Chlap na roztrhání (2012)

Je mi fakt smutno, že herečka jako Uma musí brát role, ze kterých nemůže nikdy vyjít dobře, ani kdyby se na place rozkrájela. Nemá co jíst ?

MI-5: Vyšší dobro (2015)

V mém pojetí se téma špionáže vylučuje s prvoplánově akčním filmem - výsledkem může být jen akční hovadina, která si hraje na něco lepšího.

Klip (2012)

Nikdo mi nenamluví, že stejného uměleckého záměru nešlo dosáhout bez explicitního zobrazení pohlavních orgánů (a není podstatné, zda skutečných nebo jen tak vypadajících).

Moje léto v Provence (2014)

Univerzálně použitelné téma mezigeneračních vztahů v rodině lze zpracovat různě, a bohužel i takto scénáristicky neinvenčně a režisérsky rutinně.

Romantická komedie (1983)

Možná byl na začátku kvalitní scénář, ale výsledek nemá šťávu - žádné jiskření, lehkost. A s Dudley Moore mám chronický problém - ten chlap nemá pro hlavní role charisma.

Lovci hlav (2011)

Typický jen obtížně konzumovatelný Nesbø. I když titul Lovci hlav představuje obzvláště výživnou porci překombinované slátaniny, přece jen je filmová podoba o poznání stravitelnější než ta knižní. Což bude nejspíš rozdílem v délce promarněného času.

Kód Enigmy (2014)

Na můj vkus příliš nabubřelé a teatrální. Turing je vykreslený jako tajný superman ve vládních službách - nejenže prolomí Enigmu, ale zároveň je konstruktérem složitého dešifrovacího stroje či rozhoduje o praktickém vojenském využití získaných informací. Vlastně má tak nějak pod palcem celou britskou rozvědku.

Křtiny (2010)

Intenzita vztahu ustredni dvojice je demonstrovana prehnane pateticky. Postava Magdy je neprilis dobre napsana a rozpacite zahrana (Natalia Rybicka). 52%

Na břehu řeky (1986)

Nemůžu si pomoct, film mi přijde jako odfláknutý, minimálně pokud jde o práci s herci. Ale spíš i celá koncepce hrubým stehem slátaných záběrů poflakující se mládeže s nejasnými vzájemnými vztahy a vazbami, která mi nedává šanci zapojit emoce (tedy kromě iritujícího přehrávání Crispina Glovera, což asi nebyl umělecký záměr). Dobrý byl Daniel Roebuck v roli slabomyslného Johna a Joshua John Miller jako malý Tim.

Za každou cenu (2016)

Není to špatné, ale 1* musím odečíst za užvaněnou a hlavně naprosto zbytečnou závěrečnou scénu na ranči. 65%