Vřískot (2022)

Udělalo mi to ohromnou radost. Byl jsem docela natěšený ale i trošku opatrný, hlavně kvůli datu vydání, protože všichni víme, ty ledny dopadají. Takže jsem nesmírně šťastný, že i po hodně přemýšlení to můžu z osobního hlediska označit za nejlepší pokračování a nejlepší díl od originálu. Hned už od úvodního intra je jasné, že tohle bude jiné, než v minulosti, ale zároveň to ze všech pokračování nejvíc působí jako Scream. Je to chytré, hravé, napínavé, více seriózní a méně vtipné než předchozí instance (chápu že někomu se to nebude zamlouvat) ale pořád vtipné tak akorát, i díky svým meta komentářům (i když to s tím mohlo zajít ještě dál) dnešního Hollywoodu a hororového žánru a tím, že si dělá prdel z něčeho, co sám o chvíli později dělá také. Po většinu času to krásně odsypá (tak 15 minut v druhém aktu se trošičku táhne). Nové postavy nijak neoslní, ale zároveň nejsou špatné jako v případě trojky a občas i dvojky, sister duo a Jack Quaid nejlepší, bohužel tu chybí někdo jako Kirby. Legacy postavy jsou jako vždy super, jejich důvod tam být je opodstatněný. Na celé čáře to u mě vyhrál David Arquette, tak jak jsem ho moc nemusel v dvojce a nenáviděl v trojce, tak tady byl nejlepší. Co mě ale asi nejvíc potěšilo, tak byl samotný Ghostface, tady je snad ze všech dílů nejdéle, mluví tu nejvíc a oproti ostatním umí být docela hrozivý. Co se týče samotných killů, sice jsem jich čekal víc a trošku kreativnější (jeden až dva tam ale vyčuhují nad ostatníma), ale i tak je to alespoň krvavější a brutálnější a detailnější než kdy jindy. Jediný, k čemu mám trošku výtky, je samotné finále, které je ok ale po šíleném finále čtyřky (jedna z mých nejoblíbenějších části celé série) jsem prostě čekal něco víc. Jinak jsem ale naprosto spokojený, odpálený a lepší start do roku jsem si ani nemohl přát. Co nejdřív si to dám znovu, klidně bych si dal další pokračování ale ne hned za 2 roky, téhle sérii by to jen ublížilo. 7,5/10. Btw cameo Dead Meata v podcastu pobavilo.

tick, tick...BOOM! (2021)

Impresivní debut od čím dál známějšího Lina-Manuela Mirandy. Už tak světoznámá osobnost v muzikálové branži si začíná budovat jméno i v té filmové. Skvělý Andrew Garfield a zbytek osazenstva to za mě prodávají víc než hudební čísla, která mě tentokrát tolik neoslovila. Tím nechci říct, že by byly špatné, ale na rozdíl od Život v Heights, kde si ty písně i vystoupení pamatuji i dnes, tak tady to sice dobře fungovalo v rámci zhlédnutí, ale za nějaký čas si na ně nevzpomenu. A ani to na mě nemělo takový emocionální dopad, a to je to na rozdíl od výše zmíněného podle skutečnosti. Ale i tak se jedná o velmi solidní kousek a po Život v Heights druhý nejlepší muzikál roku. Slabších 8/10

Red Notice (2021)

Tak fakt nevím, kam se těch 200 mil. dolarů vytratilo, ale hádám že kromě platů do toho CGI, kterým je to prošpikovaný i tam, kde to vůbec nebylo potřeba. Scénář prakticky neexistující, Reynolds asi nejlepší postava, i když si pořád jede toho svého Deadpoola, který už se začíná čím dál rychleji vyčerpávat. Vztah mezi ním a Rockem, který je taky pořád furt to samé dokola co každé 3 filmy za jeden rok, nefunguje vůbec tak jako například s Jacksonem v prvním Zabijákovi, a o herectví Gadot už toho bylo řečeno dost, naštěstí tady v tom filmu není zase tak moc, aby to bylo příliš iritující. Absolutně ale nechápu, kdo přišel s tím nápadem z heist filmu v poslední třetině udělat regulérně nového Indyho. Strašně nevýrazná a unylá "popcornovka" s neurážejícím Reynoldsem, s nějakými ok vtípky, ale jinak s ničím jiným, co by stálo za vyzdvihnutí. Totálně zbytečný a předražený, někdy až nelogický výplach. 4,5/10

Všude dobře, sám doma nejlíp (2021)

Tak nevím, co si o tom mám myslet. Líné a totálně zbytečné napojení na první dva díly, které z tohohle paskvilu dělá regulérní pokračování je snad ještě horší než fakt, že to je zároveň předělávka původního filmu. Totálně retardované chování všech postav, špatné dialogy, fakt, že z nového "Kevina" udělali vedlejší postavu a hlavními jsou zloději, kteří ani zloději nejsou, kteří ještě k tomu v kontrastu filmu jsou hrdiny, jelikož kluk je regulérní ublížený parchant kriminálník/zloděj, který se je snaží zabít a jen se divím, že se mu to nepodařilo. Snad nejhorší postavou je ale asi matka, která v tom filmu prakticky ani není. Také nechápu používání CGI (minimálně ty padající ledové rampouchy mě tak připadaly) a celý je to natočený tak lacině že to vypadá jak nějaké epizoda TV sitcomu. Celý tenhle film prostě začal ukradením sodovky. Prvně jsem si říkal, že to myslí vážně a že to tvůrci absolutně nezvládli, ale tím, že si film sám ze sebe dělá srandu, že originály jsou lepší než remaky mě začalo vrtat hlavou, jestli to takhle špatný udělali naschvál. Fakt nevím. 2/10