Kafe a cigára (2003)

Velice netradiční film, u kterého je dost těžké pochopit a určit, co chtěl vlastně režisér říci. Ale příslo mi to vyrovnané, až na Renée.A především, až se na tenhle film budete dívat, pokud kouříte, kupte si aspoň karton cigaret. "Já nechci do Mezinárodního domu lívanců!"

Na křídlech vážky (2002)

Rozporuplné, nedotažené, přesto mě to zasáhlo. Upřímně řečeno, myslela jsem si, že na konci filmu bude v košíku vážka a ne to, co tam bylo."Nedokázali jsme zachránit její tělo, ale zachránili jsme její duši."

Šoa (1985)

Opravdu dlouhé, nadruhou stranu velice poučné i když informacemi, někdy nepodstatnými, se nešetřilo. Netradiční dílo. Rozhodně ne pro každého.

To (1990) (TV film)

To je opravdu divné. Knihu jsem nečetla a i tak mi přišlo, že tam spousta věcí chybí. Především velice chaotické, neuspořádané scény dělají film ještě prapodivnější. Na druhou stranu nebýt konce ,bylo by to i pořádně hororové. A scéna ,kdy šašek vycení zoubky je taky zajímavá.

Mechanik (2004)

Na smrt vyhublý Christian Bale, nemůže usnout, paradoxně už rok (že by nějaká spojistost s Fight Clubem?..). Celkový dojem z filmu pokazil především konec, který vyšuměl někam do ztracena. Celý děj je pomatený, ale to je zřejmě záměr. Zvláštní a netradiční. Zajímavý film.

Bubliňák (2001)

Určitě zajímavá myšlenka filmu, tedy život v bublině, je neustále schazována různými trapnými úseky, jako třeba poražená kráva, vlak plný postižených lidí, nebo neuvěřitelné klišé v závěru. Mohlo to být netradiční drama, místo toho nepovedená komedie.

Vratné lahve (2007)

Ještě jsem neměla tu příležitost dostat výpověd, potažmo ani získat práci. A možná proto mi tenhle snímek přisel nudný, vzdálený, plný klišé a senilní. A co proboha měl být ten pád z kola?!

Mazaný Filip (2003)

Černá komedie, místy trapná, místy vtipná, Tomáš Hanák chrlící jednu hlášku zadruhou. Kdo nemá rád divadlo Sklep to asi nepochopí. Některé nezapomenutelné scény, jako třeba "potřeboval jsem se trochu projet", případně psychiatrická léčebna Milana Šteindlera určitě zvedají hodnotu filmu alespoň o jednu hvězdičku." Budova sama o sobě by sklíčila i racka chechtavýho"

Méďa Béďa (1964)

Pohádka mého dětství, na kterou nedám dopustit ani dnes. Velice zajímavá myšlenka medvěda ve velkoměstě, ale to malé děti pochopitelně nezajímá.Vrchní hlídač Smith je určitě člověk na svém místě, který umí řešit problémy velice efektivně. A k tomu medvěd, kradoucí piknikové košíky, jeho malý-velký přítel a Cinda."No, tak Raťafáku, hodnej pejsek, pusť mě."

Příběh žraloka (2004)

Typický americký přiběh, při němž pro tentokrát nejde o žádného šikanovaného kluka, ale o žraloka, ehm, vegetariána, s tradičně dobrým koncem, kdy se všichni usmíří a jsou až dosmrti šťastni. Pokud mě na tomto filmu něco zaujalo, tak to byly dvě medůzy, Arnie a Bernie, protože byly doslova ztělesněním některých lidí, které dnes a denně potkávám v běžném životě. "Myčka, cože? O můj bože!"