Nelítostný souboj (1995)

Nesympatický polda a absolutní sympaťák zločinec a v jejich rolích Al Pacino a Robert De Niro (úúúúúááááá proti sobě). Je to vrchol filmařského umění, třeba scéna, kdy zločinecká banda vykrade banku, a pak se rozpoutá peklo, je něco uchvatného a kulervoucího. A rozhovor mezi Vincentem Hannou a Neilem McCauleym v kavárně je zážitek, za který bych ho já osobně zařadil mezi nejlepší scény historie filmu. A i zbytek filmu skvěle šlape, odsípá a prakticky nemá hluchá místa. No jo no Michael Mann to prostě umí a snad vždycky uměl. Pravda, trochu nechápu, proč v televizi vysílají tenhle super film ve dvou dílech. Vlastně proč mě to překvapuje, televize dělají všechno tak trochu zvláštně.

JCVD (2008)

Film JCVD je studní duše Van Damma. Navíc je zde krásně vidět, že když někdo dokáže napsat scénář, tak aby to za něco stálo, tak je Van Damme nejen mistr kopů, ale též skvělý herec. Myslím, že přesně takový film si jeho kariéra zasloužila. Jednoduše to chtělo něco, co v lidech zanechá stopu větší než jen pár rozdrcených kostí, vydloubnutých očí a těl převálcovaných kamiónem.

Temný rytíř (2008)

Těžko tu napíšu něco nového a tak jen povím světu, že jsem vrněl blahem. Jo a ještě, že chaos je bezva. Ať žije chaos.

Elitní zabijáci (2011)

Mám chuť sehnat si zbraň a jít někoho zastřelit. Dokonce vím přesně koho. Byli by to režisér a kameraman tohohle převelice zamotaného filmu. Další věc ze které je mi na zvracení je využití De Nira. Je to herec, co zahraje prakticky všechno, vy máte tu možnost ho mít ve filmu a ze 116 minut mu jich svěříte sotva 8. Fakt bych blil. U Stathama není co dodat on podal svůj standart a nikdo od něho víc nečeká, protože dělá to co umí a mě jeho ksicht fakt baví. A i ostatní herci v čele s Clive Owenem mi přišli na svých místech. Sice mám pocit, že to není úplně marný film, ale i tak se nemůžu překousat přes nedostatky, na které mě mozek neustále upozorňoval.

Transformers 3 (2011)

Po stránce filmových triků mě Transformeři přivádí do extáze, ale to je na takový film trochu málo. První půlka filmu byla zoufale nudná a i díky tomu jsem si zhruba po hodině udělal tři dni pauzu. Ta druhá čast mě bavila stokrát víc ale i to je na takový flm málo. A korunu tomu všemu dává obsazení Rosie "Victoria Secret" Huntington-Whiteley. Sorry, ale asi si spletla film s modní přehlídkou. Bay měl Megan překecat. Rád bych, ale nemůžu tomu dát víc jak tři hvězdy a to ještě s odřenejma ušima.

Auta 2 (2011)

Mluvící bouráci jsou super a první díl miluji, ale na ten druhý se pokusím zapomenout a to co nejdřív. Hlavní problém je totálně hloupý příběh bez trošky napětí a s totálně spackaným vyvrcholením. Hned další problém pro mě byl Burák jako hlavní hrdina. Ani nevím, kdy se mi stalo, že by mě nějaká postava z animáku fakt vytáčela. Burákovi se to dařilo celý film. Takže mažu záznam o tomhle pixarovském veledíle z paměti a už se těším na lepší budoucnoust.

Sherlock Holmes (2009)

Není Sherlock jako Sherlock a tenhle v podání Downey Jr. je fakt úplně jiný. Nicméně vůbec není špatný, naopak je zábavný, je akční a je naprosto geniální. Jednoduše řečeno mě to bavilo. Co mě ale překvapilo víc je, že rukopis Guy Ritchie jsem tak nějak nemohl rozpoznat, jakoby ho americká produkce malinko vykolejila z kolejí, které si sám tak pracně vyjezdil.

Purpurová barva (1985)

Purpurová barva je fantastická a to nejen zásluhou rejži. Je to Spielbergův nepříliš okoukaný diamant a naprosto přesně zapadá na své místo v jeho geniální filmové klenotnici. Nechápu, kde vzal odvahu natočit takovouhle těžkopádnou látku pouze s černošskými herci, pričemž třeba Whoopi fakt nebyla známá. Ale povedlo se. I Danny Glover a Oprah Winfrey se vytasili s naprosto přesvědčivými hereckými výkony. No kdyby tenhle film dávali v tv stejně často jako Indiana Jonese bude stejně oblíben, ale toho se nedočkáme, a tak to bude i na dále Spielbergův skrytý klenot.

Pařba v Bangkoku (2011)

Je to v podstatě to samé co ve Vegas a to skoro do puntíku. Pár dobrých vtipů se tu najde, ale potřetí už by se do toho autoři asi pouštět něměli. Takže Todd Phillips opět nezklamal, ale chtělo by to nějaký nový směr, aby se v pařbách neutopil.

Kmotr III (1990)

I když mi u třetího Kmotra trochu chyběl mafiánský nádech a atmosféra prvních dvou dílu, tak je to zase skvělý film. Navíc ani po třetí nenudí, i když má zase šílenou stopáž. A především na konci mi opět chodil mráz po zádech a to se nestává každý den.