Řetěz (1973)

Policejní Inspektor Vijay Khanna je tělem i duší oddán boji za spravedlnost. Jeho metody jsou někdy neortodoxní, a to mu způsobuje potíže u nadřízených. Dostane se na stopu prodejců pančovaného alkoholu, což ho nakonec stojí místo kvůli nespravedlivému obvinění z korupce. Ale on se nevzdává. V jeho boji za spravedlnost mu pomáhá krásná brusička nožů Mala a Sher Khan, bývalý majitel herny, kterého si Vijay získal svým tygřím srdcem.

Na břehu (1959)

Na severní polokouli proběhla jaderná válka, která zabila všechny lidi. Lidé v Austrálii přežili, ale vědí, že jim zbývá jenom několik měsíců než je zabije radiace, která zasáhne i jejich zemi. Do Austrálie připluje americká jaderná ponorka, která byla, když konflikt vypukl, na moři a díky tomu přežila. Vysílačky zachytí vysílání z oblasti někde poblíž San Diega a ponorka se vydá na svou poslední plavbu. Co se honí hlavou lidem v takovéto situaci?

Bouřlivé počasí (1943)

Pokud máte rádi hudbu a taneční čísla 30. a 40. let, tak by se Vám to mohlo líbit. Děj není vůbec důležitý.

Nádraží pro dva (1982)

Pianista Platon projíždí vlakem jedním městem. Na nádraží se během oběda, který je tam pro cestují připraven, pohádá se servírkou Věrou, když odmítne zaplatit za jídlo. Kvůli tomu mu ujede vlak. Navíc díky Věřinu příteli přijde i o doklady a musí na nádraží čekat na jeho návrat. I přes prvotní vzájemné antipatie se s Věrou začínají sbližovat.

Messengers (1999)

Naomi se pohybuje ve světě módy. Je zvyklá na vysoký životní standart. V jeden den o všechno přijde: o firmu, byt a kreditní karty. Navíc se jí podaří autem sestřil poslíčka na kole. Aby se vyhnula vězení souhlasí s tím, že ho zastoupí a nastoupí na jeho v místo v dvojčlené firmě. Nasedne na kolo a... pot a spáleniny od slunce.

Chodím po Moskvě (1963)

Voloďja přijíždí na jeden den do Mosky. V metru se setká s Koljou a stráví s ním celý den. Zažijí peripetie se svatbou Koljova přítele Saši, navštíví známeného spisovatele a budou se ucházet o jednu dívku. Trochu více:zde.

Červený medvěd (2002)

"Medvěd" je po několika letech propuštěn z vězení, kde byl za zabití několika policistů. Jeho žena si mezitím našla někoho jiného, který je docela dlouho bez práce. "Medvěd" se snaží navázat kontakt se svoji dcerou, kterou naposledy viděl, když jí byl právě rok.

Sansa (2003)

Sansa žije v Paříži. Nemá práci a živí se kreslením turistů na Monmantru. Ale Sansa není normální člověk. I když nemá pas, tak není omezen žádnými hranicemi a potuluje se po celém světě (Španělsko, Maďarsko, Rusko, Japonsko, Afrika...) Není nikde ukotven, prostě se hledá. Při svém putování se samovolně setkává s houslistou, dirigentem Clickem.

Vepři a válečné lodě (1961)

Kinta se stará o prasata a zároveň se stává členem místní jakuzy. To se nelíbí ani jeho otci, ani jeho přítelkyni Hiroku. To vše se odehrává v Japonsku, kde jsou stále rozmístění američtí vojáci. *** Nějak jsem se v tom ztrácel.

Gekko no sasayaki (1999)

Takujovi je 17 let. Na střední škole chodí na tréninka kenda, aby mohl být poblíž Satsuki, kterou miluje, ale neodváží se jí to říct. Dokonce si ji tajně fotografuje a opatřuje různé její věci. Jednoho dne, když Takuje předává Satsuki milostné psaní od svého kamaráda, zjistí, že i Satsuki ho má ráda. Začnou spolu chodit. Ale Takuja se zděšením zjišťuje, že vůbec není spokojený. Že mnohem lepší to bylo, když Satsuki z povzdálí sledoval. A ze všeho nejraději by byl na místě Satukiho psa.