Příběh kmotra (2013)

Nechápu, proč zrovna u Mrázkovy aféry museli filmaři měnit jména, když u těch ostatních (Krejčíř, Jonák, Orličtí vrazi) tímto neduhem netrpěli. O Mrázka jsem se dlouhodobě zajímal, Kmentovu knihu jsem taky četl, ale tady jsem se dlouho nemohl vcítit do děje. Vetchý mi jako mafián zprvu neseděl, ale v průběhu děje jsem si zvykl. Pořád lepší, než ta parodie Čuba v seriálu Devadesátky, kde byl vyloženě k smíchu. Celkově je Příběh kmotra velmi dobře natočeným filmem, který určitě ani během let nezapadne.

Horror aneb Četba na dobrou noc (1992) (TV film)

Češi rádi experimentují, a u tuzemského hororu to platí dvojnásob. Krásně je to vidět i na této krátké hororové komedii s Jiřím Wimmerem v roli osamělého muže, a Otomara Dvořáka jako televizního vypravěče. Kdo zná Wimmera, ten ví, že i poeovsky temný příběh dokáže pojmout po svém a vtisknout do něj svůj nezaměnitelný wimmerovský punc originality. Jak příběh graduje, Wimmer propadá krásně ztvárněnému šílenství, konec je lehce předvídatelný, ale neurazí. Otomar Dvořák mimo své historické romány a literaturu faktu koketuje i s horory a já bych rád podotkl, že velmi úspěšně. Mám dojem, že tento příběh vyšel i knižně v nějaké sbírce nebo antologii, ale jistý si nejsem.

Prachy dělaj člověka (2006)

Film z dob, kdy byli herci jako Suchánek, Hanák a další aspoň trochu zajímaví. Téma je určitě zajímavé, ale ne s těmito herci, možná že snad ani s českou produkcí.

Potemnělé výročí (2019) (TV film)

Prvních pět minut bylo zajímavých a slibovalo dobrou zábavu. Pak se ale scénárista pomátl a udělal z toho takovou zmatenou humusárnu, že se na to nedalo dívat bez toho, aby si člověk neťukal na čelo.

Star Wars: Vadná várka (2021) (seriál)

I po třetí sérii si seriál drží svoji pozici toho skoro nejlepšího z animované SW tvorby, přesto ta kvalita díl po díle přeci jen trochu klesá. I když nepatrně, časem to bude víc poznatelné.

Bobovy burgery ve filmu (2022)

O seriálu jsem kdysi slyšel, ale nikdy jsem na něj nedostal chuť, a po tomto filmu už asi ani nedostanu. Animace mě vůbec nezaujala a kvůli těm pár vtipům bych si to už nikdy nepustil.

Pacific Rim: Země nikoho (2021) (seriál)

Jsem rád, že tvůrci nezůstali jen u dvou filmů, z nichž ten druhý byl kvalitativně hodně nízko, když se jim nabídl celý nový filmový vesmír. Správně si uvědomili, že hraným seriálem by celou snahu pravděpodobně zabili, tak natočili animovaný. A udělali velmi dobře.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

Druhá série mi přišla zajímavější, pořád to ale nebylo tak zajímavé, abych si přál třetí sérii, která beztak asi ani nebude. Víc než osudy obyvatel mě zajímala sama planeta.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Některé sequely se snaží za každou cenu překonat první díl a to je jejich velká chyba. Většinou jsou akčnější, drsnější, víc sexy a - víc prázdnější. To platí i o pokračování Andílků, kteří zdánlivě nabízejí tu samou zábavu, ale pod vším tím pozlátkem se skrývá nafouknutý balonek, který praskne ve chvíli, kdy vám dojde, že už to není ono.

Charlieho andílci (2000)

Andílci jsou bezduchou ale zábavnou akční jízdou, a kdo za ní hledá něco hlubšího, je blázen.