Objížďka (1945)

Příběh pojednávající o mužij, jež se vydává za svou milovanou přes celou zemi až na východ, během čehož ho stihne několik nemilých překvapení, od ochotného muže, který ho sveze, až po jeho milenku, která mu zajistí menší Detour. Byla to radost sledovat. I přes velice křečovité herecké výkony, divnou kameru a takzvané noir nasvětlení, které bylo až příliš okaté i nepříliš nápaditý scénář. Pokud budete mít příležitost, rozhodně si nenechte ujít.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Mám rád Predátorskou technologii a většinu filmu jsem zkoumal, jestli jsou všechny udělátka na místě. To Mr. Anderson dodržel, takže mu to nemám za zlé. Ty machrovský bitky mezi oběma souputníky také stojí za to, ale zbytek můžeme klidně prospat. Pseudořeči o počátcích lidstva, velkém lovu a smíšení civilizací působí opravdu hodně komicky...

Denní hlídka (2006)

Jako skalní příznivce a fanoušek knižní předlohy nemohu hodnotit jinak. Naprostá slátanina všeho, co se dá v Noční hlídce nalézt, vše zabaleno do úhledného hávu ala Matrix. Vůbec nechápu proč se to Jmenuje Denní hlídka, protože příběh je z první knihy, s Denní hlídkou nemá nic společného. Jo a taky se přiznávám, že jsem to neviděl do konce. To se nedalo.

Velká země (1958)

Sice jsem už po půl hodině filmu odhadl konec, nicméně jsem si film až do poslední minuty pořádně užíval a vychutnával. Western jako bič.

Mechanik (2004)

Takový mix Klubu rváčů a Čisté duše. Vůbec to není špatný film, bohužel ke konci hodně předvídatelný.

Mulholland Drive (2001)

Před tím než sem film viděl, jsem nechápal, proč ho nikdo nechápe a přesto každý dává tak vysoké hodnocení. Tak teď už jsem ho viděl a přidávám se...Režisér nakládá s filmovými prvky opravdu neobvykle a vyjímečně, některé scény působí opravdu velice ponuře a při sledování poslední půlhodiny filmu si připravte jízdenky do králičí nory, protože tohle se opravdu jen tak nevidí. Každý si ve snímku najde něco svého, nějakou svou pointu a to je na něm nejúžasnější...

Šifra mistra Leonarda (2006)

Jako znalcovi knižní předlohy se mi snímek zamlouval, z pohledu neznalce je to však jen další tuctová detektivka.

Nesvatbovi (2005)

Další zcela tuctová romantická komedie. Nejhorší je, že už od začátku víte jak to dopadne, jenom pořád nevíme, kdy a jakým způsobem Owen Wilson tu babu dostane, jinak je vše zcela naprosto očekávané, dokonce i dodatečný záporný charakter Claiřina snoubence byl takovým klišé, že víc než dvě * nedám.

Kamenolom Boží (2005)

Pestrá paleta postav, postavená do kontrastu s ostatními a do kontrastu s krajinou zdevastovaného Podkrušnohoří. Poněkud zadrhávající začátek, rozvleklý "děj", až po brilatní zakončení společnou diskuzí, do níž "velice věcně" uměl přispět i jeden pan inženýr, s poněkud zamrzlými názory.

U konce s dechem (1960)

Belmondo je pravý padoušský hrdina. Nenudil jsem se ani na okamžik - Godard umí.