Zloděj (1981)

Tenhle syrový a poctivě detailní styl je podle mého gusta, ale za vysloveně iritující hudbu jednu hvězdu strhávám.

Město (2010)

Brilantní akce blížící se té v Nelítostném souboji, ale ta důležitá omáčka okolo je poněkud odbytá, stejně jako způsob navázání vztahu s rukojmí.

Animální přitažlivost (2001)

Ashley mám ve svých top 5, ale tenhle scénář se asi fakt nedal líp uhrát. A Kleopatru nejspíš vyřadím z dvacítky - to není poprvé, kdy se s ní diametrálně rozcházím v názoru, a stejně poslední 3 roky téměř nekomentuje.

Holka s prknem (2011)

Byť se slaboučkým dějem, koukatelné nejspíš jen pro bezprostřední půvab v době natáčení sedmadvacetileté Felicity Jones, které bych těch 19 hlavní hrdinky skoro uvěřil, nebýt pár velkých detailů tváře.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Pokud mi chce někdo prodat takhle chatrné pojetí cestování v čase, nemůže ho zabalit do naprosto směšné akce.

Moje letní prázdniny (2012)

Ač je Gibson jedním z mých oblíbenců, čas na něm neúprosně zapracoval a jeho účast v hlavní roli filmu nesvědčí - mimicky už nezvládá klukovského rošťáka a v akčních scénách mi svými topornými pohyby a častými střihy připomíná pozdního Seagala. Myslím, že by mu spíš slušeli nějací padouši.

Slepá zuřivost (1985)

Zásadní výtka - navzdory téměř permanentní akci (nebo možná právě proto?) chybí gradace atmosféry, k čemuž přispívá i neobjasněná motivace k takové brutalitě. Vlastně chybí jakákoliv atmosféra. Prostě jen nezúčastněně sleduju běsnění a počítám mrtvoly: hm, tak tuhle asi taky zabijou, jemináčku to je ale překvapení.... A stupidní unavující hudba, která jen tupě podbarvuje právě probíhající děj.

Bůh žehnej Americe (2011)

Mám s hodnocením podobných filmů morální problém - když sympatické postavy dělají ošklivé věci, navíc bez jakékoliv závěrečné katarze, je to pro mě ospravedlnitelné jen nějak výjimečnou formou ztvárnění. Což se tady nestalo.

Margaret (2011)

Příjemné překvapení, od 60% (v době hodnocení) jsem nic výjimečného neočekával. Skvěle napsané a stejně tak zahrané Annou Paquin.

Chladnokrevný (2012)

Příliš mnoho nelogičností a technických nesrovnalostí v jednotlivých zásadních situacích a střetech, které celý film jako thriller (pokud ho nebudu považovat za černou komedii) podstatným způsobem diskvalifikuje. Ani atmosféra za moc nestojí, jen hezká tvářička Zoie Palmer. 30%