Hanebný pancharti (2009)

Ano! Líbilo se mi to od Tarantina zatím nejvíc, a to i přes fakt že ho zrovna nemusím.

Šarlotina pavučinka (2006)

Ani nevím proč, ale líbilo se mi to. Možná jsou 4* až příliš, ale protentokrát udělám vyjímku.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Možná není nejlepší začínat třetím dílem, ale co už. Každopádně teď už budu muset dokoukat celou sérii...někdy...

Strážci - Watchmen (2009)

Brutální, napínavý, stylový a věrný předloze. Takový je film Watchmen. Od Sin City mi takový film chyběl. Paráda. Rorschach je za posledních pár let největší sympaťák jakého jsem ve filmu viděl. Po dlouhé době neuvažuju nad počtem hvězdiček a z fleku dávám 5.

Zlatý kompas (2007)

Věděl jsem, že se mi to bude líbit. Dokonce mi nevadila ani hlavní hrdinka, ani konec.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Mám trošku rozporuplné pocity. Nedávno jsme četl komiksovou adaptaci Gaimenovy knihy. Byla temná. Líbila se mi. Totéž jsem čekal od filmové Koralíny. Jenže ona se komiksu nepodobá ani vzdáleně. Je barevná. Rozzářená. Vypiplaná do posledního detailu. A právě s tím jsem měl trošku problém. Ale nakonec se mi podařilo se přes něj přenést. Ale dost už unavujících zamyšlení a poznámek, pojďme rovnou k "faktům". Koralína je dobrý film, o tom není pochyb. Od výtvarné stránky (geniální, není co vytknout) až po výběr dabérů, například Dakota Fanning je vybrána skvěle. A proč tedy nedám plný počet hvězdiček? No nejspíš proto, že jsem hnidopich a nedokážu se přenést přes úplně odlišnou atmosféru než jsem doufal. Sakra nějak jsem se do toho zamotal. Nic 4*.

Rudý labyrint (1997)

Škoda, že to nebylo myšleno jako komedie.