Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Po první epizodě slabší 4, ale jsem připravený jít razantně dolů, jestli seriál neudrží rozumnou rovnováhu mezi napětím a komediální složkou. A taky už nebudu odpouštět hrubé fauly jako je ten, že policajti zadrženého muže vůbec neprolustrovali podle OP a rovnou začali s výslechem.

Empire State (2013)

Za pozornost stojí jen postava Eddieho, geniálně ztvárněná Michaelem Angaranem. Zažíval jsem masochistické pocity, když jsem měl sto chutí vypnout bednu a přerušit tak nepřetržitý a hlavně trýznivě stupidní tok slov z jeho úst, a zároveň jsem fascinovaně zíral v očekávání, co z něj ještě vypadne.

Kde roste červené kapradí (1974)

Půlku stopáže zabírá masakrování mývalů, a já se mám dojímat osudem jejich trýznitelů?

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Na 55 let starý film je udělaný hodně moderně (herecký projev, dialogy, režie) - nebýt zpětné projekce při jízdě v autě, tipuju dvacetiletého mladíka. Zajímavý je i vývoj z čisté komedie v první čtvrtině k serióznímu příběhu.

Gangsterova milenka (1975)

Nehodnotím filmy podle zúčastněných hvězd, ale podle výsledného dojmu. Btw SL a PB se do svých rolí vůbec nehodí.

Labyrint (2014)

Spíš než rodinný film je to pohádka vyloženě pro děti, jen poměrně originálně zasazená do prostředí počítačové hry.

Zrodila se hvězda (2010)

Příliš narcistní, téměř reality show na téma "Splníme ti tvůj dětský sen". O motivaci ostatních členů kapely (narozdíl od Vanji opravdových muzikantů) cvičit 9 měsíců na jediný koncert, se můžeme jen dohadovat.

Svět jí ležel u nohou (2011) (TV film)

Příběh je nám předkládán ve vzpomínkách lidí, kterým hlavní hrdinka Eva prošla životem - přes chronologické řazení to způsobuje značnou roztříštěnost a neumožňuje vtáhnout diváka do děje. Druhá polovina je výrazně lepší, nebo přinejmenším zajímavější. Představitelka hlavní role Solweig Lizlow je skutečnou modelkou a jako neherečka se své úlohy zhostila velmi dobře. Ke zdejšímu obsahu: zahrnuje podrobný popis děje od začátku do konce, takže pokud ho přečtete celý, nemusíte se vlastně už dívat.

Poslední kasino (2004) (TV film)

Za zmínku stojí snad jen velmi slušný výkon Katharine Isabelle v hlavní ženské roli Elyse, jedné z trojice studentských karbaníků. Řekl bych, že tento film byl přinejmenším inspirací pro http://www.csfd.cz/film/231935-oko-bere/prehled/. Pokud ho ovšem Luketic jednoduše nevyraboval...

Duši neprodám (2016) (TV film)

3* jen jako ocenění tématu a náročnosti časosběrného dokumentu. Pokud je autorka studentkou FAMU, tak beru...