Jak chutná láska (2002) (TV film)

Vím, že pohádky mají být trochu naivní. Ale ne hloupé a jednoduché až hanba. Doufám, že dnešní dětský divák se s pohádkami tohoto typu nespokojí.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Obarvěme oči na černo, nařízněme zápěstí. Valí se na nás další neštěstí... Nebo-li: právě jsem zjistil, že toto není poslední díl této rádoby upírské ságy.

Pěst plná hněvu (1972)

V porovnání s remakem, kde hlavní roli obstaral Jet Li, působí tento film poněkud ochotnicky. Akce je celkem slušná, ale žádnou ze scén bych neoznačil za výjimečnou. Řekl bych, že Bruce Lee v tomto filmu postrádá zejména nějakého zajímavějšího protivníka.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Dwayne Johnson se podle všeho rozhodl udělat si jméno akčními komediemi pro děti. Což je za a) špatně pro Dwayna Johnsona a za b) špatně pro diváka těchto filmů. Race to Witch Mountain není zrovna komedie, ale je zjevně cílen na dětského diváka. Film to není úplně špatný. Prostě ho shlédnete (a bude vás to i docela bavit), za pár hodin zapomenete jak se jmenovaly postavy, za pár měsíců si nevzpomenete o čem to vlastně bylo a za pár let nebudete vůbec vědět, že jste něco takového viděli.

28 dní poté (2002)

Hned na začátku si mě film získal záběry liduprázdného Londýna, které doprovázela hudba mých oblíbených Godspeed You! Black Emperor. Podobně jako v Sunshine i zde režisér Boyle staví na komorní atmosféře, kdy se hodně snaží sledovat psychologii hlavních postav. Přesto je Jimův (Cillian Murphy) vývoj poměrně dost nevěrohodný. Jenže je to právě změna v chování Jima, která přehodí pomyslnou páčku a celý film dostane rázem neskutečné grády. Obdobně jako v Sunshine s příchodem Pinbackera na scénu se zcela změní pojetí snímku. A i zde závěrečná zběsilá akce podbarvená skvělou hudbou od Johna Murphyho (konkrétně In the House - In a Heartbeat) stojí za to.

Šigurui (2007) (seriál)

Velmi temné, kruté a krvavé anime se samurajskou tématikou. Specifické jsou zejména dlouhé a statické záběry podbarvené minimalistickou, ale zajímavou hudební kulisou. Příběh je zajímavý a drží diváka v napětí. Nicméně samotné rozuzlení mi přišlo příliš rychlé a neuspokojilo plně má očekávání. Děj totiž není pořádně ukončený a člověk tak zažívá podobné pocity jako po shlédnutí posledního dílu Berserka.

Hannah Montana (2009) odpad!

Podle uživatele T2 film vydělal celosvětově $87.121.261 (z toho $78.158.890 pouze v USA). Dle internetových zdrojů by se cena vstupenky do kina v USA mohla pohybovat kolem $10. Tento skvost tedy navštívilo kolem 800.000 diváků. Přátelé, od chvíle, kdy jsem zjistil, že Pamela Anderson je již vdaná, jsem nezažil větší zklamání. Poznámka na závěr: Přiznávám se, že jsem neviděl podstatnou část filmu. Je tedy možné, že mnou neviděný kus obsahuje nějaké převratné scény. Nicméně nutit mě, abych toto veledílo shlédl celé by bylo zcela jednoznačně proti Ženevské úmluvě o zacházení se zajatci.

Hannah Montana (2006) (seriál) odpad!

1) Songy z tohoto seriálu našli v USA uplatnění při výslechu zločinců. Tato metoda byla před nedávnem (spolu s waterboardingem) zakázana prezidentem Obamou jakožto nelidský způsob mučení. 2) Během natáčení seriálu nebylo ublíženo žádnému zvířeti. (Nepočítáme-li diváky, kteří shlédli alespoň jeden jeho díl)