Město andělů (1998)

Existujú ľudia, ktorí majú tak krásnu a krehkú dušu, že nespoznať ich by bola obrovská strata. No pokiaľ máme to šťastie, že nám do nej dovolia nahliadnuť, neskutočne nás to obohatí. Anjel Nicolas Cage má tú možnosť nahliadať do duší ľudí a po tom čo na svojej ceste svetom stretne Meg Ryan zistí, že ona takú dušu nepochybne má a bezhranične sa do nej zamiluje. Toľko dobra a lásky, ktorú v sebe Meg ukrýva ešte počas svojho dlhého života nevidel. Pri svojej profesii doktorky však pochopiteľne zažíva aj bolesť a mnohokrát aj stratu svojich pacientov. A práve v týchto polohách objavuje jej neskutočnú ľudskosť a trápenie nad každým strateným životom. Duše takýchto vzácnych ľudí ako má Megan sú mimoriadne citlivé a zraniteľné. Ako anjel jej v tom nedokáže pomôcť tak ako by si predstavoval a preto sa rozhodne stať sa opäť človekom a pokúsiť sa s ňou zblížiť. No tento svet je príliš krutý pre anjelov, ktorí sa rozhodnú tak ako on. PS: Hovorí sa, že oči sú oknom do duše človeka. Verím, že každý máme svojho anjela a že aj v tejto chvíli sa k nám cez ne prihovára, stráži naše šťastie a robí z nás lepších ľudí. A tých pár z nás, ktorí za to stoja ho určite stretnú aj osobne, pretože kvôli nám tiež zostúpi z neba a skríži nám cestu. A len na nás ostáva, aby sme ho spoznali a nenechali odísť.

Top Gun: Maverick (2022)

Dá sa niečo takéto vôbec natočiť? Asi dá. Film, ktorý vás pritlačí k sedačke ako F 18-tka silou preťaženia 10 G. Film na ktorý budete myslieť ešte dlho po jeho zhliadnutí. Film kde nie je jediné hluché miesto a ktorý má dej zakončený tak veľkolepým finále ako je to len možné. To že nesmrteľný Tom Cruise točí už bezmála 40 rokov jedny z najlepších filmov sa tu plným právom potvrdzuje. Až raz Tom skončí s točením akčných filmov, tak tu nebude dlho nik, kto by ho plnohodnotne nahradil. Jednoznačne film roku. Neskutočný zážitok.

Pátý element (1997)

Vitajte vo svete budúcnosti. Vo svete, kde taxíky lietajú vzduchom, bývate na 10 metroch štvorcových a pizzu vám donesú až k oknu. Vo svete, kde na dovolenky lietate na iné planéty a kde mimozemšťania ukryjú v pyramíde 4 elementy, ktoré môžu zachrániť svet pred zlom z vesmíru, ktoré prichádza každých 5000 rokov. Aby sa však svet podarilo zachrániť, potrebujeme aj 5-ty element v podaní ryšavky Milly Jovovich. No a tá na to potrebuje samozrejme lásku, čo iné. A tu do hry vstupuje Bruce Willis s blond melírom, aby zachránil svet a pomohol Mile s tou láskou. Čaká ich však nebezpečne dobrodružná jazda, ktorú im aspoň z časti spestrí mimoriadne zábavne potrhlý Chris Tucker, no najmä slizký záporák Gary Oldman s najlepším post moderným účesom v celom filme.

U-Turn (1997)

Život sa so mnou nemazná, dlhujem kam sa pozriem, idú po mne úžerníci, žena ma opustila. A tak nasadám do svojej starej audiny a len tak idem. Idem ani neviem kam, proste niekam smerom na Oravu. Niekde za Zázrivou stáčam svoje auto smerom na sever a dlhé kilometre nevidím nič iné, iba osamelú prírodu a nekončiacu cestu. Zrazu rana a z kapoty stúpa dym. Na voľnobeh prichádzam do dedinky ktorej názov som si nevšimol. Auto nechávam u miestneho kutila na vrakovisku, aby mi ho spojazdnil a ja sa idem medzitým skúsiť najesť do miestnej krčmy. Celé toto miesto kde som sa ocitol pôsobí nenápadne, ale tuším, že sa v ňom ukrýva tajomstvo. Ľudia tu nie sú obyčajní, sú niečím zvláštni. V zlom slovazmysle. Prichádza ku mne podozrivý muž a dáva mi ponuku. Kedže nemám pravdepodobne ani na zaplatenie opravy auta, jeho ponuku prijímam...

Gladiátor (2000)

„ My idúci na smrť ťa zdravíme“. Ten pocit keď ponoríš svoje chodidlá do piesku kolosea a do pórov sa ti zaryje rev 50 tisícov ľudských hrdiel volajúcich tvoje meno. Volám sa Maximus Meridius Decimus a musím vziať už len jeden život. Ako gladiátor som vybojoval už mnoho bitiek. Tvár pod maskou mám sústredenú a telo pripravené k boju. Očakávam koho pošlú na mňa tentokrát. Býval som najlepší generál rímskej ríše a blízky priateľ skutočného cisára Marka Aurélia, ktorého zavraždili. Zabili moju ženu, syna a pokúsili sa zabiť aj mňa. Podarilo sa mi prežiť, no stal zo mňa otrok, pre ktorého môže byť každý deň posledný. Svoj príbeh vám rozpoviem v jednom z najnákladnejších historických eposov, ktorý začnem veľkolepou bitkou proti divokým germánom na ďalekom zasneženeom severe. V tej dobe som ešte nebol gladiátor, ale veliteľ najsilnejšej armády na svete. Potom veci nabrali neočakávaný spád a dnes stojím v strede rímskeho kolosea a čakám na svoj posledný boj na život a na smrť. Po jeho vybojovaní budem opäť voľný.

8 MM (1999)

Ľudia z brandže mi nepovedia inak ako Mašina. Je to pre to, že do práce nosím koženú masku so zipsom miesto úst a mám záľubu v nožoch. Bývam na periférii New Yorku a som klasický silák s veľkou postavou. Vďaka tomu, že sa vyžívam v násilí  a nemám žiadne svedomie som žiadaný herec v underground pornoprodukcii. S mojim zamestnávateľom, režisérom a producentom v jednej osobe, Dino Velvetom, mimochodom je to chlapík s mimoriadnou vizuálnou predstavivosťou, ktorú vie zúročiť vo svojich filmoch, sme však pred niekoľkými rokmi spravili chybu. Dnes za ňu musíme zaplatiť ...

Po čem ženy touží (2000)

„Freud sa snažil celý svoj život zistiť, po čom ženy túžia a zomrel bez toho, aby na to prišiel.“ Mel Gibson dostal ten dar. Dostal dar počuť ženské myšlienky a to čo si myslia v danom momente. Každý muž by to samozrejme s úsmevom popod fúz okamžite bral. Nenásytný sukničkár Mel sa nám mužom pokúša dávať odpovede o tajoch ženských duší. A na čo prišiel? Na to, že každá žena túži po niečom inom, niektorá chce pozornosť, iná úspech v práci, ďalšia zase super milenca čo vie kam siahnuť. Tie plytkejšie novú kabelku alebo topánky. No každá túži po tom, aby ju muž dokázal rozosmiať, správal sa k nej galantne, cítila sa pri ňom bezpečne, no najmä chce byť milovaná. A pokiaľ meria 190 a vie sa skvele bozkávať, tak je to príjemný bonus. Bohužiaľ mnoho z nich si neuvedomuje, že aj muži majú city a nestačí im iba sem tam teplá večera. Aj oni chcú cítiť záujem a lásku. Tak milé dámy zabudnite na tichú domácnosť, ofučané mĺkve tváre a trieskanie riadom v kuchyni, ale miesto toho vezmite naše hlávky do dlaní, položte si ich do lona, usmejte sa, vtlačte nám na pery krátky sladký bozk a s láskou nám povedzte po čom v daný moment túžite. Mužský život by bol ľahší a vy ženy šťastnejšie.

Klikař Charlie (2007)

„Toto bude najlepšia noc tvojho života.“ Keby mi to povedala krotiteľka tučniakov Jessica Alba, učinila by zo mňa najšťastnejšieho muža pod slnkom. Povedala to ale mimoriadne zábavnému zubárovi Dane Cookovi, ktorý má vážny dôvod túto sviatočnú chvíľu na čas odložiť. Pretože kliatba nie je žiadna sranda. A aj keď kliatba je to príjemná, pretože krásne ženy mu samé skáču do náruče, tak to aké je to veľké bremeno si uvedomí, až keď stretne lásku svojho života a pokiaľ tu kliatbu nezlomí, tak ju nenávratne stratí. A tak sa vyspí so ženou o ktorej by sa dalo povedať, že pokiaľ by bola poslednou ženou na zemi, ľudstvo by s vreskotom vyhynulo. No nerátal so zradou svojho najlepšieho kamaráta Dana Foglera, ktorý ho mohol kliatby sprostiť, no ten nechcel riskovať že si tú ženu vezme. Každý príčetný muž ho určite pochopí. A tak si náš hrdina povie že lepšie je lásku stratiť, než ju nepoznať vôbec. Alebo o ňu predsa len zabojuje?

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Volám sa El Bunda, ťahá mi na 50-tku a celý život pracujem ako predavač dámskych topánok. Práve som sa vrátil z mizerne platenej práce, sadám si na starý gauč, na tvári sa mi usádza rezignovaný úškľabok a ruku si strkám spredu do nohavíc, aby som sa tam poškrabal. Teraz by som vám rád popísal môj spackaný život. Vezmite si z neho ponaučenie, aby sa to nestalo aj vám. Každý deň dochádzam do ubíjajúcej práce, kde ma ponižujú staré frigidné tučné ženské, ktoré si nedajú vysvetliť, že nemajú nohu ako popoluška a že na svoje 43-ky plné záderov a otlakov nenasúkajú elegantné 35-ky lodičky a dámy z nich nebudú ani keby dostali kladivom po hlave. Doma na mňa čaká moja žena Peggy, nezamestnaná latentná nymfomanka čo mi pravidelne zhrabne celú výplatu a dokáže ma vždy zaručene vytočiť. Samozrejme pokiaľ práve nesedí pred telkou a nesleduje Oprah. Čo je najhoršie, už ma vôbec nevzrušuje a nedotkol by som sa jej ani dvojmetrovou palicou na dráždenie goríl. Keby aspoň upratala a vedela variť, ale ani na to nie je dobrá. Proste 100 % antikoncepcia na manželstvo. Nasleduje môj melónik, dcéra Kelly. Tá určite nestála v rade na rozum a dôvtip keď sa rozdával, zato má však iné prednosti. Dokáže si bez problémov zopakovať ročník v škole, zaručene si privedie domov vždy nového frajera, ktorý má ešte menej intelektu ako ona sama a bezpochyby vie vypočítať koľko je napr. 8 x 7. No predsa 61. Najviac nádejí snáď vkladám do najbystrejšieho kolieska tejto famílie, a tým je môj syn Bud. I keď dievčatá od neho bočia ako upíri od cesnaku a aj on má svoje muchy, pričom gumená Anča pod posteľou je to najmenej čo mu môžem vytknúť, dotiahne to snáď najďalej. Ešteže mi sem tam spaví deň návštevou u nás doma suseda Marcy, z ktorej si môžem robiť nemiestne vtípky a vždy si tak povznesiem svoju náladu. No pri živote ma drží najmä môj staručký Dodge v garáži a pravidelné stretnutia mužov-ženáčov z našej ulice, ktorých zmyslom sú úvahy o našich pokazených životoch, pitie piva a všeobecná nenávisť voči našim manželkám, ktoré boli akoby naschvál ihneď po záruke akonáhle sme im navliekli na prst obrúčku. Proti cudzím mladým prsnatým ženám krv a mlieko ale samozrejme nič nemáme. Naopak. Jáj, skoro som zabudol, ešte by som rád chcel podotknúť, že na strednej škole som dal raz v jednom zápase 4 touchdowny.

Pretty Woman (1990)

Stredoveká verzia Pretty Woman: Miestna mladá selka Vivian v najlepších rokoch, postávajúca vo vulgárnej ľanovej minisukni na rohu pomerne frekventovanej, no neudržiavanej cesty vedúcej k námestiu miestnej dŕžavy znudene vyzerá ďalšieho kunčafta a popritom sa baví s ostatnými kolegiňami. Kde sa vzal, tu sa vzal, rytier na bielom koni si to šinie po komunikácii vydláždenej mačacími hlavami, ktorej miestni nepovedia inak ako Holywood bulvár priamo k našej skupinke sporo odetých miestnych diev. Čo čert nechcel, kôň zakopne a pokazí sa. A to priamo pred Vivian. Lenže rytier Edward si toho koňa požičal od správcu svojich statkov a nevie ho opraviť. Vivian sa ponúkne, že mu ho opraví za 5 strieborných. Edward je po ťažkom církevnom rozvode a s Vivian si padnú okamžite do oka. Navyše keď Edward zistí, že Vivian je dievča s pridanou hodnotou, rozhodne sa toho využiť a ponúkne jej 20 zlatých, ak bude dočasne jeho ženou v domácnosti so všetkými výhodami, ktoré k tomu prináležia. Vivian súhlasí a odcválajú spolu do neďalekého zámku na vysokom brale, kde sa ubytujú na najvyššom poschodí severnej veže s krásnym výhľadom, odkiaľ Edward riadi svoj zahraničný obchod. Vivian sa nudí a tak si zájde na miestny trh kúpiť šaty z pravého hodvábu, lenže svojim zjavom pôsobí na okolie ako päsť v oceľovej rukavici na oko a odmietnu ju obslúžiť. Keď to všetko s plačom vyzradí Edwardovi, v tom vzkypí žlč, vezme ju k miestnemu najvychýrenejšiemu krajčírovi, dá mu za hrsť dukátov s podobizňou kráľa a ten zaodie Vivian do najkrajších odevov danej doby. Nasledujúceho dňa pod hradbami počas tradičného jarmoku hrubo urazí cudzí šľachtic Vivian kvôli jej pôvodu a tá sa aj napriek tomu, že Edward trúfalca zrazí svojím cepínom k zemi rozhodne ho opustiť. V pozadí odchádzajúcej Vivian počuť miestnu kapelu Roxette s ich flautovým sólom There must have been love. Ako plynie čas, obaja si uvedomia, že jeden bez druhého nevedia žiť a tak keď jedného dňa vyjdú ranné zore, Edward sa dostaví pod okno Vivian k jej prenajatej podkrovnej izbe v susednom hostinci a požiada ju s veľkou kyticou kvetov o ruku. Natešená Vivian sa mu vrhne okolo drôtenej košele a pri ľubozvučných veršoch krčmárovho syna s olivovým hlasom prezývaného Roy Orbison odcválajú spolu na čerstvo podkutom bielom žrebcovi k západu slnka a stratia sa v neďalekom dave. Legenda hovorí, že odvtedy o nich nikto nikdy nepočul.