Pasažéři (2016)

„Letíš k inej planéte, ale vieš, že zomrieš počas cesty. No zároveň nájdeš dokonalú ženu tesne vedľa seba, ale je nedosiahnuťeľná“. Tak urobíš niečo za čo ťa bude nenávidieť. Jennifer s Chrisom sú poslední ľudia, ktorí by sa dali dokopy, no napriek tomu prežívajú náhodné šťastie ako stroskotanci, ktorí si stavajú dom na neznámom pobreží. I keď taký život neplánovali, je ich a rozhodnú sa ho využiť naplno.

Náhradníci (2009)

Ležím si tak ráno v posteli, budík mi zvoní pri uchu, ale ja do práce ísť nemusím. Posielam tam svojho avatara. Tento môj náhradník má moju myseľ, ktorú ovládam na diaľku, no vyzerá lepšie. Má dokonalú figúru, žiadne vrásky, čierne husté vlasy, zuby ako perly a nekonečnú výdrž. Počas dňa sa stretnem výlučne iba s ďalšími náhradníkmi skutočných ľudí. Potiaľto by to malo samé pozitíva, no má to aj zápornejšiu stránku. Musím si dať tabletky na atrofiu svalstva, proti bolestiam a zmes vitamínov a minerálov aby som prežil ďalši deň pokope. Na reálny život plný starostí aj radostí okorenený pravou láskou a priateľstvami môžem zabudnúť. S vedomím, že každý môj nádych, ktorý môže byť posledný sa rozhodujem, že takto žiť vlastne nechcem. Taktiež musím všetkých oslobodiť, pretože všetci ktorí sa pripojili pomaly umierajú, bez toho aby si to uvedomovali.

Rocky Balboa (2006)

"Tvoje kolená nevydržia toľko kôl, kosti ti vápenatejú a v tele hlodá artritída, takže musíme vsadiť na starý tvrdý nátlakový box. Vždy keď ho trafíš, musí to byť preňho ako keby sa zrazil s kamiónom." Rocky to pochopil už dávno a povedal by ti nasledovné: "Svet je veľmi zlé a drsné miesto a aj keď si akokoľvek silný zrazí ťa na zem. Ale nejde o to koľko rán inkasuješ, ale koľkokrát sa zdvihneš. Len tak sa víťazí. Musíš vedieť znášať rany a neobviňovať nikoho za to, že to zavinil, to robia zbabelci a to ty tie si."

Velká sázka o malé pivo (1981) (TV film)

S kamarátom, jeho ženou a ešte jedným známym sme dostali skvelý nápad. Predáme Trenčiansky hrad. Potrebujeme už iba bohatého kupca z Ameriky alebo Orientu čo sa tu nevedia orientovať. Nechám si zrásť obočie, hodím sa do fraku a aristokratického dediča zahrám ľavou zadnou. Zabezpečiť komparz okolo predaja už bude iba čerešnička na torte. Otázka dňa však znie. Za koľko? Myslím, že 20 – 30 miliónov Euro by mohlo znieť dôveryhodne na rýchle sa ulakomenie pána kupujúceho na tento kšeft storočia. A nakoniec budem trvať na tom malom pive. Kľudne aj z plastového pohára.

Svítání (2009)

Či už si na tomto svete človek, alebo upír, vždy budeš utláčaný druh. Krásne temná záležitosť o nadvláde vyššej rasy, ktorá má len tú chybu, že krvi je stále menej a práve tu do pozornosti vstupuje staré dobré porekadlo, že pokiaľ kvôli tomu nechcete byť z upíra prvej kategórie zombieupír poslednej kategórie, tak „každá akcia plodí reakciu.“ Okrem nespokojných Edwardov Cullenov tú máme linku s prenasledovaním zvyšného neupírskeho plebsu, no najmä Ethan Hawke by mohol konkurovať na nobelovku s myšlienkou premeny krvilačných obyvateľov tejto planéty späť do predpandemických koľají. Jednoducho aby sa všetko vrátilo do starého dobrého ľudského sociálneho normálu bez potreby tej sladkej červenej tekutiny, ktorá za všetko môže.

Anna (2019)

Špionážna jednohubka s peknou neherečkou v hlavnej úlohe, na ktorú sa dobre pozerá a ktorá má slušný talent zahrať tento vydarený remake Brutálnej Nikity. Dej frčí ako splašený a to je dobre. Hlavná hrdinka je taký John Wick v sukni v kombinácii s Beth Harmonovou z Dámskeho Gambitu šmrncnutou modelingovým svetom.

Kristian (1939)

„Jen pro ten dnešný den stojí proto žít“ A Kristián vedel žiť. Raz za mesiac bol niekto. Raz za mesiac bol bonvián, bol zvodca, bol elegán... Mimoriadne zábavná a nadčasová klasika, ktorá nás prenesie v čase a dovolí nám zabudnúť na dnešnú uponáhľanú dobu.

Appaloosa (2008)

Poctivý western s pomalým tempom, zato s hviezdnym obsadením ako napr: Ed, Viggo, Jeremy, Lance a Renée. No určite by nebolo na škodu spraviť trochu väčší komparz, kvôli veľkolepejšiemu „kroviu“ a aspoň dve prestrelky navyše by filmu tiež len prospeli.

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Posúvam sa späť do minulosti o 37 rokov, kde ako malý chlapec vkladám do videoprehrávača značky Avex kazetu s asi 5-tou kópiou tohto filmu, s nie moc kvalitným obrazom a jednohlasovým dabingom a po niekoľkýkrát zhypnotizovane sledujem túto na tú dobu neskutočnú lahôdku, keď karate bolo na vrchole, podpazušia sa neholili a Jean-Claude bol ešte neznámy herec.

Uprchlík (1993)

„Ja som ho nezabil, to ten jednoruký muž“. No kto by toto Harrisonovi Fordovi neuveril ? Bohužiaľ Chicagské súdy a ani polícia nie. A to dokonca ani keď je to miestny špičkový doktor, chirurg a vážený muž v jednej osobe. A tak verdikt znie „smrtiaca injekcia“. Zmierili by ste sa s tým ? No ja nie a preto by som spravil presne to isté, čo on. Chytil príležitosť za pačesy a pokúsil sa očistiť svoje meno.... Jeden z najznámejších a najlepších thrillerov aké boli natočené a ktoré sa mnoho režisérov pokúsilo skopírovať. Na rovinu tiež treba povedať, že film ťahajú svojim herectvom a charizmou Ford a Tommy Lee Jones. Ostatní sú pri nich len štatisti.