Za každou cenu (2016)

Není to špatné, ale 1* musím odečíst za užvaněnou a hlavně naprosto zbytečnou závěrečnou scénu na ranči. 65%

Návrat Lew Harpera (1975)

Klasická oldskůlová chandlerovka, svědomitě zalidněná standardními figurkami žánru, kterých postupem času ubývá: soukromé očko, vydávající se v perfektně padnoucím obleku za deratizátora; zbohatlický padouch a jeho poskok Kohák; rádoby aristokratická rodina, skrývající za nablýskanou fasádou svá špinavá tajemství; křivý polda a poctivý polda. A v neposlední řadě houfy vilných ženštin, kterým cnostný Newman statečně odolává. ***** Příběh je poctivě propletený za pomoci velkého počtu postav, leč schází mu průběžné napětí - víte, že přes všechny ty mrtvoly, motivace, indicie a doznání jde jen o omáčku pro závěrečné rozuzlení. ***** Poměrně nevzrušivému filmu velmi scházejí vtipné chandlerovské hlášky (namátkou "podívala se na mě, jako by uviděla tarantuli na svém narozeninovém dortu"), bez kterých je tento žánr poloviční. V dialozích zaznívají duchaplnosti typu "na detektiva jste bystrej"... ***** Dost nudnou dvouhvězdičkovou jednohubku překvapivě pozvedá thrillerová vodní scéna, která se vymyká ledabylému poflakování postav příběhem. 51%.

Experimenter (2015)

Spíš než umělecký zážitek oceňuju informační přínos.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Zásluhu na pětihvězdičkovém zážitku má hlavně kamera a fascinující výkon Michaliny Olszańské v hlavní roli.

Osm hrozných (2015)

Už třetí slabší Tarantinův film v řadě, tentokrát taková krvavější Agatha Christie - tedy ze dvou třetin překombinovaná užvaněná nuda, místy prokládaná poletujícími lidskými tkáněmi.

Kasandřin sen (2007)

Blekotavé dialogy, typické pro W. Allena, ovšem bez té vtipné ironie, jak ji známe z jiných jeho filmů. Silně mi to připomíná ochotnické divadlo.

Diplomová práce (1996)

Jediná snesitelně napsaná i zahraná postava je Chema - za něj je ten bod. Chvilku jsem uvažoval o tom, že nebudu vůbec hodnotit, když k žánru nemám zrovna vřelý vztah (a při pohledu na celkové skóre 75%), ale pak jsem si vzpomněl na Mys hrůzy - lze natočit kvalitní thriller, ne že ne!

22 výstřelů (2010)

Sice slušně brutální a obsahující celou galerii padouchů se zábavnými libůstkami, jenže jako celek mě film nechává naprosto netečného k osudu mstitele i jeho blízkých. Takže něco bude špatně.

Svět pod hlavou - Mrtvý lidi (2017) (epizoda)

Příliš velký důraz na zesměšnění atributů tehdejšího režimu na úkor tajemnosti.

Pancéřová holka (1995)

Nemám problém s tím, že by film byl moc bláznivý či extravagantní, případně naprosto stupidní. Jen je na dospěláckou komedii příliš infantilní, pro děti zase krapet brutální, a parodie to taky není. Jak vyplývá z několika komentářů, řehtají se u něj dětičky, kterým se už přejedly všechny ty princezny a animovaná zvířátka - mají pocit, že objevily úplně nový, mírně zvrhlý druh zábavy.