Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Druhý seriál ze světa Hvězdné brány se tentokrát povětšinou odehrává v bájném městě Atlantida, v jiné galaxii. Opět je tu čtyřčlenný tým vysílaný na mise běžného charakteru, nebo za účelem záchrany galaxie. Kvalita odpovídá původnímu seriálu, na který toto pokračování v pozdějších sériích navazuje.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Naprosto legendární sci-fi seriál o cestování hvězdnou bránou mezi světy. Pokud si občas pustíte televizi, určitě na něj narazíte, vzhledem k tomu jaký měl u nás již před lety úspěch. Bylo natočeno přes dvě stě epizod, takže je na co koukat. Kvalita se samozřejmě může lišit z hlediska jednotlivých epizod, ale jako celek patří seriál na přední příčky svého žánru.

Ledově ostří (2007)

Dva bývalí rivalové spojí své síly, aby se v párovém krasobruslení opět dostali na vrchol. Ve filmu nejsou slepá místa, kdy by se divák nudil a vtipy nepůsobí trapně, jak se často u tohoto žánru stává. Film je dlouhý tak akorát, skvělá komedie na odreagování.

Avatar: The Way of Water (2022)

Po dlouhých třinácti letech jsme se konečně dočkali pokračování legendárního Avatara od Jamese Camerona. Příběh se odehrává na mimozemské planetě Pandora, kterou lidé ze Země opět ohrožují. Z pohledu doprovodné hudby nelze filmu nic vytknout, grafické zpracování je taktéž úžasné, jak můžeme od filmu tohoto kalibru čekat. Děj už ovšem tak zajímavý není, stopáž je dle mého názoru lehce přepálená a nemohu se zbavit dojmu, že toto pokračování je jen lehce přikrášlený a naleštěný první díl této ságy. Prvotní kouzlo které měl Avatar z roku 2009, a u něhož byla pomyslná laťka nastavena až příliš vysoko, je velmi těžké překonat.

American Horror Story - New York City (2022) (série)

Další série ze světoznámé řady American Horror Story se tentokrát odehrává v New Yorku osmdesátých let. První dvě třetiny působí opravdu zajímavě, zápletka, postavy, hudba, prostě vše funguje. Poté ale nastane převrat v rámci rozuzlení vedlejší pandemické dějové linky, která se v prvních dílech odehrává pouze na pozadí a posledních pár dílů působí, jako by se do série nehodilo. Ztvárnění dalšího vraha v podobě nemoci je sice brilantní, ale špatně zpracované. NYC lze zařadit mezi slabší série z řady American Horror Story, ale za shlédnutí stojí.

Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu (2021) (seriál)

Pokud toto anime srovnáte pouze v rámci žánru isekai, jedná se rozhodně o jedno z nejlepších a nejkvalitněji provedených. V mezižánrovém srovnání už to taková sláva není, kvalita jednotlivých dílů je občas jako na houpačce. Příběh je originální, žádné klišé, které se u tohoto odvětví vyskytuje velmi často. Průměrnému divákovi tento počin stojí za shlédnutí.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Ačkoliv je tento film často škatulkován do kategorie pro pamětníky, a mé generaci z konce minulého tisíciletí povětšinou nic neříká, já osobně se na něj jednou za čas velmi rád podívám. Herecké obsazení je zde opravdu mistrovské a výkony herců se řadí k jedněm z nejlepších. Děj je zajímavý, skoro jako vystřižený ze všedního života tehdejší předválečné doby. Film vůbec nenudí a kvalitně udržuje divákovu pozornost po celé délce stopáže. Jeden z pokladů československé kinematografie.

Hunter x Hunter (2011) (seriál)

Hunter x Hunter patří dle mého názoru mezi jedno z nejlepších anime žánru shounen. Postavy a jejich příběhy jsou dobře popsané a vysvětlené. Anime má přes 140 dílů takže se rozhodně nudit nebudete. Souboje jsou hodně promyšlené na rozdíl od valné většiny jiných seriálů tohoto typu. Hlavní postavy se s postupujícím dějem rozvíjejí a narážejí na stále nové a těžší překážky a to vše podtrhuje skvělá hudba. Pět hvězdiček si toto dílo rozhodně zaslouží.

Kenpú denki Berserk (1997) (seriál)

Velmi zajímavé zpracování mangy Kentaró Miury. Tomuto anime nechybí krvavé scény, a rozhodně není určeno pro mladší publikum. Koho zajímá jak celá série dopadne doporučuji přečíst mangu.