieho dáta, stále sa dá na tom prijemne pobaviť. Taká malá fantasy chuťovka.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Aj po šiestom diely mám stále rozporuplné pocity, myšlienka novej SG je zaujímavá, ale chýba jej povestný humor a neodmyslitelné hlášky. Niekedy mám pocit, že sa seriál takpovediac vlečie, ale možno je to tým, že sa ešte neobjavil ten "pravý" nepriateľ. Pre mňa zatiaľ ***

ティアーズ・トゥ・ティアラ (2009) (seriál)

Náš príbeh začína unesením dievčaťa menom Riannon, ktorá má byť obetovaná kráľovi démonov Arawnovi, aby tak mohol po dlhých rokoch spánku opäť povstať a priniesť skazu na tento svet. Riannonin brat Arthur sa ju rozhodne ísť zachrániť, lenže stane sa to, že Arawn odmietne dievčaťu ublížiť a zabije jej únoscov. Takto nejako začína vcelku zaujímavý príbeh plný mágie, legiend a silného priateľstva. Arawn mi spočiatku pripadal ako hrozný flegmatik, ale neskôr sa dozvedáme viac o jeho minulosti a tento pocit opadáva, aj keď mu tých niekoľko manželiek, ktoré počas svojho putovania takpovediac „získal“ ostalo, a to ani nevie ako sa k nim dostal!!! Postava Arthura mne osobne pripadala hrozne otravná, vadil mi aj ten jeho spasiteľský komplex. Zaujímavosťou je, že hlavný záporak sa v anime objaví vlastne takmer pred koncom. Príbeh nie je zlý, ale radšej odporúčam si pozrieť Utawarerumono, ktoré vytvorili tí istí tvorcovia, ale je oveľa prepracovanejšie.

Cossette no šózó (2004)

Veľmi abstraktné, so zaujímavou hororovou atmosférou a úžasnou hudbou.

Peace Maker Kurogane (2003) (seriál)

Peace Maker Kurogane je naozaj zaujímavé anime vytvorené podľa mangy Nanae Chrona. Anime sa spočiatku rozbieha vcelku pomaly, ale ku koncu poriadne naberá na obrátkach;) Charaktery postav sú dobre vykreslené a úprimne nikdy by ma nenapadlo, že Hijikata dokáže tak vyvádzať kvôli Haiku :) Pokiaľ máte radi samurajské anime ako je Kenshin určite neprehliadnite Peace Makera, pretože určite neoľutujete.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Fullmetal Alchemist Brotherhood nenadväzuje na prvú sériu Fullmetal Alchemist. Dá sa povedať, že začína úplne od začiatku. Tam, kde sa prvá séria odklonila od mangy, tam sa FMA B vracia. A mňa ako milovníka mangy to nesmierne potešilo. Toto je naozaj vydarený kúsok so skvelým dejom, hudbou a postavami. Už sa neviem dočkať ako to vlastne skončí, teda manga i anime^^ update: Tak teraz to uz vieme, som vazne zvedava na dalsi skvely pribeh od Hiromi Arakawy.