Stíny v ráji (1986)

Nikander žije sám, pracuje jako popelář. Ilona pracuje jako pokladní v supermarketu. Občas se vídají, ale jejich rande dopadne katastrofálně: Nikander pozve Ilonu na bingo. Když Ilona přijde o práci, zajde za Nikanderem. Je v tom nějaký cit?

Voda (2005)

Chuyia je 7 letá dívka, která je po smrti svého manžela poslána do ašramu, místa kde hinduistické vdovy dožívají svůj život (není myslitelné, aby se znova provdaly). V ašramu žije 14 vdov a život v něm řidí sedmdesátiletá Madhumati. Pro Chuyii to není jednoduché přizpůsobit se životu v ašramu. Nejbližší vztah naváže s Kalyani, kterou Madhumati posílá za prostitucí. Do Kalyani se zamiluje nově vystudovaný právník Narayan. Je sice dvacáté století, Mahatma Gandhi právě zahájil svůj boj, ale tisícileté tradice jsou stále silné.

Kanzen naru shiiku: akai satsui (2004)

Neuspěšný gigolo dluží 5 000 000 a pro tuto částku zabije manžela jedné ženy, se kterou se seznámil přes chat. Na místě činu ho překvapí sousedka a on uteče do zasněžené krajiny mimo cesty. Zvrkne si kotník a s námahou se doklopýtá ke zdánlivě opuštěné chatě, kde se ale ukrývá podivná dívka.

Doktor játro (1998)

Japonský lékař na malém městě na konci 2. světové války. Nezdá se , že by epidemické rozšíření žloutenky odpovědná místa zajímalo. Dr. Akagi se rozhodne proti tomu bojovat.

Deewaar: Let's Bring Our Heroes Home (2004)

Sice mi to místy připadalo hodně plytké, některé dojemné scény (setkání otce se synem po 33 letech odloučení pod palbou zlých Pakistánců) mě spíše rozesmívaly, ale akční scény byly celkem zábavné. A Sanjay Dutt byl celkem ve formě. Ale myslím, že může hrát jen sám sebe, tedy grázlíky se zlatým srdcem. :-)

Poppoja (1999)

Otomatsu pracuje jako vypravčí na konečné stanici v upadajícím městě. Celý život pracoval na železnici a je své práci naprosto oddán. Jeho osobní život byl vždy až na druhém místě. Je první den nového roku, roku, kdy jeho trať zanikne.

Pás Orionu (1985)

Thriler z období studené války. Odehrává se na Špicberkách. Tři muži, kteří se pohybují na hraně zákona, se připletou na špatné místo a musí za to pykat.

Yuva (2004)

Politický thriler. Osudy tři lidí se protnou v jednom okamžku: Lallan je propuštěn z vězení a přes svého bratra se dostane k volebnímu štábu. Dělá špinavou práci: zastrašuje případné oponenty. Michael je studenský aktivista, který bojuje proti zkostnatělým politikům. Arjun je nezodpovědný student, který se připlete k tomu, když se Lallan pokusí zastřelit Michaela.

Vzpoura (2005)

Film o událostech, které vedly k indickému povstání proti vládě Vychodoindické společnosti v roce 1857.

1942: A Love Story (1993)

1. polovina vypadá, že půjde o klasickou love story. Bohatý se zamiluje do chudé dcery povstalce. Ve 2. polovině se ale film soustředí na úsilí Indů zbavit života nenáviděného generála Douglase a stává se z něj celkem akční podívaná. Podstatně zábavnější.