Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Čubírková (2006) (epizoda)

Spoilery. Musím se zastydět, ale moje cynické srdíčko zaplesalo a párkrát jsem se nad tímto neuvěřitelným činem i zasmála. Hlavně u ženské praktičnosti ala – zakryju mu hlavu šátkem, ať není čurbes. Nebo že si popílkem a kousky kostí z manžela posype příjezdovou cestu (a pak na tom ještě hlavní detektiv uklouzne). To prostě nevymyslíš… Párkrát jsem se ale i zhrozila. Hlavně, když pošle svoje dítě pro tatínka k večeři vědíc, že na chodbě je tatínek zamordovanej a v kaluži krve. Ona to dítě prostě a sprostě použila jako svoje alibi. Musí se uznat, že druhá vražda byla dost nápaditější. Asi jí musel lézt na nervy o dost víc než její první muž. U všeho jejího počínání jen zůstával rozum stát. Myslím, že vraždy v afektu se ještě dají MOŽNÁ pochopit, ale tato paní měla prostě srdce z kamene a zcela s chladnou rozvahou zabila své dva muže. Hnus, velebnosti. Tvůrci seriálu opravdu dělají vše pro to, abyste se co nejlépe dokázali vžít do zmíněných situací. Při pojídání posledního knedlíku na obědě mi dokonce ukázali uříznutou hlavu jejího chlapa, což kvituji. Nebývá to vůbec zvykem.

Jak přežít svého muže (2023)

Zajímalo by mě, jestli to při střihu a na premiéře tvůrci a herci nevidí. Opravdu nevidí, jak je to stupidní, hloupý a trapný? Nebo jde jen o prachy? Většinu stopáže jsem cítila, jak jsem rudá. Bylo mi trapně. Z dialogů, hereckých výkonů, děje a že něco takového může spatřit světlo světa. Hvězdičku dávám za to, že jsem celkem dokázala držet pozornost a herecké obsazení na jednom z castingu. Za ženský mi bývá trapně dost často, ale tady to byl extrém. Doufám, že si nikdo nemyslí, že jsou ženský takový idiotky. Ostravština Pazderkové rvala uši, herectví Bernáškové vypalovalo oči a dialogy vymývaly mozek. Hodně slabá, ušmudlaná hvězdička. Na knihu mě to rozhodně nenalákalo (teď koukám a na Databázi knih má neuvěřitelných 70 % :o). Ale Bernášková je kus. To se musí nechat.

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Nočný vrah (2006) (epizoda)

Zatím nejlepší díl. Zmíněnému vrahovi chyběly koule, takže nešlo jinak… musel vraždit spící, nebránící se, ženy. Jakmile se jedna bránila, tak vzal nohy na ramena. Tyhle špíny mě fakt nikdy nepřestanou udivovat. Záběry byly opět brutální. Asi tak, jak bylo brutální řádění vraha. Přesně z těchto důvodů jsem měla v létě vždy okno zavřené, i když jsem se smažila horkem. Takoví lidé by se měli zkrátka hned zabíjet.

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Škrtič žien (2006) (epizoda)

„Nikto nevie, prečo museli jeho rukou zomrieť 4 mladé ženy.“ Tak to se snad neví u žádných podobných bláznů… Zdál se mi, jako všichni ostatní. Dělalo mu to zkrátka dobře. Očividně to musí být vždy extrémně intenzivní zážitek, když si i po tolika letech podobní „lidé“ pamatují, s jakou razancí a kam vedli údery, kam je schovali, co u toho dělali a cítili. Všichni jsou jako přes kopírák… Jednalo se o trošku slabší díl, ale i tak opět zajímavý a podávaný s naprostou faktickou chladností. Líbí se mi, že vypravěč zkrátka jen popisuje události a nijak se citově neangažuje. Škoda životů. Ani k tomu nemuselo dojít, kdyby nebylo nesmyslných amnestií, které jen podkopávají právní systém a tvrdou práci lidí.

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Vietnamský masaker (2006) (epizoda)

Velké překvapení a brutální 1. díl. Hodně mě navnadil na další. Stopáž je tak akorát k obědové pauzičce, takže si každý den k obědu dám jeden díl. Hlas vypravěče je moc příjemný. Hlavně mě moc mile překvapilo, že si policie nesyslila fotografie a videa z místa činu, ale že se podělili s ostatními. Detailní záběry na vše budou hlavním tahounem. Snad vyprávění a forma neztratí šmrnc a šťávu. Jinak se díl nesl v duchu hamižných hajzlů, kteří si chtěli bez práce přivydělat pár drobásků. Paní psycholožka nás v prostřizích oslnila svými hodnotnými komentáři, které byly zcela nicneříkající, takže doufám, že už ji v dalších dílech potkávat nebudu. Dost by mi totiž kazila chuť k obědu.

Já, padouch (2010)

Tak jsem konečně na nějakou chvíli nasycená animákem. Znáte to, když musíte poslouchat pořád jednu písničku, dokud jí nejste dostatečně naposlouchaní? Jíst pořád jedno jídlo, dokud se ho nepřejíte (já se teď cpu pořád toustama)? Tak teď jsem měla vlnu animáků a už jsem jich do sytosti nakoukaná. Ukončil to moc milý snímek o "padouchovi", roztomilých posluhovačích a postupnému měknutí srdíčka. Hodně mě zaujala animace. Je úžasné, kolik různých animací jde vymyslet a kam až sahá fantazie. Musím taky ocenit svěží soundtrack. Vůbec se nedivím, že bylo v posledních letech přemimoňováno a že má snímek u dětí takové ohlasy. Jsou tu přesně ty dětské, hloupoučké fórky, ale asi 4x jsem se od srdce zasmála i já. Hodně se hrálo na city, ale překvapivě mi to vůbec nevadilo a bylo to příjemné. Svěží, milé, vtipné, roztomilé. P. S. Na konci mě napadlo vylepšení, co se mohlo strčit do knížky o jednorožcích, ale nechci vypadat jak úchyla.

Odříznutí (2018)

Tenhle thriller dělal čest svému žánru. Už od začátku je plný napětí, akce a super atmosféry. Pravda. Jste sice na začátku zmatení jak lesní včela, ale postupně vám jsou karty hezky rozkrývány. Veškeré herecké obsazení bylo perfektně vybrané. Nejsympatičtější mi byla Laura. Konečně sympatická a příjemná ženská postava. „Hledání pokladu“ bylo nápadité, mělo to šmrnc a napětí. Minimálně 1* letí i za realistickým vyobrazením. Jak už pitvy, znásilňování, tak mrtvých těl a sebevražd. Kolečko událostí se hezky pomalu uzavírá a vše do sebe zapadá. S postavami tedy nešetřili, takže konec byl trošku chaotičtější, ale stejně jsem byla přikovaná k obrazovce a napnutá. Už jsem ani nevnímala brebentění milé společnosti.  Obrovské překvapení. Jen ten úplný konec byl navíc a rozhodně by se bez toho film obešel. Velmi silné 4*. Moje nerozhodnost ale možná časem zvýší na 5*.

Únos (2017)

Jak bývá u brazilských filmů hlavní téma chudoba, slumy, korupce policie, u českých filmů trapné komedie, tak na Slovensku nesmí chybět kritika politické situace. Korupce je u tohoto tématu samozřejmostí. Bohužel to ale za chvíli začne být jaksi vyčpělé téma a je těžké se dostat k originálnímu snímku. Jistě, musí se o těchto tématech mluvit, ale je to jak kolovrátek a není lehké se zavděčit. Zkrátka tu už všechno bylo (dle výsledků prezidentských voleb minulý týden je kritika politiky stejně zbytečná). Totéž platí u filmu Únos. Když neznáte politické dění na Slovensku před 30 lety, tak jste zkrátka v análním otvoru. Tvůrci vás prostě hodí do děje. Je tu strašně moc postav a vůbec nemáte šanci se zorientovat, kdo je kdo, kdo je čí příbuzný, jaké jsou jejich pohnutky a hlavně, kdo byl teda unesen? Byl to hrozný mišmaš, který mě (kromě posledních 10 minut) vůbec nedokázal vtáhnout do děje a rozhodně mi ani nepomáhal s jeho pochopením. Alespoň byly herecké výkony lepší, než u naposledy viděné Trhliny, která ve mně svými hereckými výkony zůstane ještě hodně dlouho.

Jaga. Košmar ťomnogo lesa (2020)

Možná jsem natvrdlá, ale skoro jsem nepochopila, o co šlo. Hodně jsem se v dění a prolínání světů ztrácela a hodně věcí mi nedávalo smysl. Navíc to nebylo vůbec strašidelné. Nechápu, jak jsem si od žánru „horor“ mohla slibovat strach… Všechno je chaotické a nedotažené. Na druhou stranu musím uznat, že vizuál byl příjemný. Stejně tak konec (který se dal tak trošku čekat) a krásné herecké obsazení. Moc hezky se na všechny dívalo (hlavně na maminku hlavního chlapce). Bohužel jsem si ale stále přála, ať už je konec (který ne a ne přijít), protože jsem se u sledování dost nudila.

Love, Death & Robots - Zakázané ovoce (2021) (epizoda)

Perfektní animace a hezky zpracovaný nápad o nesmrtelnosti lidstva. Trošku to tématem připomíná knihu od mého oblíbeného autora N. Shustermana – Smrtka. Asi bych ocenila rozvinout tento nápad, ale chápu, že do 17 minut se toho zas tak moc nevejde.