Až vyjde měsíc (2012)

Příjemná míra stylizace, která ozvláštňuje, ale nesměřuje k šaškárně.

Kouzlo Grace (2005)

Prázdný a zbytečný film plný klišé a pseudofilozofických životních mouder.

Lebanon, Pennsylvania (2010)

Uhranula mě Rachel Kitson v roli maturantky CJ svým smutným úsměvem a hustým černým obočím krásné vášnivé Židovky. Ačkoli jde o hlavní ženskou roli filmu, není uvedena v hereckém obsazení - nevím, co je to za podivnou praxi tady na ČSFD, že pokud nemá herec vytvořen profil, není uveden, bez ohledu na velikost role.

Cashback (2006)

Na film mě nalákal plakát s éterickou modelkou (a příležitostnou herečkou) Celestou Hodge - domníval jsem se, že právě ona bude femme fatale a hlavní hrdinkou příběhu. Dostal jsem hezký nápad se zastavováním času a půlminutovou scénu s mojí vyvolenou, obalené sto minutami rádoby humorných skečů, spíchnutými horkou jehlou podle narychlo zflikovaného scénáře. Never more...

Ďáblův dvojník (2011)

Hlavním dojmem z filmu je fascinující výkon Dominica Coopera v ústřední dvojroli - skoro by se chtělo věřit, že byla obsazena dvojčata. Jinak celkově jde o nevyužitou příležitost, příběh negraduje, a linie s milenkou mě nudila (navíc herečka není ani přitažlivá, takže mám potíž uvěřit Latifovi jeho neovladatelný zájem).

Brooklyn Brothers (2011)

Tzv. malý nezávislý film, příjemné road movie o dvou muzikantských loserech, vtipné zejména v první polovině. Tématem bohudík není, jak talentovaný umělec nakonec ke štěstí a slávě přišel. 70%

Lov lososů v Jemenu (2011)

Pětihvězdičkový rozjezd, možná celá první polovina - pak to rejža zpackal neúnosným patosem, směšným zachraňováním životů a dalšími nesmyslnými situacemi. Někdy si možná tu hezkou část zopakuju.

Správci osudu (2011)

Přišlo mi to hodně slabé, postavit celý film na jednoduchém triku s dveřmi.

Janie Jones (2010)

Mohl to být pěkný film, muzikantské road movie ozvláštněné dcerou na krku, kdyby ovšem nebyly dialogy (a potažmo celý scénář) tak zoufale odbyté a prvoplánové. Nivola si své uhrál (a na rozdíl od Abigail na tu kytaru opravdu uměl), ale proboha třináctiletou Breslin, která ovládá jen tři výrazy tváře (naříkající štěně, smutné štěně, zubící se štěně - jo, pro osmiletou dětskou roli to stačí, ale ne pro hlavní ženskou roli dospívající dívky), nemůže režisér jen nechat odříkávat stále dokola jo, jo, jo! 35%