• Krátkometrážní

Pidihajzlík (2006)

Jedna z nejlepších komedií, na kterou fakt rád vzpomínám. Vidět skvělé duo Shawn Wayans a Marlon Wayans v tomto podání je topové. Vidět Pidihajzlíkove pokusy ukrást kámen, který mu vlastně sám dal, a hrát si u toho jakože je mimino, tleskám. Nevím koho napadl z originálního názvu Littleman udělat Pidihajzlík, ale to k tomu dává grády. Doporučuji.

Avengers: Endgame (2019)

Oproti minulému Infinity War značně horší, ale furt stále povedená jízda plná skvělých nápadů, fantastického příběhu, parádního soundtracku a snad s největším Marvel soubojem co kdy vznikl. Thanos je legenda a za mě všechno co je spojeno s jeho jménem bude vynikající. Jen mě mrzí že u Endgame si nenechali žádnou rezervu, takže Avengers 5 může být katasrofou, musíme jen doufat že nebude.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Papírový dům byla pro mě extrémní jízda. Seriál, který hodně lidí nemá rádo, kvůli tomu že Netflix jednoduše rozbil 3. až 5. sérii, ale mně se to i přesto celé líbilo. Akční scénky, zamotané situace a Profesorovo unikátní vysvobození z problémů bylo skvělé. Ikonická píseň Bella Ciao (která mi od vidění seriálu furt hraje v hlavě) a Postavy na kterým lidem záleželo. Původ ze Španělska je neuvěřitelný na to jak je to promakané a i jiné státy než Amerika umí udělat pořádní jízdu. Fakt pro mě jeden z nejlepších seriálů pro žánr Thiller.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Poslední díl trilogie Strážců Galaxie jsem si brutálně užil, a na to že to je od Marvelu po Endgamu, což moc dobrých filmů po Endgame nebylo od Marvelu, tento se jim povedl. Mohl za to skvělý režisér James Gunn, který věděl jak udělat dobré strážce, stejně jako první a druhý díl se mu povedl i tento a na každé postavě mu prostě záleželo. Vybrat zrovna postavu Rocketa, o kterém bude vlastně celý film, byl výborný nápad. Minulost Rocketa mě v určitých situacích dovedla až k slzám a nezmizí mi to jen tak z paměti jako celý film. Humor, akční stránka a smutné momenty, má to zkrátka všechno potřebné.  Když jsem viděl že film má 150 minut, bál jsem se že se v kině budu nudit a rozhodně nenudil, topovka a podle mě jeden z nejlepších filmů z Marvelu, James Gunn mi v něm bude chybět. <3