• Fantasy

Hvězdná brána - Urgo (2000) (epizoda)

Odlehčená humorná epizoda, v níž se SG-1 setkává s otravnou mimozemskou verzí Čísla 5. Scénky členů SG-1 byly zábavné, ze začátku tomu nechybělo ani napětí, ale jsem fakt rád, že se Urga zbavili.

Xena - Klíč ke království (1999) (epizoda)

Xena téměř bez Xeny, zato hojně s Meg, Autolycem a Joxerem. A ani Joxer se zde výjimečně nechová jako totální šílenec. Takže za mě dobrý.

Xena - Nepěkná minulost (1999) (epizoda)

Xeně už asi totálně hrabe, protože vidí minulost i budoucnost zároveň. A výjimečně je to Gabriela, kdo se chová racionálně. Příběh samotné epizody zas tak závratný nebyl, ale další a hlubší pohled do Xeniny minulosti byl oohacující.

Xena - Křižák (1998) (epizoda)

Na scéně se objevuje tajemná džinoxena a holky musejí vyřešit, jak se k ní postaví. A co teprve, když se Xena s Gabrielou rozdělí? Silně tu opět rezonuje téma fanatismu a spravedlnosti.

Hvězdná brána - Záminka (2000) (epizoda)

Velice zajímavý náhled do myšlení goa'uldů a i vizuálně je tato epizoda poutavá.

Interceptor (2022)

Je to napínavý doslova do poslední vteřiny a hlavní hrdinka je drsná jak šmirgl papír. Zbraním tady dokonce i docházejí náboje, což je jev vskutku neobvyklý! Motivace a postup záporáků jsou každopádně... nesmyslné je asi nejlepší výraz. Hrozně mě taky štvaly ty americký kecy a neustálý prostřihy na Chrise Hemswortha, který neměly jinej smysl, než ukázat Chrise Hemswortha.

Hvězdná brána - Nouzová situace (1999) (epizoda)

Velice zajímavá epizoda, která výborně (alespoň po část stopáže) využívá problému, kdy nevíme, komu nebo čemu věřit. Nový druh mimozemšťanů je parádní. A Carterová je prostě největší borka, což je taky jediné štěstí celé SGC. :)

Rozhodnutí nebo život (2022)

Docela fajn jednohubka, která není nijak strašidelná, ale naštěstí se nebere moc vážně (Asa Butterfield tady hraje doslova úplně stejně jako v Sexuální výchově). Závěrečný boss fight je vtipný a zajímavý, samotný konec už o ničem.

Xena - Zamčení a svázaní (1998) (epizoda)

Xenu zas a znovu dostihuje její minulost a ona zas a znovu prokazuje svoji dobrotu. A i když po většinu času nemá svůj sexy obleček s kovovou podprdou, ale jen kus pytle, dokazuje, že i tak je pořád drsoňka nejvyššího kalibru. Neméně významnou roli tu má ale i Gabriela, která je pro svou přítelkyni schopná udělat a dát všanc všechno.