Dr. House (2004) (seriál)

Tento seriál je naprosto geniální. Gregory House, pesimistický a sarkastický doktor, který svým přístupem k pacientům, a k léčbě celkově nemá v prostorách nemocnice konkurenci. Děj je zajímavý, dialogy promyšlené, občas proložené nějakou tou vtipnou scénou. Někdy mohou jednotlivé epizody působit stereotypně, poté ale následuje zvrat, který rozhodně udrží divákovu pozornost. V průběhu let jsme se dočkali celkem osmi sezón, což je tak akorát, a kdyby se tvůrci rozhodli seriál natahovat, dle mého názoru by mu to rozhodně ubralo na kvalitě. Za zmínku stojí i brilantní závěr, který nemá obdoby. Dr. House patří na přední příčky ve své žánrové kategorie.

Muži v černém (1997)

Dnes již kultovní velkofilm, ke kterému bylo natočeno několik méně úspěšných pokračování. Zápletka tohoto amerického sci-fi snímku není kdovíjak originální, a to sice že se zase jedná o záchranu světa před zničením. Dvojice hlavních představitelů se hezky doplňuje a film není nikterak dlouhý, což je na jednu stranu dobře. Speciální efekty jsou na tehdejší dobu ucházející.

Dva machři mezi nebem a peklem (1972)

Jeden z nejlepších společných filmů legendární dvojice Buda Spencera a Terence Hilla. Vynikající hudební doprovod, rvačky na které jsme u této dvojice zvyklí a sem tam nějaké ty vtipné hlášky. Konec je sice trochu smutnější, ale to už je život. Pokud hledáte celovečerní film na odreagování, je právě tohle pro Vás ta pravá volba.

Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Se seriálovým zaklínačem od Netflixu to jde opravdu z kopce. První série byla zajímavá a měla svoje kouzlo, druhá o trošku horší, ale pořád si udržela vcelku obstojnou úroveň. Třetí série je chaotická, některé epizody působí prázdně, a na scéně se motá spousta zbytečných postav. Dialogy jsou nezajímavé a fádní, jako by ani sami tvůrci nevěděli co si s dějem počít. Prokousat se všemi díly až do konce dá opravdu zabrat i zarytému fanouškovi.

Rabín Jákob (1973)

Po shlédnutí tohoto filmu mám rozporuplné pocity. Na jedné straně vynikající de Funès, který je na vrcholu své herecké kariéry, na straně druhé nepříliš originální zápletka. Film má na začátku své tempo a jasně udaný směr, ke konci už je to mišmaš, který plete páté přes deváté. Český dabing je zde fádní, Krampol se sice snažil napodobit Filipovského, ale výsledek je podprůměrný. Tento snímek patří spíše ke slabším filmovým počinům slavného velikána v hlavní roli.

Dexter - Nová krev (2021) (série)

Po deseti letech jsme se dočkali pokračování příběhu sériového vraha Dextera, který se zase vrací ke svému řemeslu. Scénář jednotlivých epizod je napsaný dobře, nechybí zvraty na které jsme zvyklí z dřívější série, jako záporná postava je tu opět konkurenční vrah. Na scéně se objevují i některé původní postavy, což hezky dokresluje příběh. Konec je trochu slabší, na můj vkus až moc uspěchaný a pozornějšímu divákovi jistě neuniknou nepříliš povedená zvířata vytvořená CGI. Devátá série New Blood je až na pár menších nedostatků vcelku povedené pokračování a fanoušky Dextera rozhodně potěší.

Madisonské mosty (1995)

Tento film je prakticky založen na nevěře. Žena v domácnosti si na základě nudného života začne románek s cizincem, když je její manžel pryč, přičemž se to snaží polovinu filmu obhájit a podat divákovi tak, jako by se jednalo o něco normálního. Děj ubíhá pomalejším tempem, dialogy nejsou moc promyšlené a u konce filmu jsem si přál aby byl brzy konec. Herecké obsazení je ucházející, film táhne nahoru především Clint Eastwood, který je i ve svých pokročilých letech stále vitální.

One Punch Man - Season 1 (2015) (série)

Originální anime o hrdinovi, který je až příliš silný. Hlavní protagonista Saitama své protivníky porazí, jak už název napovídá, pouze jedním úderem. Svým způsobem je tato série parodií na všechny superhrdinské filmy, které se poslední dobou objevují jako houby po dešti. Pokud se chcete odreagovat a vypnout, toto anime je přesně pro Vás.

Made in Abyss (2017) (seriál)

Konečně tu máme jedno z novodobých anime, které je alespoň trochu originální co se týče zápletky. Cesta hlavních postav do Propasti, ve které se s přibývající hloubkou objevují stále těžší nástrahy, je napínavá a místy i dost brutální. Režie si samozřejmě neodpustila určité výstřednosti, typické pro anime, co se týče chování hlavních postav. První série a také několik filmů jsou poutavé a příběh rychle utíká. Než se divák stačí vzpamatovat z jednoho převratu, hned následuje další. To ovšem neplatí pro druhou sérii, která je místy utahaná a příběh se občas dosti vleče. I tak lze toto anime žánru dark fantasy hodnotit velmi kladně.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

V současné době třetí seriál Hvězdné Brány s názvem Universe (Hluboký Vesmír). Tento filmařský počin se tvůrci zásadním způsobem snažili odlišit od předchozích dvou seriálů, a více přiblížit realitě, jak by to asi spíše ve skutečnosti vypadalo. Cestování posádky uvězněné na vesmírné lodi letící vesmírem za záhadným signálem působí místy temně a depresivně. Co ale v původních seriálech fungovalo tady bohužel žalostně zaostává. Postavy nejsou až tak zajímavé a děj je místy chaotický, až zmatečný. Tento seriál bohužel nemohu doporučit a možná je jen dobře, že jsme se dočkali pouze dvou sezón.