Mere Apne (1971)

Příliš schématické, vesnice zidealizovaná, válka gangů neuvěřitelná, takové gangy by snad nikde žádnou čtvrť neovládly. Sociálně kritický snímek, ale režisér jako by se bál zpracovat svou kritiku realističtěji.

Óðal feðranna (1980)

O filmových kvalitách by se dalo diskutovat. Ale zajímavý pohled na pověstnou islandskou poctivost.

Delhi-6 (2009)

Chvílemi zábavné, ale moc státotvorný závěr.

Vyšší vliv (2008)

Tento film jsem z jistých důvodů viděl několikrát a i tak jsem ho nepochopil. Asi to má být parodie na gangsterské filmy, ale ani Mafía Island by hlavního hrdinu nezaměstnala.

Plamen a Citron (2008)

Opět jsem ten film viděl po dvou letech a teď se mi líbili mnohem méně. Stejně jako u Prahy jsem měl problém s motivací jednání hlavních hrdinů.

Drona (2008)

Jediné, čím je tento film zajímavý, je, jak se tam vyskytuje, či vlastně nevyskytuje, Taťána Fisherová.

Hazaaron Khwaishen Aisi (2003)

Nezávislý film, i když jsou v něm nějaké písničky, nejsou to žádné bolywoodské hity. Trochu jsem se neorientoval v změnách v politické situaci, ve který se film odehrává.

Dívka u jezera (2007)

Natočeno podle knížky norské spisovatelky Karin Fossumové.

Poslední kšeft (2008)

O tom, jak se 70. léta mění v 80. a končí éra hippie, což hlavní hrdinové nechtějí vzít na vědomí. Natočeno podle knihy a je to na tom vidět, některé epizody jsou tam zbytečné. Dobová hudba a Kristoffer Joner.