Já, legenda (2007)

myslím, že námet s úžasným potenciálom dostať z toho oveľa vyššiu kvalitu ako vyšla. Ale aj tak sa mi to páči.

Poslední samuraj (2003)

Neviem, či mám len ja taký pocit, ale Tom Cruise, ak je obsadený v skvelom filme, ktorý má dobrý scénar, obsadenie, kulisy, no skrátky všetko, čo k tomu patrí, tak sa z neho stáva pán herec. Videli sme to aj v minuloročnej Valkýre. Film na mna zanechal veľký dojem. Očakával som, že Cruise sa stane supermanom s mečom, ale tento film je o niečom inom, začo si myslím tvorcovia zaslúžia veľké uznanie. Je to o hľadaní duševného pokoja človeka počas jeho života. Nathan Algren ho našiel v spôosbe života samurajov.

Valkýra (2008)

Dlho som očákavl tento film a nevedel som sa dočkať, kedy si ho pozriem, keďže sa venujem problematike druhej svetovej vojny. Valkýra nám ponúka skvelú rekonštrukciu ako atentát a následne celá oprerácia prebehla. Poddbný projekt vyšiel pred pár rokmi v Nemecku s názvom Plukovník Staffenberg, ktorý sa mi tiež pozdával, v niektorých momentoch, hlavne čo sa týka hlavne zapojenia skutočných historických postáv, by som povedal, že je ešte lepší. Avšak Valkýra mi ponúkla ako celok väčšiu výpovednú hodnotu, že sa aspoň niekto pokúsil zmeniť sitáciu, ktorá v danom čase v Nemecku bola.

Michael Clayton (2007)

Nebyť brilantných, až priam dokonalých hereckých výkonov Cloonehy a spol. tak film po hodine vypnem. Lenže som ho nevypol a teraz to neľutujem. Cloonehy najlepší herecký výkon. Mohli mu za to dať Oscara:-)

Vtoroj front (2005)

Pre ľudí,ktorí by čakali od tohto filmu veľa, dávam upozornenie. Oplatí sa to pozrieť iba vtedy, ak skutočne nemáte čo robiť. Jednu hviezdu dávam za Rona Perlmana.

Operace Delta Force (1997)

Tak čakal som od toho oveľa viac, namiesto toho som videl "komédiu". Ostal som zarazený, že ešte v roku 1997 môže niekto natočiť takú volovinu s nepriestrelným komandom a dokonalými vojakmi. je to v podstate odpad, akurát hudba to u mňa vytiahla na *.

Hříšná láska (2001) (seriál)

tie tri hviezdičky dávam za postavu Fabiána, bol fakt dobrý a skutočne bol drsný. No a Miguel Tejeros Igabalero by zhodil zo sveta knematografie asi vsetkych Willisov, Stalonov, Pittoc, Van- Dammov.

Velké ticho (2005)

Tak toto je iný masaker. Viem, že Philip Gröning čakal na vstup do kláštora 15 rokov. V roku 1990 poslal žiadosť, že chce natočiť film o živote kartuziánov- najprísnejšej rehole katolíckej cirkvi. Po 15 rokoch dostal odpoveď: "Sme pripravení." Zo začiatku to bola neskutočná nuda, ale postupne, keď sa film blížil ku koncu som pochopil o aké neskutočne hodnotné filmové dielo ide.

Mesto tieňov (2008) (seriál)

Tak to som nečakal. Piatok večer som prišiel domov a nemal som čo robiť, tak zapnem telku a ide toto skvelé slovenské dielko. Už v prvom momente ma dostala hudba a kamera. Sledoval som to ďalej a mal som z toho fakt pôžitok. Prvé časti boli fakt super, dôležité bude, aby úroveň neskĺzla nižšie. Myslím, že na Slovensku za posledných 10 rokov najlepší seriál.

Sedm dní (1998) (seriál)

Myslím, že ako mladého chalana ma tento seriál chytil a pozeral som ho každý štvrtok večer. Napriek tomu, že sa objavili niketoré "nemožné" a hlavne nelogické scény, som to sledoval a celkom sa mi to aj páčilo. Po fakt trápnych rolách LaPagliu bola jehorola v tomto seriáli celkom slušná.